Po to, kai šeimininkas gyvūnėlį maitino vynu ir traškučiais, paršelį teko atpratinti nuo alkoholio

Paršelį, vardu Eberhardas, veterinarai išgelbėjo po to, kai jis buvo rastas gyvenantis skurdžiame bute Vokietijoje, kur šeimininkai jį maitino traškučiais ir duodavo gerti tik vyną bei degtinę, - paskelbė dailymail.co.uk.

Paršelis pagaliau yra švarus ir gerai jaučiasi po to, kai buvo patalpintas į reabilitacijos centrą, kad pasveiktų nuo priklausomybės alkoholiui.

Jis buvo patalpintas į gyvūnų prieglaudą Lippetalyje, Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje, kur jam buvo taikoma detoksikacijos programa, kurios tikslas - atpratinti jį nuo alkoholio ir sugrąžinti sveikatą.

Praėjus dvejiems metams naujoji jo šeimininkė Bianca Deichmann sakė, kad Eberhardas vėl gerai jaučiasi.

Ji sakė: "Eberhardas buvo neįtikėtinai agresyvus, neramus ir nepažino nieko, išskyrus butą, kuriame gyveno.

"Bet čia jis tapo visiškai šaunia, laiminga kiaule".

Vokietijoje žmonės teisėtai gali laikyti mini kiaulytes. Pagal įstatymus jos laikomos ūkiniais gyvūnais, o kiekviena laikoma kiaulė turi būti oficialiai užregistruota vietos veterinarijos tarnyboje.

Taip pat per 14 dienų nuo įsigijimo savininkas privalo užregistruoti kiaulę Gyvūnų ligų fonde (Tierseuchenkasse), kuris reglamentuoja kompensacijų mokėjimą už tam tikrus gyvūnus, jei jie nugaišta dėl epidemijų.

Tačiau kiaulių augintojams, kurie neregistruoja gyvulių, asmeniškai gresia kelių tūkstančių eurų bauda.

Galiausiai jos taip pat turi būti registruotos centrinėje kiaulių duomenų bazėje, o jei laikomos kaip naminiai gyvūnai, jos turi būti apdraustos privačiu savininko civilinės atsakomybės draudimu arba specialiu kiaulių civilinės atsakomybės draudimu.

Mini kiaulės vis dar gali sverti iki 100 kg ir yra labai aktyvios.

Joms reikia daug judėti, todėl būtina, kad kuo daugiau laiko jos praleistų lauke.

2017 m. Federalinės žemės ūkio ir maisto tarnybos (BLE) atliktas tyrimas atskleidė, kad net 73 proc. privačiai laikomų kiaulių savininkų turėjo "netinkamas gyvulių laikymo sistemas, užtikrinančias jų gerovę".

Taip pat teigiama, kad "neatsižvelgiama į socialinę gyvūnų rūšies elgseną", todėl kiaulės dažnai turi rimtų elgesio sutrikimų.

Vysbadeno statistikos tarnybos duomenimis, 2022 m. gegužės 3 d. Vokietijoje buvo 17 900 kiaules laikančių ūkių, t. y. nuo 2021 m. gegužės mėn. ūkių skaičius sumažėjo 9,6 %, arba beveik 1 900 ūkių.

2020 m. gegužės mėn. jų buvo 20 400, taigi per pastaruosius dvejus metus šis skaičius sumažėjo 12,5 proc. arba 2 600 įmonių.
 

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder