Geriausias laikas, kada gerti kavą

Atrodo, nėra nieko, kas labiau pagyvina, nei dozė kofeino, gaunama iš kavos puodelio, nesvarbu, ar tai pirmas dalykas ryte, ar vidurdienį, ar naktinis ritualas prieš miegą.

Daugeliui žmonių kava yra laimė, išsigelbėjimas, be jos jie negali išsiversti nė dienos.

Kartais pakanka vien kavos skonio, kad žmonės gautų jėgų savo dienai ar būsimoms užduotims. 
O geriausia – kai galite rasti kavos entuziastų, kurie kartu dalijasi meile kofeino turinčiam ir gaivinamajam gėrimui.Vienintelis dalykas, geriau nei išgerti puodelį kavos, yra atrasti geriausią laiką gerti kavą, kad gautumėte didžiausią naudą sveikatai.
Moksliškai įrodyta, kad kava pripildo organizmą natūraliais antioksidantais, veikia kaip raminanti priemonė ir atkuria DNR. Reguliarus kavos gėrimas gali sumažinti vėžio, širdies ligų, 2 tipo diabeto ir net Parkinsono ligos riziką.
Jei kava yra jūsų įprastos rytinės rutinos dalis, ją galite gerti skirtingais laikais: prieš darbą, pakeliui į darbą arba, pavyzdžiui, atvykus į darbą.
Tačiau yra idealus laikas kofeinui patekti į jūsų sistemą – ir tai ne visada būna ryte, kaip nustatė vienas tyrimas.

Kada geriausias laikas gerti kavą?

Kaip aiškinama viename tyrime, mūsų kūnas kasdien išskiria skirtingus hormonus. 
Vienas, apie kurį daugelis iš mūsų gali nežinoti, yra streso hormonas kortizolis, kuris, kaip žinoma, verčia mūsų kūną jaustis budriu (arba kitaip - pažeidžiamu).
Kortizolio išsiskyrimo laikas priklauso nuo mūsų cirkadinio ritmo.
Neuromokslininkas ir Geiselio medicinos mokyklos doktorantūros bendradarbis Stevenas L. Milleris atskleidė, kad kavos gėrimas, kai smegenys jau išskiria kortizolį, sumažins teigiamą kavos poveikį dėl to, kad jau esate „pažadintas“.
Vietoj to turėtumėte siekti, kad rytinis kavos puodelis patektų į jūsų sistemą, kai jūsų natūralus kortizolio lygis yra žemas.

Kada reikia gerti kavą?

Remiantis tyrimu, kavą turėtumėte gerti, kai kortizolio lygis yra žemas, kad išvengtumėte nerimo ir stabilizuotumėte savo energiją ir nuotaiką. Paprastai po pabudimo turėtumėte palaukti bent 1,5–2 valandas prieš gerdami kavą, kad iš naujo nustatytumėte cirkadinį ritmą.
Jei atsibundate 6–7 val., kavą turėtumėte gerti nuo 9.30 iki 11.30 val.

Jei atsibundate 8–9 val., kavą turėtumėte gerti nuo 10:30 iki 12:30.

Jei atsikeliate 10–11 val., kavą turėtumėte gerti nuo 13:30 iki 15:30.

Jei atsibundate tarp vidurdienio iki 13 val., kavą turėtumėte gerti nuo 16:30 iki 18:30.

Jei atsibundate 14–15 val., kavą turėtumėte gerti nuo 7:30 iki 21:30.

Nors gali atrodyti baisu, kad reikia palaukti kelias valandas, kad išgertumėte pirmąjį dienos puodelį, atminkite, kad galiausiai iš savo mėgstamo kofeino gėrimo gausite daug naudos! Jei kavos negeriate per daug, ji gali turėti labai daug naudos. Taip pat gerkite vandenį, eikite miegoti anksčiau, pramankštinkite kūną, nusiprauskite veidą ir valgykite sočiai. Kitą kartą, kai norėsite išgerti nuostabios kavos puodelį, galėsite tai padaryti su šypsena veide, galvodami apie visą jos teikiamą naudą. Tai ypač galioja, jei atsižvelgiate į laiką, kai nuspręsite jį išgerti.
 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder