Ispanijoje suimtas „vieną didžiausių pinigų plovėjų Europoje“

Po reido Pietų Ispanijoje policija sulaikė „vieną didžiausių pinigų plovėjų Europoje“ ir pranešė, kad britų ir airių kilmės įtariamasis, manoma, neteisėtai išplovė daugiau nei 200 milijonų eurų grynųjų.

Jis buvo sulaikytas pirmadienį „per tarptautinę teisėsaugos operaciją, kuriai vadovavo Ispanijos gvardija. Du jo bendražygiai taip pat suimti Ispanijoje, vienas – Jungtinėje Karalystėje“, sakoma Europolo pranešime.

Europolas nepaskelbė įtariamojo pavardės, tačiau tyrimui artimas šaltinis, turintis ryšių ir su Airijos laikraščiais, sakė, kad tai 62 metų Johnas Francisas Morrissey, susijęs su pagarsėjusia Kinahano organizuoto nusikalstamumo grupe.

J. F. Morrissey „ir jo bendrai atsakingi rinkdavę iš nusikalstamų organizacijų dideles pinigų sumas grynaisiais ir vėliau „pristatydavę“ jas nusikalstamoms organizacijoms kitose šalyse“, nurodė Europolas.

Naudodami vadinamąją hawala pogrindinę bankų sistemą, veikiančią tiesioginių sandorių pagrindu, „manoma, tokiu būdu įtariamieji išplovė daugiau nei 200 milijonų eurų“, pranešė Europolas.

J. F. Morrissey „yra vienas vertingiausių mūsų taikinių“, – naujienų agentūrai AFP sakė Europolo atstovė Claire Georges.

„Jis suimtas po sudėtingo tyrimo, kuriam vadovavo Ispanijos civilinė gvardija, dirbusi kartu su Didžiosios Britanijos nacionaline nusikalstamumo agentūra (NCA), Nyderlandų policija ir Airijos gvardija bei Europolu“, – sakė ji.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder