Tikriems futbolo fanams – kelionių gidas po Madeirą: atraskite Cristiano Ronaldo gimtinę

Egzistuoja daugybė priežasčių, dėl kurių verta aplankyti amžinojo pavasario sala pramintą Madeirą: žadą atimantis kraštovaizdis, gurmaniška virtuvė, turtinga istorija ir dar daugiau. 

Tačiau daugeliui žmonių, ypač sporto aistruoliams, Madeiros vardas neatsiejamai susijęs su futbolu, o pirmiausia – su Cristiano Ronaldo, kuris ir kilęs iš šios salos.

Cristiano Ronaldo fenomenas

Viena žymiausių ir brangiausių futbolo žvaigždžių pasaulyje Cristiano Ronaldo puikiai reprezentuoja salą. Madeiroje gimusio futbolininko žinomumas patenka tarp tų priežasčių, kodėl šis mažas Portugalijos gabalėlis, esantis viduryje Atlanto vandenyno, tapo bene patraukliausia vieta Europoje visus metus.

Pasak „Itaka“ kelionių ekspertės Daivos Strumskienės, C. Ronaldo jau ne vienerius metus yra reikšmingas Madeiros turizmo akcentas, kasmet į salą pritraukiantis tiek šio futbolininko gerbėjus, tiek ir futbolo aistruolius iš viso pasaulio.

„Ši lietuvių keliautojų pamėgta sala, su kvapą gniaužiančiais Atlanto vandenyno vaizdais ir amžinai šviečiančia saule, tapo garsiausio Madeiros futbolininko šventove: visur galima rasti skulptūrų ir kitokių Ronaldo tematikos atrakcijų.

Pavyzdžiui, netoli sostinės Funšalio vaisių turgaus yra nedidelė grafičio freska su Ronaldo atvaizdu, o Santo Antonio mieste – milžiniškas jo paveikslas ant sienos“, – pasakoja D. Strumskienė.

C. Ronaldo gimė ir savo ankstyvąją futbolo karjerą pradėjo Madeiroje. Futbolo žvaigždė kartu su tėvais ir broliu vaikystę leido jau paminėtame Santo Antonio rajone.

Šalia namų sodo esantis žemės sklypas buvo paverstas improvizuota futbolo aikšte. Nors ši vieta nėra tarp pagrindinių turistų traukos centrų vulkaninės kilmės saloje, futbolininko pėdsakų galima rasti daugybėje Madeiros salos kampelių.

Keliautojai iš Lietuvos Atlanto bangų skalaujamą salą gali pasiekti tiesioginiu skrydžiu: Vilnius–Funšalis–Vilnius.

Vos nusileidus Madeiros oro uoste, salos lankytojai iškart susiduria su futbolo ikona, mat Funšalio oro uostas, pavadintas C. Ronaldo vardu.

Ten taip pat puikuojasi ir futbolininko skulptūra. Tai – vienas iš nedaugelio oro uostų pasaulyje, turinčių futbolininko vardą.

„Funšalio krantinėje yra CR7 (7 – C. Ronaldo marškinėlių numeris) viešbutis, kavinė, parduotuvė bei muziejus, kurį 2013 m. atidarė Ronaldo brolis, čia saugomi visi Ronaldo komandos ir asmeniniai trofėjai. Šalia puikuojasi futbolininko statula su auksiniais batais, rankomis ir kirkšnimis, o bronza, iš kurios ir pagaminta skulptūra, nublizginta nuo gerbėjų prisilietimų“, – sako kelionių ekspertė.

Atraskite ​​mėgstamiausius C. Ronaldo Madeiros skonius

Anot „Itaka“ atstovės, Madeiros virtuvė byloja, kad vietiniai salos gyventojai žino, kas yra aistra gastronomijai, ir kruopščiai kuria paprastus, bet gardžius receptus.

„Iš vandenyno gelmių ką tik sugauta žuvis bei jūros gėrybės, šviežios daržovės bei sultingi egzotiški vaisiai – tai tik kelios salos gėrybės, kurių būtina paragauti.“

Daugelis tradicinių patiekalų Madeiroje gaminami iš mėsos ar žuvies. Sakoma, jog mėgstamiausias C. Ronaldo patiekalas – tradicinis portugališkas troškinys iš sūrios menkės ir kiaušinių, vadinamas „bacalhau“, kurio galima paskanauti beveik visuose vietiniuose restoranuose.

Norintiems apsilankyti mėgstamiausiame C. Ronaldo restorane, reikės persikelti keltu į šiauriausią Madeiros salyno – Porto Santo salą.

Tiesa, staliuką „Casa do Velho Dragoeiro“ restorane rekomenduojama rezervuoti iš anksto. Taip pat, jei atostogų metu planuojama apsilankyti vietiniuose baruose, verta užsukti į „Filhos D’Mar“ – ten lankėsi ir savo autografą paliko garsusis futbolininkas.

Futbolo aistruoliams – sąrašas populiarių vietų

Kiekvienas tikras futbolo fanas žino, kad į šių metų vasaros atostogų planą privaloma įsitraukti ir 2024 m. Europos futbolo čempionato rungtynes – Madeira tam turi puikių vietų.

Viena populiariausių – salos sostinėje Funšalyje esantis „FX Restaurant & Sports Bar“. Šis baras pasirūpins ypatinga atmosfera, gėrimais bei įvairiais patiekalais.

Kitos vietinių gyventojų bei turistų mėgstamos vietos, turinčios didelius TV ekranus ir mėgstamos futbolo aistruolių – „The White House Pub & Restaurant Gril“ ir „Pub Number Two“, įsikūrusios taip pat Funšalyje.

Norintiems stebėti vietinių žaidimą gyvai ir pajusti aikštėje vis dar tvyrančią C. Ronaldo dvasią, aukštai kalnuose yra įsikūrusi jo vaikystės futbolo komandos „C.D. Nacional“ bazė.

Čia galima ne tik stebėti komandos žaidimą, bet ir apsilankyti muziejuje, kuriame – daugybė žvaigždės suvenyrų, o greta – ir „Cristiano Ronaldo Campus Futebol“ futbolo akademija.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder