Tomas Henksas - paskutinė didi Holivudo žvaigždė?

(1)

Amerikos numylėtiniui Tomui Henksui (Tom Hanks) - jau 66-eri! Žmonės jį dievina ne tik dėl vaidmenų kultiniuose filmuose, bet ir dėl asmeninių savybių. Suprantama, jo filmografijoje esama tikrų šedevrų. Bet ir silpnesni filmai žiūrovams patinka, jeigu juose vaidina Tomas Henksas!

Neperdedant galima sakyti, kad jis yra vienintelė šių laikų Holivudo garsenybė, kuriai daugybę metų pavyksta išlaikyti nepriekaištingą reputaciją.

Jis jau 30 metų laimingai gyvena santuokoje su Rita Vilson (Rita Wilson), su ja turi du sūnus.

Jis niekada nebuvo įsivėlęs į kokius nors purvinus skandalus, jo nelabai mėgsta geltonoji spauda, o visi, kam su juo yra tekę susidurti tikrajame gyvenime, vienu balsu tvirtina: T.Henksas - malonus žmogus.

Spaudoje nuolatos pasirodo žinių apie jo gražius poelgius su nepažįstamais žmonėmis.

Pamenate, kaip jis grąžino pinigus už bilietus žmonėms, pasakiusiems, kad jiems nepatiko jo „Laris Kraunas"?

Arba kaip jis nutraukė „Angelai ir demonai" filmavimą ir padėjo nuotakai prasibraukti iki bažnyčios?

O istorija apie tai, kaip jis nusipirko sausainių iš mergaitės skautės ir padėjo jai surinkti pinigų, siūlydamas praeiviams sumokėti už nuotrauką su juo?

T.Henksą myli ir vertina ne tik ištikimi gerbėjai, bet ir kolegos Holivudo aktoriai.

„Niekas niekada negirdėjo, kad T.Henksas siautėtų naktimis. Niekas niekada negirdėjo, kad T.Henksas vagiliautų parduotuvėse.

Niekada ir niekas nematė žinučių apie Tomą kriminalinėse kronikose. Štai kuo man tikrai patinka Tomas - jis niekada neįkliūna", - taip viename interviu apie savo kolegą juokavo Džekas Nikolsonas (Jack Nicholson).

Kaip teigia kolegos, dirbti ir draugauti su Tomu - didžiulė garbė ir malonumas. Negailestingoje šou verslo aplinkoje jis yra beveik „balta varna".

Apie jo neprilygstamą žavesį yra kuriami anekdotai.

1956 m. liepos 9 d. Kalifornijoje gimęs T.Henksas jau būdamas moksleivis rimtai domėjosi teatru ir buvo mėgėjiškų spektaklių žvaigždė.

Baigus mokyklą jam pavyko įstoti į Kalifornijos universitetą studijuoti aktoriaus meistriškumo, bet sulaukęs pasiūlymo pasirodyti įvairiose scenose jis iškart metė universitetą ir pradėjo gastroliuoti su nedidele aktorių trupe iš Klivlando.

Energingas ir ambicingas T.Henksas kažkaip atsidūrė televizijoje, kur išmėgino jėgas įvairiuose žanruose ir projektuose.

O toliau viskas vyko pagal scenarijų, kai laimės kūdikį pastebi įtakingas prodiuseris: Ronas Hovardas (Ron Howard) įgyvendino bet kurio kino aktoriaus didžiausią svajonę - patikėjo jam pagrindinį vaidmenį.

Romantinė komedija „Purslai" sulaukė didelio kritikų ir televizijos žiūrovų dėmesio.

Po to vaidmens Tomą užgriuvo pasiūlymų lavina, nors kažkodėl visi filmai nesulaukdavo pasisekimo, kad ir kaip jis stengėsi. Bet ar kalbėtume apie jį, jei jo gyvenimas nebūtų pasisukęs 180 laipsnių kampu? Akivaizdu, kad ne.

Vaisių davė darbas filme „Didelis". Jame T.Henksas meistriškai suvaidino berniuką, netikėtai virtusį suaugusiu vyru. Vaidmuo, į kurį pretendavo R. De Niras, H.Fordas ir R.Viljamsas, Tomui tapo tikra likimo dovana.

Publika ir Kino akademijos nariai įvertino Tomo gebėjimą delikačiai perteikti baimę vaiko, kuris vienas atsiduria dideliame mieste.

Po šio vaidmens jis ne tik įgijo masę gerbėjų, bet ir pelnė „Auksinį gaublį", ir „Oskaro" nominaciją.

XX a. paskutiniajame dešimtmetyje „Tomo Henkso banga" savo kelyje nušlavė viską. 1993 m. jis su Meg Rajen (Meg Ryan) suvaidina filme „Nemiegantys Sietle", tais pačiais metais imasi ŽIV užsikrėtusio homoseksualo vaidmens filme „Filadelfija".

1994 m. į jo duris pasibeldė tikras triumfas. Tomo ir „Atgal į ateitį" kūrėjo Roberto Zemeckio (Robert Zemeckis) bendras darbas „Forestas Gampas" tampa tikru kultiniu fenomenu.

Geniali T.Henkso vaidyba filme, kuris tapo Holivudo klasika ir 1994 m. sensacija, papildė jo kūrybinę taupyklę antrąja „Oskaro" statulėle (pirmoji 1993 m. už „Filadelfija"), o jis tapo tikra garsenybe ir nacionaliniu didvyriu. Šis filmas iki šiol užima aukštas pozicijas įvairiausiuose geriausių visų laikų filmų sąrašuose.

Dabar aktoriui atsivėrė visos durys ir tapo prieinami įdomiausi scnarijai. Jis filmuojasi kosminėje dramoje „Apolonas 13", paskui didžiojo S.Spylbergo (S.Spielberg) kūrinyje „Gelbstint eilinį Rajeną", kuris yra įrašytas į JAV kultūros paveldo sąrašą.

Juos keičia lengvesnio turinio, romantinis projektas „Jums žinutė", o „vyšnia ant torto" tampa S.Kingo ekranizacija „Žalioji mylia".

Peržengus tūkstantmečio ribą, Tomas pasirodo filme „Prarastasis", kurį ir vėl režisuoja R.Zemeckis. T.Henkso žygis raudonaisiais kilimais nesibaigia: 2004 m. jis vėl dirba su S.Spylbergu („Terminalas"), po kelerių metų matuojasi profesoriaus Roberto Lengdono kostiumą sensacingo romano „Da Vinčio kodas" ekranizacijoje ir dalyvauja dar dviejuose filmo tęsiniuose.

T.Henksas turi galimybę rinktis patinkamą darbą ir iki šiol nepaliauja stebinti žiūrovų savo talento įvairiapusiškumu ir gilumu.

Tomo sąskaitoje - daugybė įvairiausių aktorinių darbų kine, teatre, televizijoje, įgarsinimas, prodiuserio, režisieriaus, rašytojo ir scenaristo veikla.

Ir tolesniems metams jau yra patvirtintas vaidmenų sąrašas.

Tokių superžvaigždžių, kaip T.Henksas, daugiau nėra ir nebus. Galite paprieštarauti: o D.Vašingtonas, K.Rivsas, L.Dikaprijus, T.Kruzas arba B.Pitas?

Visi šie aktoriai - žvaigždės, kurioms yra apie 50 metų, 9-ojo ir 10-ojo dešimtmečio žvaigždės.

Jie visi bijo įstrigti kokiame nors amplua ir nesirinkdami imasi įvairiausių drąsių vaidmenų. Šiandien garsenybėms yra sunku išlaikyti paslaptyje savo asmeninį gyvenimą, o daugelis tyčia stengiasi išpūsti dėl jų kilusius skandalus.

Šalia jų T.Henksas - nykstančios rūšies Holivudo žvaigždės pavyzdys. Senamadiškos žvaigždės, kurios gyvenimas atitinka džentelmeno įvaizdį ir nekelia jokių abejonių.

T.Henksas - įtakingas ne tik todėl, kad yra turtingas ir garsus. O todėl, kad jis praktiškai yra toks pat žmogus ekrane ir už jo ribų.

Respublika.lt

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder