Šie maisto produktai gerina nuotaiką: sudaryti 8 geriausi užkandžiai, padedantys nurimti

(1)

Mitybos specialistai įvardijo maisto produktus, kurie padeda pagerinti nuotaiką, o tai ypač aktualu žiemos metu, rašo "WomensHealth".

Nuotaiką gerinančių produktų sąrašas:

Visų pirma į šį gydomąjį sąrašą ekspertai įtraukė kiaušinius, avižas, riešutus, šokoladą.

Visas sąrašas atrodo taip:

Kiaušiniai. Paprasti kiaušinių ir skrebučio pusryčiai gali padėti pagerinti jūsų dieną. Kiaušiniuose esančios dvi maistinės medžiagos (cholinas ir geležis) padeda pagerinti nuotaiką, pasakojo mitybos specialistė Fariha Jay.

Šafranas. Pasak mitybos specialistės Emilijos Papadopoulos, tyrimai parodė, kad 30 mg šafrano per dieną kartu su žuvų taukų papildais gali padėti sumažinti depresijos jausmą.

Probiotiniai maisto produktai. Mitybos specialistė Rhiannon Lambert sakė, kad ryšys tarp žarnyno sveikatos ir psichikos sveikatos buvo ne vieno mokslinio tyrimo centre, o fermentuoti maisto produktai, tokie kaip rauginti kopūstai ir kimchi, atlieka svarbų vaidmenį palaikant sveiką žarnyno mikrobiomą.

Riebi žuvis (lašiša, skumbrė, sardinė arba upėtakis). Mitybos specialistė Juliet Kellow pabrėžė, kad riebiose žuvyse gausu omega-3 riebalų, kurie svarbūs širdžiai, smegenims ir akims:

"Kai kurie tyrimai taip pat rodo, kad žuvis naudinga mūsų nuotaikai, nes didesnis jos vartojimas siejamas su mažesniu depresijos lygiu."

Riešutai. Kaip paaiškino mitybos specialistė Fariha Jay, riešutuose gausu smegenų sveikatai būtinų maistinių medžiagų, įskaitant vitaminą E ir cinką.

Šokoladas. Mitybos specialistė Gabriela Peacock atskleidė, kad šokoladas yra ne tik skanus, bet ir turi flavonoidų, svarbių smegenų veiklai.

Uogos. Mitybos specialistė Peacock teigė, kad uogose yra polifenolių, kurie taip pat palaiko smegenų sveikatą.

Avižos. Mitybos specialistai teigia, kad avižose gausu krakmolingų angliavandenių, kurie energiją išskiria lėtai ir palaipsniui. Tai padeda išvengti staigaus gliukozės (cukraus) kiekio kraujyje sumažėjimo, dėl kurio galime būti pavargę ir vangūs.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder