Dizainerė Viktorija Jakučinskaitė apie sau suteikiamą laisvę: „Jeigu daryčiau viską, ką noriu, būčiau labai skandalinga asmenybė“

Jau du dešimtmečius įspūdingas vestuvines ir progines sukneles kurianti „Tiulio fėja" mados namų savininkė Viktorija Jakučinskaitė pasakoja atradusi asmeninę gyvenimo filosofiją, kuria vadovaujantis, ji džiaugiasi dabar einančia diena, leisdama sau tai, ko norisi ir nekreipdama dėmesio į aplinkinių kalbas.

Tomas Petrovskis, tomasfoto.lt

Visą vasarą šeštadienio rytais „Lietuvos ryto" televizijos žiūrovus žadinusi ir prie ekranų traukusi gyvenimo būdo laida „Pokalbiai prie jūros.

Atostogų ritmu" užbaigia savo trečiąjį sezoną, kuriame laidos vedėja, aktorė, moteriškosios filosofijos „Pasimatuok jūrą" įkūrėja Justė Zinkevičiūtė į atvirus pašnekesius apie gyvenimą, darbus bei poilsį kvietė žinomus pramogų, mados ir verslo pasaulio atstovus.

O paskutinėje šių metų laidoje pajūrio keliai atves į Šventąją, kur viešbutyje „Auksinės kopos" su šeima atostogauja drabužių dizainerė ir  verslininkė Viktorija Jakučinskaitė.

Menas, kūryba ir drabužiai Viktoriją traukė nuo vaikystės.

Dar būdama maža mergaitė ji svajojo apie nuosavą parduotuvę ir dizainerės kelią, todėl natūralu, jog baigusi dvi dailės mokyklas ir Vilniaus Dailės Akademijoje įgijusi kostiumo dizaino specialybę, Viktorija įkūrė kitąmet dvidešimtmetį švenčiančius proginių drabužių dizaino namus „Tiulio fėja".

„Iš prigimties esu darboholikė, jog net išvažiuodama atostogauti, vis tiek galvodavau apie darbą. Todėl turėjau tikslą, kad mano gyvenimas būtų kaip darbostogos.

Taip ir gyvenam su šeima, jog ir dirbam, ir atostogaujam vienu metu, daug keliaujam ir tose kelionėse dirbam, tad pas mane nėra nei atostogų, nei darbo dienų", - laidoje pasakos dizainerė.

Moteris neslepia, įkurtas verslas – it gyvenimo variklio kuras, neleidžiantis atsikvėpti ar sustoti.

Jam Viktorija atiduoda visą save, paaukodama asmeninį laiką ar net šeimos šventes, tačiau „Tiulio fėjos" prekės ženklas tapo kone pirmuoju dizainerės vardu, dažnam net nežinant, kas slepiasi už įspūdingo grožio sukurtų suknelių.

„Tai dvidešimt metų tai yra mano kūryba ir saviraiška, kur vaikai augo po sukirpimo stalais, cechuose, žaidė su audinių atraižom, su siūlais.

Menas ir kūryba man visuomet buvo svarbiau nei pavalgyti. Net vestuvių nedariau su vyru, nes buvo daug svarbiau padaryti drabužių pristatymą.

Ir mes kiekvienais metais kalbėdavom, ką darom: vestuves ir pristatymą, ir kiekvienais metais pristatymas laimėdavo, o vestuves atšokom po 14 metų gyvenimo kartu, kai vaikai pasakė ištekėt, jog nebūčiau sena nuotaka", - atvirai pripažins moteris.

Kitąmet svarbią progą minėsiantys mados namai rengia įspūdingą dovaną ne tik ištikimiems klientams, bet visiems, kurie domisi mada, stiliumi, dizainu.

Viktorija pasakoja norinti suteikti galimybę žmonėms iš arti pamatyti jos per du dešimtmečius nueitą kūrybinį kelią ir užuot planavusi įprastą pristatymą, ji surengs atvirą parodą, kurią pamatyti galės kiekvienas.

„Su „Tiulio fėja" yra viena problema: ją dievina visos moterys ir visos moterys nori suknelių, bet proga yra tik vieną kartą – per vestuves.

Todėl galvojau, kaip galėčiau žmonėms tai parodyti, ne išrinktiems, ne atėjusiems su pakvietimais, o visiems, kas domisi mada.

Surengsiu parodą, į kurią bus galima ateiti kaip į muziejų, patogiu metu, kad ir darbo dieną ir iš arti, iš visų pusių pažiūrėti sukneles, nes noriu, kad žmonės pamatytų mano per dvidešimt metų nueitą kelią ir grožį, kurį aš kuriu", - dideliais planais dalinsis moteris.

Tačiau proginės suknelės ne vienintelė verslininkės veikla. Pandemijai pakoregavus švenčių grafiką, greta mados namų puoselėjimo, dizainerė ėmėsi ir kitos veiklos – atidarė drabužių parduotuvę, į kurią drabužius, daugiausiai Italijoje, atrenka pati.

Viktorija pasakoja iki šiol svajojanti tokią parduotuvę taip pat atidaryti būtent Palangoje, tačiau patalpų paieškos ją atvedė iki dar vieno projekto – įsigyto būsto, kurį su malonumu atrenovavo iš pagrindų.

„Parduotuvė yra jau mano svajonių darbas, nes darydama užpirkimus, aš viską perku sau, iš didžiausių angarų renku drabužius ir net drebu, kiek energijos susikaupia kūne.

Aš nesu eilinė pardavėja, aš esu ta pati dizainerė, kuri pristato derinius iš to, kas jau sukurta.

Visad svajojau atidaryti drabužių parduotuvę Palangoje, gal iš vaikystės išlikęs prisiminimas, kuomet lyja, keliauti po visas parduotuves, tai labai norėjau, buvau radusi patalpas ir ėmiau dairytis buto nuomai, tik tokį rasti praktiškai neįmanoma: didelės kainos, visi nuomoja trumpam laikui.

Ir tada įsigijom pigiausią būstą, tuščią, su betoninėmis grindimis ir senoviniais neužsidarančiais langais. Teko viską susiremontuoti nuo pagrindų ir tik šiais metais galutinai juos įsirengėm", - apie naujus pasisekusius projektus laidoje pasakos moteris.

Nors Viktorijos kasdienybė siejasi su mados ir dizaino pasauliu, paskutiniu metu ji išmoko daugiau dėmesio skirti ir sau.

Socialiniuose tinkluose dalindamasi asmenine filosofija, Viktorija siunčią drąsią žinutę kitoms moteris – leiskite sau viską ir gyvenkite įdomiai, nes gyvenimas duotas tik vienas.

Būtent taip dizainerė stengiasi gyventi ir pati, nors drauge intriguoja, kad tos laisvės galėtų būti dar daugiau.

„Su metais aš laisvėju, tačiau jeigu daryčiau viską ką noriu, būčiau labai skandalinga asmenybė Lietuvoje, tad pasitaupysiu tų kartų, dar gyvenimas ilgas.

Aš labai noriu visada atrodyti gerai, patraukliai, nenoriu apsileisti. Nuo vaikystės stebėjau moteris, kurios pasiduoda gyvenimui, buitiškumui ir pamiršta save.

Joms svarbiau nupirkti vaikui pėdkelnės, nei sau šampūną, būna iki tokio absurdo, kad vaikšto su ištampytais drabužiais, nedažytais plaukais, nuaugusiais antakiais.

Tai tokia nepagarba sau, o jeigu sau esi paskutinėje vietoje, tai paskutinėje vietoje būsi ir kitiems", - drąsiai teigs Viktorija.

Koks tas per dvidešimt metų nueitas Viktorijos mados ir meno kelias, ką su amžiumi ir vidine branda dizainerė suprato apie save ir sau skiriamą pagarbą bei kokia išmintimi ji dalinasi su kitomis moterimis – apie visą tai ir dar daugiau jau šį šeštadienį, 8:30 val. per Lietuvos Ryto TV.

„Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu" – šeštadieniais, 8:30 val. per Lietuvos ryto TV.

Tomas Petrovskis, tomasfoto.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder