Norvilų šeima pasirinko netikėtą kryptį: ką visai šeimai nuveikti Kazlų Rūdoje?

Norvilų šeima pasirinko netikėtą kryptį: ką visai šeimai nuveikti Kazlų Rūdoje?

Smagiausių ir skaniausių kelionių po Lietuvą laida „Maisto kelias“ įsibėgėja. TV3 projekto herojais tapusi Norvilų šeimyna leidžiasi į dar vieną nuotykių, atradimų ir skonių kupiną kelionę. Šįkart šeima net dvi dienas praleis Kazlų Rūdoje.

Norvilų šeimyna, kaip ir ir prieš kiekvieną kelionę, savo rytą pradės jų vasaros rezidencija tapusioje poilsio bei sveikatos oazėje – „Eglės sanatorijoje“.

Čia nuotykių kupinai kelionei jiems pasiruošti padės procedūros ir kūnui, ir sielai.

Įsibėgėjus kelionėms, R. Norvilė pastebi, jog kiekvienos laidos filmavimo metu visa jų šeima pasisemia vis daugiau emocijų bei susipažįsta su dar neregėtais Lietuvos kampeliais.

„Abu su Deiviu džiaugiamės turėdami galimybę šią vasarą leisti kartu su visa šeima. Keliaujame, ragaujame, pamatome, atrandame.

Žinoma, keliauti bei filmuotis su vaikais nėra taip lengva, tačiau tapome kantresni – kartu patiriami nuotykiai tik dar labiau suartina.

O vaikams ši patirtis – geriausias savo šalies istorijos ir geografijos pažinimas!“ – sako Renata.

Laidos herojai dalijasi savo rekomendacijomis, ką nuveikti Kazlų Rūdoje, o daugiau jų nuotykių kiekvienoje iš vietų bus galima pamatyti jau šį šeštadienį.

Ką nuveikti Kazlų Rūdoje?

Kardokai.

Kardokų bendruomenės nariai – tai tarp Kazlų Rūdos miškų, Kardokų kaime įsikūrę bendraminčiai, norintys darniai sugyventi su gamta. Ši bendruomenė yra neoficiali šiaudinių namų sostinė.

Vietos gyventojai čia stato šiaudinius namus, palaiko vieni kitus kaimynystėje, augina vaikus ir patys auga bei tobulėja.

Lankantis Kardokų bendruomenėje, Norvilų šeimą nustebins išskirtinė patyriminė kelionė. Jos metu, užrištomis akimis, visi jie bandys atspėti gamtos objektus bei mėgausis gardžiais, vegetariškais pietumis.

Gairiakalnis.

Raudonplynio kraštovaizdžio draustinyje įrengta aikštelė yra aukščiausia Kazlų Rūdos savivaldybės teritorijos vieta.

Vietiniai sako, jog kitoje Kazlų Rūdos girios vietoje tokio gražaus kraštovaizdžio nerasite!

Laidos herojai čia ne tik gerėsis nuostabia Suvalkijos gamta, bet ir turės progą paskanauti veganiškų desertų, pagamintų vietinės konditerės.

Višakio Rūda.

Kazlų Rūdos savivaldybėje esantis kaimas gali didžiuotis Višakio Rūdos Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčia. Iki pat XX a. pradžios Lietuvos kaimuose žmonės lydė geležį iš balų rūdos.

Taip yra vadinama nuosėdinė uoliena, susidaranti pelkių, ežerų ir upių krantuose. Iš šio rudos spalvos purvo, nelengvai, bet yra išgaunama geležis.

Manoma, jog šis verslas suteikė gyvenvietei Rūdos vardą, kuris vėliau buvo patikslintas pagal pratekantį Višakio upelį.

Pelėdų medžioklė.

Išskirtinė pramoga, kurią išbandys ir laidos herojai! Prieš prasidedant Pelėdų medžioklei, žaidėjams yra paaiškinamos taisyklės ir paduodamas žemėlapis, kuriame matyti net 18 pelėdų skulptūrų.

Jas reikia surasti ir nufotografuoti. Smagi pramoga tiek mažiesiems, tiek tėveliams. Lai paieška prasideda!

„WakeField“ vandenlenčių parkas.

Tai prie Kazlų Rūdos miestelio, Marijampolės apskrityje įsikūręs vandenlenčių sporto parkas.

Čia galima aktyviai ir smagiai praleisti laiką su šeima bei draugais, mokytis plaukti vandenlente arba tobulinti jau turimus įgūdžius.

Po aktyvių pramogų galima pasimėgauti ir čia pat vietoje gaminamais skanėstais.

Kazlų Rūdos turgus.

Tai vieta, kur galima nusipirkti įvairiausių daržovių, uogų, grybų, grūdų, kiaušinių, mėsos ir jos gaminių, žuvies bei pieno produktų.

Taip pat čia rasite ir baldų, buities, pramogų prekių, drabužių, avalynės, kiemo augalų ir gėlių.

Regis, nėra nieko, ko negalėtumėte čia įsigyti! Be to, turgus neseniai atsinaujino.

Virvių parkas „Stihl“.

Tai pirmasis toks parkas Suvalkijoje ir pirmasis šalyje, įrengtas ne už privačias, o už Europos Sąjungos ir savivaldybės lėšas. Parke įrengtos šešios trasos: dvi vaikams ir keturios suaugusiems.

Virvių parke iš viso yra 80 rungčių, o trasos yra pažymėtos skirtingomis spalvomis.

Patiems mažiausiems – oranžinė, kurioje nėra reikalingi apraišai, geltona – vaikiška, skirta vaikams nuo 5 metų, žalia – apšilimui suaugusiems, mėlyna – vidutinio sudėtingumo, raudona – šiek tiek sudėtingesnė, ilgiausia trasa visame parke, o juodoji trasa skirta tikriems ekstremalams.

Rekomenduojame nepabijoti ir išbandyti!

„Kirvio koto“ šventė.

Vasaros sezono metu Kazlų Rūdos kultūros centras kviečia pasilepinti gamtos garsais stebint paukščius bei klausantis žinomų grupių koncertų.

Norvilai apsilankys vienos dienos šeimos festivalyje „Miškas žmogui – žmogus miškui“, kur veiklos simboliškai prasidės su itin daug dėmesio ir aktyvumo sulaukusiu, jau antrus metus vykstančiu Kazlų Rūdos „Kirvio koto“ košės konkursu.

Jo metu iš anksto užsiregistravusios komandos bus kviečiamos kūrybiškai pagaminti patiekalą, kurio vienas iš ingredientų privalo būti randamas miške.

Turnyro metu raginama atsižvelgti į tvarumą, vietos išteklių naudojimą, o gaminant – pasitelkti fantaziją!

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

„Maisto kelias“ – tai Renatos, Deivio, Emilio ir Rėjaus Norvilų vasaros kelionių dienoraštis, iš kurio bus galima pasisemti daugybę kelionių ir laisvalaikio idėjų. 

Nesuvaidinta realybė keliaujant su vaikais, kulinarinis paveldas, smagios pramogos, Lietuvos istorija bei kultūra, geriausi restoranai, naudingi patarimai ir daug kitos informacijos –  tik laidoje „Maisto kelias“, šeštadieniais, 9.30 valandą per TV3.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder