Šis 1 įprastas prieskonis iš tikrųjų gali pagerinti jūsų atmintį

Šis populiarus prieskonis, vartojamas kaip papildas, gali paskatinti smegenų veiklą.

Jei tikitės paaštrinti atmintį, ekspertai sako, kad savo sandėliuke jau galite turėti naudingų priemonių.

"Jūsų virtuvės spintelėje yra nemažai prieskonių, kurie siejami su teigiamu poveikiu smegenų sveikatai ir funkcionavimui", - sako medicinos mokslų daktarė Uma Naidoo, mitybos psichiatrė, Masačusetso ligoninės mitybos ir gyvenimo būdo psichiatrijos direktorė.

"Prieskoniai ir vaistažolės nuo seno yra saugi žmonių mitybos ir tradicinės sveikatos praktikos sudedamoji dalis. Jų poveikis smegenims gali būti reikšmingas, todėl mums reikia daugiau tyrimų, kad nustatytume, ar galima įprastuose prieskoniuose esančius junginius naudoti kaip vaistus", - rašė ji leidiniui "Harvard Health Publishing".

2018 m. žurnale "The American Journal of Geriatric Psychiatry" paskelbto tyrimo duomenimis, kurkuminas, pagrindinė ciberžolės veiklioji medžiaga, gali pagerinti jūsų atmintį ir išsaugoti kognityvines funkcijas.

"Kadangi kurkumino priešuždegiminės savybės gali apsaugoti smegenis nuo neurodegeneracijos, mes tyrėme jo poveikį atminčiai suaugusiems žmonėms, nesergantiems silpnaprotyste, ir nagrinėjome jo poveikį amiloido ir tau kaupimuisi smegenyse", - aiškino mokslininkai.

Amiloido ir tau sankaupos yra lipnios baltymų plokštelės smegenyse, kurios siejamos su Alzheimerio liga ir netgi gali ją sukelti. Tačiau tyrėjai taip pat pažymėjo, kad ciberžolė gali būti naudinga dėl savo priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder