Kardeliai išstovės ilgiau su šiuo paprastu triuku: gėlių žinovė patarė kotelius trumpinti būtent taip

Spalvingų, į dangų šaunančių kardelių platybės – vaizdas, be kurio mokslo metų pradžia neįsivaizduojama.

Jie ne tik yra dažniausias pasirinkimas pirmąją mokslo metų dieną, bet jau pradedami pirkti ir prieš šventinę dieną, pastebi Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. 

Tereikia atsiminti kelias taisykles, ir šios vos keliasdešimt centų kainuojančios gėlės vazoje nevys ilgiau – taps puikia puošmena tiek mokslo šventei, tiek namams.

Nors per šventes dažniausiai lietuviai dairosi rožių ar tulpių, mokslo metų pradžios karaliai neabejotinai yra kardeliai. Pasak G. Kitovės, jų pardavimai grįžtant į mokyklą išauga net keliasdešimt kartų.

„Rugsėjo pirmosios šventei apskritai šluojamos visos gėlės – perkamos ir gerberos, rožės, pastaraisiais metais išpopuliarėjusios hortenzijos. Tačiau tradicija yra tradicija – dažniausiai į rankas mokiniams įduodami kardeliai. 

Nieko keisto, nes net vienas jų žiedas iškart atrodo įspūdingai, jie visiškai nebrangūs, galima rinktis iš skirtingų spalvų ir tipų. 

Pavyzdžiui, esame paruošę ir „premium“ klasės kardelių, kurie išsiskiria savo dideliais žiedais“, – sako G. Kitovė. 

Ji pastebi, kad nemažai pirkėjų stengiasi gėlėmis pasirūpinti anksčiau, nepalikti to paskutiniam rytui. 

Pardavimų statistika rodo, kad netgi šiek tiek daugiau pirkėjų į arčiau namų esančią parduotuvę kardelių užsuka šventės išvakarėse – taupydami ne tik pinigus, bet ir akimirksniu pralekiančias pirmojo mokyklinio ryto minutes. 

Kardelių parsinešus anksčiau ar tiesiog nusprendus pasinaudoti proga ir savus namus papuošti ypač geros kainos gėlėmis, svarbu jomis tinkamai pasirūpinti. 

„Iki“ šviežių gėlių ir augalų kategorijos vadybininkė Vesta Paukštelo pasakoja, kad ilgiau kardelius vazoje išlaikyti nėra sudėtinga. Pakaks laikytis kelių universalių taisyklių ir atsiminti patarimą, kaip trumpinti kotelius.

Išvalykite vazą

Prieš įdėdami gėles į vazą įsitikinkite, kad ji švari. Joje esančios bakterijos gali sutrumpinti kardelių gyvavimo laiką, todėl verta ją gerai išplauti.

Pašalinkite apatinius lapus

Nuimkite tuos lapus, kurie vazoje atsidurtų po vandeniu, nes tai gali sukelti puvimą ir greitesnį vandens užsistovėjimą. 

Pakirpkite stiebus

Daugelis jau žino, kad vazoje pamerktas gėles reikia reguliariai patrumpinti 2-3 centimetrais. Tai padeda gėlėms efektyviau sugerti vandenį, todėl jos ilgiau išlieka gyvybingos. 

„Patariama kotą pjauti aštriu peiliu ar sodo žirklėmis įstrižai, 45 laipsnių kampu. Tai leis vandeniui maksimaliai įsigerti į gėlę ir ją pamaitinti. 

Be to, geriausia tą daryti, kai koteliai yra panardinti į vandenį. Tokiu būdu nesusidarys oro burbuliukų, kurie gali pakilti stiebu aukštyn ir užblokuoti vandens tiekimą. 

O kartu nuplaudami gėlę pasirūpinsite, kad ant jos koto neliks bakterijų“, – atkreipia dėmesį „Iki“ šviežių gėlių žinovė.

Nepadauginkite

Aukštoms gėlėms natūraliai norisi vazoje įpilti daug vandens, kad ji stovėtų stabiliau. Tačiau persistengti nereikėtų. 

Logika paprasta: mažiau vandens – mažiau bakterijų. Kardeliai mėgsta gerti, tačiau rekomenduojama juos merkti į ne daugiau nei 15 cm gylio vandenį.

Keiskite vandenį

Kardeliai – ištroškusios gėlės! Kasdien keiskite vandenį vazoje ir kaskart vėl patrumpinkite kotelius bei juos nuplaukite. Taip palaikysite žiedų drėgmę ir išvengsite jų nuvytimo.

Pašalinkite nužydėjusius žiedlapius

Kardelių žiedai skleidžiasi nuo apačios į viršų. Kai apatiniai žiedai pradeda vysti, švelniai juos pašalinkite, kad viršutiniai žiedai visiškai atsiskleistų ir išliktų švieži.

Parinkite tinkamą vietą

Vazą su kardeliais laikykite vėsioje vietoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių, skersvėjų ir nokstančių vaisių. 

Tiesa, jeigu norite, kad kardeliai kuo greičiau išskleistų žiedus, tuomet padėkite juos šiltesnėje patalpoje. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder