Dirbtinis intelektas išmokytas atpažinti viskį pagal kvapą

Algoritmas penkias stipriausias kiekvieno gėrimo natas nustatė tiksliau nei ekspertų grupės nariai. Mokslininkai išmokė dirbtinį intelektą atskirti viskį pagal kvapą. Tai rašo „The Guardian“, remdamasis tyrimo rezultatais, paskelbtais žurnale „ Communications Chemistry“ .

Pažymima, kad dabar dirbtinis intelektas gali atpažinti, ar gėrimas pagamintas Jungtinėse Valstijose, ar Škotijoje. Šis darbas yra žingsnis link automatizuotų sistemų, kurios galės nuspėti sudėtingą viskio skonį pagal jo molekulinę sudėtį. Tai darydami ekspertai paprastai įvertina medienos, dūmo, sviesto ar karamelės skonius, kurie gali padėti užtikrinti, kad jie labai nesiskirtų tarp to paties produkto partijų.

„Dirbtinio intelekto privalumas tas, kad jis yra labai nuoseklus. Apmokyti ekspertai vis dar pasižymi subjektyvumu. Mes tuo nepakeičiame žmogaus nosies, bet palaikome ją dėl efektyvumo ir nuoseklumo“, - sakė daktaras Andreasas Graskampas (Andreas Graskamp), vadovavęs tyrimams Fraunhoferio procesų technologijų ir pakavimo institute Freisinge (Vokietija).

Autoriai pabrėžia, kad viskio aromato pajautimas yra sudėtingas dalykas. Dauguma stipriausių kvapų - tai sudėtingas cheminių medžiagų mišinys, kuris nosyje sąveikauja ir netgi maskuoja vienas kitą, kad sukurtų tam tikrą aromato įspūdį. Dėl šių procesų atpažinti viskį iš jo cheminės sudėties yra labai sunku.

Atlikdami tyrimą mokslininkai gavo 16 įvairių prekės ženklų amerikietiško ir škotiško viskio rūšių cheminę sudėtį, taip pat informaciją apie jų aromatus, kurią pateikė 11 žmonių ekspertų grupė. Ši informacija buvo panaudota dirbtinio intelekto algoritmams apmokyti, kad pagal jų molekulines sudedamąsias dalis būtų galima nuspėti penkis pagrindinius gėrimų aromatus ir kilmę:

„Vienas algoritmas daugiau nei 90 proc. tikslumu atskyrė amerikietiškus ir škotiškus spiritinius gėrimus. ..... Jis vidutiniškai tiksliau ir nuosekliau nei bet kuris ekspertų grupės narys nustatė penkias stipriausias kiekvieno viskio natas.“

Mokslininkai pastebėjo, kad junginiai mentolis ir citronelolis padėjo atpažinti amerikietišką viskį, kuris dažnai turi karamelinę natą. Tuo tarpu etildekanoatas ir heptano rūgštis buvo svarbūs atpažįstant viskį, kuriam dažnai būdingas dūmų ar vaistų aromatas.

„Mokslininkai įžvelgia šio eksperimento potencialą ne tik viskio identifikavimui, bet ir kitose srityse, pradedant suklastotų produktų identifikavimu dėl jų kvapų skirtumų ir baigiant geresnių būdų, kaip maišyti seną perdirbtą plastiką, kuris gali būti nemalonaus kvapo, į naujus produktus, kurių kvapas nėra juntamas.

„Viskio prekės ženklo skonio natas galima greitai patikrinti skirtingose partijose ar mišiniuose, remiantis vien tik cheminėmis savybėmis, siekiant užtikrinti nuoseklų viskio stilių. „Kitas dalykas, susijęs su viskiu, yra tas, kad skonio suvokimui didelę įtaką daro aplinka, kurioje jis vartojamas, ir kiti išoriniai veiksniai, todėl galbūt mums reikia dirbti su kitais veiksniais, kurie daro įtaką tokio emocionalaus produkto suvokimui ir skonio prognozavimui“, - sakė Glazgo universiteto chemijos vyresnysis dėstytojas daktaras Viljamas Peveleris (William Peveler), pridurdamas, kad šis metodas galėtų užtikrinti didesnį ‚nuoseklumą‘ nei žmonių skonių grupė.

Šaltinis: unian.net

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder