Tomas Vytautas Raskevičius nori vis daugiau

„Aukščiausiu Lietuvos vadovu greitai bus ne prezidentas ar premjerė, o Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius. Jam parūpo gerokai išplėsti savo komiteto įtaką. Jei pavyks, Lietuvoje beveik neliks sričių, kurių nekontroliuotų Raskevičius.",- ironizuoja dienraštis „Vakaro žinios" „Elito naujienose"

Kažkoks keistas reiškinys tie Seimo komitetai. Lyg ir nieko ypatingo, o valdžios atsikanda daug. Praeitą kadenciją labai svarbus buvo Kultūros komiteto pirmininkas, tačiau net jam nesisapnavo tokios galimybės, kokios gali atsiverti Raskevičiui.

Šis sukurpė Seimo statuto pataisas, kuriomis savo komitetui siūlo priskirti daugybę klausimų: lyčių lygybės, nediskriminavimo ir lygių galimybių, privataus ir šeimos gyvenimo, minties, tikėjimo, sąžinės ir saviraiškos laisvės.

Negana to, komitetas kontroliuotų institucijas, galėtų nušalinti pareigūnus. Sakysite, nieko čia tokio, jei kontroliuos minėtus klausimus?

Tačiau po šiais klausimais galima pakišti beveik viską. Pavyzdžiui, saugodamas lyčių lygybę, „profesionalus gėjus" galėtų nustatyti, kad valstybės prezidentu negali būti nei vyras, nei moteris. Nes juk kita lytis bus nuskriausta.

Prezidentu galėtų būti tik kažkas per vidurį. Tokiu būdu Lietuvos valdžioje greitai liktų tik pulkelis raskevičių.

Sidebar placeholder