Britų vaikai nebegalės žiūrėti „Merės Popins“

Didžiosios Britanijos kontroliuojančios tarnybos nusprendė padidinti amžiaus, nuo kurio savarankiškai galima žiūrėti 1964 m. miuziklą „Merė Popins" su Džule Endrius pagrindiniame vaidmenyje, ribą. BBC teigimu, taip nutiko, nes filme naudojama „diskriminacinė leksika".

Britų filmų klasifikacijos taryba (BBFC) vietoje filmo turėtos kategorijos U (gali žiūrėti visi) jam priskyrė kategoriją PG (7+). Reguliatoriams užkliuvo filme naudojamas terminas „hotentotai", kuriuo apibūdinami veidą suodžiais išsitepę kaminkrėčiai.

Oksfordo žodynas teigia, kad šis terminas, dažnai kolonijiniais laikais naudotas Pietų Afrikos tautų apibūdinimui, vis dažniau vertinamas kaip archajiškas ir įžeidžiantis. BBFC pareiškė, kad tokia terminologija gali nuliūdinti mažamečius žiūrovus ar net priversti juos kartoti žodį nesuvokiant, kad tai yra potencialus įžeidimas. Atsižvelgiant į tai ekspertai rekomendavo tėvams filmą žiūrėti kartu su vaikais.

Taryba taip pat pažymėjo, kad filmas buvo analizuojamas jau trečią kartą. Pirmą kartą ekspertai jį įvertino pasirodymo metu, vėliau - 2013 metais, kai filmas vėl grįžo į ekranus, ir šiemet, jubiliejiniais metais, kai filmą vėl planuojama rodyti didžiuosiuose ekranuose.

1965 m. miuziklas „Merė Popins" gavo penkis „Oskarus", įskaitant apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį ir geriausią dainą.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder