Štai kiek Mariah Carey uždirba per kiekvienas Kalėdas

Nėra populiaresnės šiuolaikinės kalėdinės dainos už popmuzikos ikonos Mariah Carey "All I Want for Christmas Is You". Ir Carey - jau nekalbant apie jos banko sąskaitą - tai puikiai žino.

Nors daina buvo išleista 1994 m., ji ir toliau kiekvieną gruodį užima pirmąsias vietas topuose, teikdama klausytojams šventinį džiaugsmą, o M. Carey ir toliau gauna pajamas iš šio didžiulio hito. Tačiau kiek Mariah Carey uždirba kiekvieną Kalėdų sezoną iš autorinių honorarų?

Pasirodo, šis skaičius vis didėja. 2021 m. "NBC News" išanalizavo šios dainos duomenis ir nustatė, kad ji tik populiarėja. Pavyzdžiui, 2005 m. daina buvo klausoma daugiau nei vidutiniškai tik lapkričio pabaigoje ir visą gruodį.

Pastaraisiais metais dainos populiarumas išsiplėtė: 2020 m. spalio mėnesį, visą lapkritį, visą gruodį ir 2021 m. sausį daina buvo klausoma daugiau nei vidutiniškai.

Skaitykite toliau ir sužinokite apie neblėstantį dainos populiarumą ir kiek Carey uždirba.

Daina buvo išleista prieš 28 metus

"All I Want for Christmas Is You" buvo 1994 m. šventinio Carey albumo "Merry Christmas" singlas. Daina buvo parašyta labai greitai - vos per 15 minučių. Paklausta apie tai 2019 m. interviu "Yahoo!", Carey sakė: "Nežinau, ar tai truko lygiai 15 minučių, bet buvo gana greita".

Carey bendraautorius Walteris Afanasieffas laikraščiui "New York Post" sakė, kad dėl to, jog daina buvo parašyta taip greitai, "tai tikrai nėra "Gulbių ežeras".

Bet būtent todėl ji tokia populiari - nes tokia paprasta ir skambi!" Kasmet ji nepaprastai populiari.

Nors "All I Want for Christmas Is You" buvo populiari, kai pasirodė pirmą kartą, pastaraisiais metais ji pasiekė naujų aukštumų. Kai daina buvo išleista pirmą kartą, ji pasiekė "Billboard Hot 100" topo 12 vietą.

Tačiau dėl srautinių transliacijų plitimo ir didėjančio dainos populiarumo 2019 m. ji pagaliau pasiekė pirmąją vietą toje lentelėje.

Toliau kūrinys dar kartą pasiekė Nr. 1 2020 ir 2021 m. - ir nerodo jokių lėtėjimo ženklų.

Šis populiarumas reiškia finansinę naudą

Remiantis 2017 m. "The Economist" ataskaita, nuo dainos išleidimo iš autorinių atlyginimų uždirbta daugiau kaip 60 mln. dolerių.

Žinoma, tai buvo prieš penkerius metus, transliacijos tik išpopuliarėjo, o daina dabar jau tris kartus pasiekė pirmąją vietą - taigi 2022 m. ši dolerių suma bus dar gerokai didesnė.

Kalbant konkrečiai apie autorinius atlyginimus už transliacijas, "Broadband Deals" sukūrė "Pay Per Play" diagramą, kurioje matyti, kiek tam tikros dainos uždirbo "Spotify".

Svetainės duomenimis, Carey daina "Spotify" uždirbo daugiau nei 2 mln. dolerių iš daugiau nei 500 mln. transliacijų. Šiuo metu daina platformoje buvo transliuojama daugiau nei 1 mlrd. kartų, o tai sudaro daugiau nei 4 mln. dolerių vien iš "Spotify".

Žinoma, nesvarbu, kiek daina uždirba iš autorinių atlyginimų, pati Carey į kišenę visos sumos neįsideda.

Tačiau atsižvelgiant į tai, kad daina transliuojama daugelyje platformų, taip pat perkama, atliekama jos gastrolėse ir yra jos atributikos dalis, ji kasmet atneša milijonus dolerių, praėjus beveik trims dešimtmečiams nuo jos pirmojo išleidimo.

Carey švenčia dainą kartu su savo gerbėjais.

Galbūt jai ir buvo atimta teisė į prekės ženklą "Kalėdų karalienė", tačiau Carey vis dar gyvena šiuo titulu ir kasmet švenčia savo kalėdinės dainos atgimimą.

Šiemet skelbdama apie šventinio sezono sugrįžimą, lapkričio 1 d. ji paskelbė vaizdo įrašą, kuriame važiuoja dviračiu treniruokliu su raganos kostiumu, kuris staiga pasikeitė į jos Kalėdų Senelio kostiumą, sėdintį ant elnio. Ji dainuoja: "Atėjo laikas!", kai pradeda groti "All I Want for Christmas Is You".

Kai 2021 m. daina trečius metus iš eilės pasiekė pirmąją vietą, Carey "Twitter" tinkle parašė balso įrašą:

"Tokio tipo naujienos niekada nebūna tokios: "O, Dieve mano, man taip nuobodu nuo šių naujienų. Turėti dar vieną "Billboard Hot 100" su daina, kuri man tiek daug reiškia, net negaliu. Negaliu. Tiesiog nežinau, ką pasakyti."

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder