Išlikti sveikiems ir jaunatviškiems kuo ilgiau - tai tikslas, kurio siekia daugelis žmonių. Į kasdienę rutiną įtraukęs tam tikrus sveikus įpročius ir jų laikydamasis žmogus gali pratęsti savo gyvenimą dar keleriais metais.
Iš tiesų, laikydamiesi 8 svarbiausių gyvenimo įpročių, būsite teisingame kelyje į ilgaamžiškumą. Remiantis naujausiais duomenimis, Gyvenimo esminiai jie gali sulėtinti biologinį senėjimą net šešeriais metais, rašo Eatthis.
Gera širdies ir kraujagyslių sveikata gali lemti lėtesnį biologinį senėjimą. Tai, savo ruožtu, gali sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų ir kitų senėjimui būdingų sveikatos problemų riziką.
Konkrečiai šie principai apima: geresnę mitybą, aktyvesnį gyvenimo būdą, sveiką miegą ir metimą rūkyti, taip pat cholesterolio ir cukraus kiekio kraujyje, kraujospūdžio ir svorio kontrolę.
Tyrėjai nustatė, kad žmonėms, kurių "širdies ir kraujagyslių sistemos sveikata yra labai gera", būdingas "neigiamas fenotipinis senėjimo pagreitėjimas".
Pavyzdžiui, didelę širdies ir kraujagyslių sveikatą turinčių dalyvių vidutinis amžius buvo 41 metai, tačiau jų vidutinis biologinis amžius buvo 36 metai. Tačiau apskritai buvo atvejų, kai biologinis amžius buvo vidutiniškai šešeriais metais jaunesnis už tikrąjį asmens amžių.
"Nustatėme, kad geresnė širdies ir kraujagyslių sveikata yra susijusi su lėtesniu biologiniu senėjimu, matuojamu pagal fenotipinį amžių. Taip pat nustatėme priklausomybę nuo dozės: gerėjant širdies sveikatai, lėtėja biologinis senėjimas.
Fenotipinis amžius yra praktinė priemonė mūsų organizmo būklei, biologinio senėjimo procesui įvertinti ir patikimas būsimos ligų ir mirties rizikos prognozuoklis", - aiškino tyrimo vyresnioji autorė daktarė Noor Makarem, visuomenės sveikatos mokyklos epidemiologijos docentė.
Rašyti komentarą