Šalis, į kurią nepatyrusiems keliautojams geriau nevykti: nepadarę namų darbų galite likti apgauti

Paminėjus Meksiką tikriausiai nepagalvotumėte, kad kelionė į šią šalį gali virsti nemažu iššūkiu. Tiesa, ir visai ne dėl sunkumų ją planuojant, tačiau dėl pačių vietinių mentaliteto. Tai šalis, į kurią vykstant būtina atlikti nemažus namų darbus, nes kitu atveju gali tekti gerokai paišlaidauti ir net būti apgautiems.

Visos šalys turi savų niuansų, sakysite, ir su tuo tikrai galima sutikti, tačiau ruošiantis vykti į Meksiką turite žinoti, kas jūsų laukia.

Pačią kelionę planuotis, jei turite patirties jų organizavime ir vykstate ne tik gulėti paplūdimiuose, nėra sunku, tiksliau, taip pat, kaip ir kalbant apie bet kurią kitą šalį, tačiau meksikiečiai, jums atvykus, ne taip lengvai nusiteikę paleisti į šią šalį atsivežtus išleisti jūsų pinigus.

„Man reikia tavo pinigų“, – angliškai, o kartais ir ispaniškai atsisakius kažką pirkti tiesiai šviesiai praeidami rėžia jie.

Nors iš pradžių toks „atvirumas“ atrodo neįprastas, vėliau, pavargęs nuo nuolatinių siūlymų įsigyti vieną ar kitą daiktą, kad tik būtų ramiau, jau atšauni ir pats: „No tengo dinero (liet. Neturiu pinigų).“

Iš tiesų, nesklandumai ar apgavystės gali prasidėti tik atvykus. Jei planuojate nuomotis automobilį, reikėtų paieškoti išties patikimos įmonės ir internete apie ją perskaityti visus randamus komentarus.

Automobilių nuomos įmonės šioje šalyje internete įvertintos ypatingai blogai, daugiausia – viena žvaigždute, ir visai ne veltui. Komentaruose atvykę aiškina, kad nors už paslaugą buvo susimokėję iš anksto, atvykus buvo paaiškinta, kad dar tokią pat sumą jie privalo sumokėti papildomai, o jos nesumokėjus anie pinigai grąžinti nebus, todėl jie liksią ir be mašinos, ir be „įnašo“.

Šiuo atveju, žinant galimus triukus, mums pavyko rasti patikimą įmonę, su kuria nekilo jokių nesklandumų – „Yes Car Rental Cancun“.

Kitas galimas apgaulės būdas taip pat susijęs su transportu, ypač, jei planuojate naudotis „Uber“ programėle ir iš vietos į vietą keliauti su pavežėjais.

Nors programėlė kelio rodys vos 10 minučių, o mokėtina suma bus 5 Eur, atvykęs vairuotojas gali pasakyti, kad už tokią kainą jūsų neveš ir pareikalauti primokėti tiek, kiek jam tuo metu šaus į galvą. Ar vykti pakilus kainai – sprendimas jūsų.

Nors Lietuvoje, leisiu sau daryti tokią išvadą, galimai daugelis jau yra atpratę centas į centą susiskaičiuoti parduotuvėje grynais gaunamą grąžą – Meksikoje tai daryti yra būtina.

Net ir perkant vos vieną prekę vietiniai, ypatingai turistinėse vietose, mėgsta sukčiauti ir grąžinti ne visą sumą.

Mums patiems pirkus gaivinantį gėrimą už 20 pesų ir padavus 50, grąžos gavome vos 20 pesų. Dar kartą akis pakėlus į pardavėją jis atidavė ir rankoje laikytus mums priklausiusius 10 pesų. Nors suma – nedidelė, o eurais, vos 55 euro centai, toks vietinių vagiliavimas nepasirodė malonus.

Su panašia situacija, kiek teko domėtis bei skaityti, galima susidurti ir kavinėse bei restoranuose.

Dažnai padavėjai sąskaitoje papildomai priskaičiuoja vieną kitą gėrimą ar valgį, kurio nepirkai. Nors, atrodo, kad taip neįmanoma, jie, paprašius sąskaitos atsiskaityti, jos tau neatneša, tačiau ateina su konkrečia prašoma mokėtina suma, tad jei pats neapsiskaičiavai ką užsisakei, gali likti apgautas.

Kai čekis atnešamas, dar vienas būdas – visada pasitikrinti, ar padavėjas į galutinę sumą jau įtraukė arbatpinigius. Teko girdėti, kad net ir įtraukę 15 proc. jie tvirtina, kad arbatpinigiai neįskaičiuoti, todėl paprašo dar 15 proc., o tai galutinėje sąskaitoje jau gali sudaryti nemenką sumą.

Dar vienas patarimas vyksiantiems – visada visur tikrinti konkrečias kainas.

Dažnai taip „pagavus“ turistą už vieną ar kitą alkoholinį gėrimą gali būti prašoma visiškai nelogiškos sumos. Tarkime, už „shotą“ arba kitaip, vieno gurkšnio gėrimą, galite būti paprašyti ir 55 Eur.

Tikriausiai išvardinti visų galimų apgaulės būdų šioje šalyje net neįmanoma. Jau nekalbant apie pakelėse stovinčius uniformuotus asmenis, kurie švilpdami švilpuku stabdo tavo automobilį tarsi pareigūnai ir kažko iš tavęs reikalauja bei girdėtas istorijas su jau tikrais teisėsaugos atstovais, kurie mėgsta pasipinigauti iš turistų ir dažnai būna korumpuoti.

Nors ir atostogausite, visada būkite akyli, kitu atveju galite smarkiai finansiškai nukentėti.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder