Po kilusio skandalo dėl labdaros renginio sureagavo ir paramos gavėjai: tai – ne naujiena

(1)

Kilus skandalui dėl lapkričio 26 dieną Valdovų rūmuose organizuoto Prancūzijos ir Lietuvos prekybos rūmų labdaros kalėdinio renginio, pasisakė ir „Vilniaus Social Club“ organizacija, kuriai buvo skirta 3 tūkst. eurų surinkta pinigų suma.

Anot paramos gavėjų, tokie ir panašūs labdaringi renginiai nėra naujiena, o ir ankstesniais metais ne kartą yra sulaukta kelių tūkst. eurų parama.

„Gali būti, kad daugelis jūsų pastebėjote šį savaitgalį kilusį skandalą, kai Prancūzijos Lietuvos prekybos rūmai organizavo labdaros vakarienę, kurios metu surinko ir paaukojo 3 tūkst. eurų mūsų organizacijai, o paskui išplatino neadekvatų pranešimą spaudai, kuris tapo kritikos objektu.

Mūsų komandos refleksija:

2022 metai mūsų organizacijai finansiškai buvo sunkiausi organizacijos gyvavimo istorijoje.

Keli projektai buvo nefinansuoti, smogė infliacija, o prasidėjus karui Ukrainoje jautėme, kad nėra iki galo etiška aktyviai viešai komunikuoti apie mus užklupusį sudėtingą laikotarpį. 3 tūkst. eurų esmės neišsprendžia, bet mums tai yra reikšminga suma lopant atsiradusias skyles.

Tokie ir panašūs labdaringi renginiai nėra naujiena. Ankstesniais metais ne kartą esame sulaukę kelių tūkst. eurų paramos.

Ne naujiena ir tai, kad labdaringa veikla tampa viešųjų ryšių strategija.

Panašu, kad po vasario 24 d. Rusijos invazijos į Ukrainą buvo suprasta ir ne kartą pademonstruota, kokios efektyvios gali būti lėšų rinkimo akcijos.

Kai komunikuojame apie savo darbą ir žmones su kuriais dirbame, dažnai sprendžiame etines dilemas: kaip pažeidžiamų žmonių dar labiau nestigmatizuoti?

Kaip sujautrinti visuomenę, be fone skambančios graudžios muzikos, be realybės neatspindinčių „sėkmės“ istorijų?

Kaip iš savo žmonių nepadaryti aukų?

Jeigu nebus tų, kuriuos reikia gelbėti, tai nebus ir tų, kurie gelbėja.

Stebėti vykstantį šurmulį nėra paprasta, nes nemalonu ne tik dėl prabangą demonstruojančių ir kartu saikingai aukojančių verslininkų.

Panašiai nemalonu ir dėl įžvalgos ir aštrumo nestokojančių komentatorių, nes galiausiai jie daro tą patį – nori išryškinti savo dorumą kitų sąskaita.

Gaila, kad visame šurmulyje pamirštame iš tikro svarbius žmones.

Tuos, kurie kas dieną, labai vidutiniškomis sąlygomis, daro labai kokybišką darbą.

Dėkojame mūsų organizacijos tiesioginiams darbuotojams, kurie tyliai ir realiai padeda kitiems.

Vilniaus socialinis klubas – tai nevyriausybinė organizacija, kuri teikia socialinę ugdomąją pagalbą vaikams ir jaunimui, atstovauja ir gina žmonių teises, telkia visuomenę prisidėti prie vaikų ir jaunuolių gyvenimo pagerėjimo.

Šiuo metu organizacija įgyvendina 4 programas: ugdo vaikus ir jaunuolius per futbolą; dirba su jaunimu gatvėje Naujininkuose; padeda jaunuoliams ir jų šeimoms išgyventi intensyvų ankstyvosios paauglystės laikotarpį Paauglių klube; dirba su vaikais, jaunimu ir bendruomenėmis Vilniaus miesto viešosiose erdvėse.

Organizaciją galima paremti: VšĮ Vilniaus socialinis klubas, sąskaita: LT92 7300 0101 3777 5454“, – rašoma „Vilnius Social Club“ feisbuko puslapyje.

Delfi primena, kad lapkričio 26 dieną Valdovų rūmuose į Prancūzijos ir Lietuvos prekybos rūmų organizuojamą labdaros kalėdinį renginį rinkosi garbingi svečiai, verslo ir įstaigų atstovai, verslininkai, partneriai vystantys verslą tiek Lietuvoje, tiek ir Prancūzijoje bei neabejingi geriems darbams.

Tiesa, šis labdaros renginys dėl svarbios priežasties neliko nepastebėtas socialinių tinklų vartotojų, kurie nepagailėjo aštrios kritikos.

Nepaisant to, kad labdaringas renginys buvo iš tiesų iškilmingas ir į jį susirinko virš 80 svečių, socialiniuose tinkluose netruko prasidėti diskusija dėl paaukotos sumos, kurią tiksliai įvardijo Prancūzijos ir Lietuvos prekybos rūmų prezidentas Anthony Poullain.

„Džiaugiuosi, nes vakaro metu pavyko surinkti net 3000 Eur, kurie padės remiamai organizacijai tęsti savo darbą su vaikais“, – pasakojo jis.

„3000 eurų! Aštuoniasdešimt super sėkmingų verslininkų per LABDAROS VAKARĄ surinko...3000 eurų.

Vaikams skyrė. Ir išsiuntė dar pranešimą spaudai, kad pasigirtų, kokie šaunūs.

Čia kažkoks p** visiškas. Jūsų batukai po tiek kainuoja kiekvieno.

Tai siaubingai apgailėtina, ypač šių laikų kontekste.

Kartas nuo karto dalyvaujam beveik visi paramos rinkimo akcijose. Vaikams sergantiems, Ukrainai paremti ar panašiai. Tai ten paprasti (ne super sėkmingi Lietuvos–Prancūzijos verslininkai) žmonės per valandą tiek suaukoja.

O čia kiekvienas iš dalyvių paaukojo po 37 eurus!

Na, nebent Grigaitis nedavė.

Chebra, gėda. Pridėkite bent po nulį prie savo 37 eurų.

Arba nesigirkite, kad surinkote 3000 eurų per LABDARINGĄ vakarą...“, – stebėjosi ir piktinosi atlikėjas Stano.

„Bent už tas krevetes iškilmingai ir susimokėjo tuos 3000€…“, – po Stano įrašu socialiniuose tinkluose komentavo Ruslanas Kirilkinas.

„Tai vakaro puota į minusą gavosi?“, – klausė Mia Pilibaitytė.

„Baisus pasipiktinimas dėl labdaros renginio, kurio metu turtingi ponai surinko tik 3000 eur.

Atleiskit, o kas čia tokio taip stebina?

Jau senokai ir jaučiasi, ir matosi, kaip norima grįžti prie savo linksmo, patogaus ir komfortiško gyvenimo ritmo (ir tai nieko keisto), o parama neretai tampa tokiu patogu reikalu, priedu prie visų linksmybių.

Kaip ir negali nekalbėt apie tai, nes gi kaip čia atrodysi, bet kažkaip jau tingisi, nebeveža, o tai rezultate labai matosi.

Pati nesenai bandžiau gauti keletą dėžučių saldumynų ukrainiečiams kariams.

Vienos didelės ir garsios saldainių gamintojos atstovas aiškino, kad čia labai ilgos procedūros, užtruks savaitę tuos saldainius nurašyti.

Čia tik maža iliustracija apie bendrą nuotaiką.

Tai man atrodo būtų labai gerai, jeigu nebesinaudotume paramomis, kaip skalbimo milteliais, tik tam, kad pliusą užsidėtume. Jeigu nesinori iš širdies, tai gal geriau visai nereikia.

Nuoširdumas, kaip ir nenuoširdumas, labai lengvai pajuntamos emocijos“, – mintis dėstė Daiva Žeimytė-Bilienė.

Tuo tarpu Rytis Zemkauskas nedaugžodžiavo, tačiau pasidalino iškalbinga nuotrauka, kurioje raudona linija pabrėžta labdaros vakaro metu paaukota suma.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder