Vištienos ir brokolių salotos – lengvai šeimos vakarienei

Dažniausiai ieškome greitai pagaminamų receptų, kuriuos galėtume išbandyti vakare grįžę namo, kur laukia alkana šeima. Vištienos ir brokolių salotos – būtent tokios. 

Šis receptas leidžia lanksčiai naudoti tai, ką turite šaldytuve ar spintelėse, keisti ingredientus bei pridėti naujų. Taigi, galima drąsiai improvizuoti, kad ir gaminant padažą salotoms.

Vietoje majonezo ar grietinės padažo prekybos tinklo „Rimi“ kulinarijos technologė Lina Barčaitė rekomenduoja pasigaminti jį iš avokadų.

Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pastebi, kad vertingiausia vištienos dalis – krūtinėlė, o brokoliai ar žiediniai kopūstai vartotini ne tik termiškai apdoroti, bet ir žali: tokie puikiai tinka salotoms.

Vištiena ir daržovės – puikus derinys

Pasak sveikatai palankios mitybos konsultantės, gydytojos dietologės dr. E. Gavelienės, vištiena laikoma sveikatai palankesne nei bet kokia kita raudona mėsa dėl joje esančių lengvai virškinamų ir pasisavinamų baltymų, taip pat organizmui reikalingų vitaminų bei mineralų, mažo kiekio riebalų.

„Vištienoje yra gerai subalansuotų, žmogaus organizmui būtinų aminorūgščių, o vertingiausia vištienos dalis yra krūtinėlė. Ji liesesnė už kitas vištos dalis, ypač jei valgoma be odos.

Geriausia rinktis ekologiškuose ūkiuose užaugintą vištieną, nes tokios mėsos įtaka yra palankesnė sveikatai, lyginant su neekologiškuose ūkiuose užaugintos mėsos sudėtimi.

Į tai ypač rekomenduojama atsižvelgti perkant mėsą vaikams – jų mityboje neturėtų būti nereikalingų organizmui medžiagų“, – primena gydytoja dietologė.

Brokolius, kaip ir daugumą daržovių, galima valgyti tiek žalius, tiek termiškai apdorotus, tik svarbu jų neperkepti ar nepervirti, kad daržovėje išliktų kuo daugiau naudingų medžiagų.

„Skanauti brokolius galima įvairiai, tačiau geriausia juos kelias minutes apvirti garuose ar nuplikyti karštu vandeniu, kol jie šiek tiek suminkštės. Kuo trumpesnis šilumos poveikis produktui, tuo labiau jame išsaugomi vandenyje tirpūs vitaminai, polifenoliai“, – sako E. Gavelienė.

Brokoliai puikiai tiks gardinant sriubas, daržovių troškinius, salotas ar valgant kaip garnyrą prie mėsos, žuvies: „Brokolius galima valgyti ir žalius – jie puikiai tinka kaip traškus užkandis. Šviežios daržovės visuomet palankiausios sveikatai, todėl traškios salotos su vištiena vakarienei yra puikus pasirinkimas.“

Panaudokite ne tik brokolių žiedyną, bet ir stiebą

„Rimi“ kulinarijos technologė Lina Barčaitė gaminant patiekalus iš brokolių pataria naudoti ne tik žiedinę jų dalį, bet ir patį stiebą: „Nors ši daržovės dalis yra kiek kietesnė, joje slypi dalis vertingų medžiagų.

Brokolio stiebą puikiai panaudosite verdant daržovių sultinį, ruošiant troškinį ar makaronus. Prekybos centre renkantis brokolį vertėtų atkreipti dėmesį, kad jo žiedynas būtų sodrios, tamsiai žalios spalvos, lapeliai – neapvytę, o stiebas – tvirtas, bet nesumedėjęs.“

Namuose brokolius patariama laikyti šaldytuve, šalia galinės lentynos dalies, suvyniotus į sandarią pakuotę.

„Tinkamai laikomi brokoliai švieži išsilaikys apie savaitę, o jei nespėjate laiku jų sunaudoti, užšaldykite – norėdami apsipirkti protingai, ieškokite akcijų daržovėms: tada galėsite įsigyti jų daugiau.

Tiesa, brokolį gelstelėjusiu žiedynu galite sunaudoti daržovių sriuboms“, – pataria L. Barčaitė.

Ji pastebi, kad pirkėjai  dažniau renkasi įprastas jiems daržoves, tačiau, norint apsipirkti efektyviai, verta pasidomėti ir tomis, pro kurių lentynas tiesiog praeinate.

Be to, taip galima ir sutaupyti, nes šakninės ir kopūstinės daržovės nebrangios, jas dažnai vartojame iki ankstyvojo pavasario derliaus žalumynų.

L.Barčaitė primena, kad verta pasinaudoti lojalumo kortelių suteikiamais asmeniniais pasiūlymais. Juos galima rasti keliose vietose: prisijungus prie savo paskyros adresu www.rimi.lt, taip pat „Rimi“ programėlėje telefone arba „Mano Rimi“ kortelių terminale parduotuvėse.

Gamindami salotas improvizuokite

Pasak kulinarijos technologės, salotoms tiks bet kokia vištiena: joms tinka sunaudoti ir keptos ar virtos vištos likučius: „Jei turite žalios vištienos krūtinėlės, tiesiog pagardinkite jos gabalėlius žiupsneliu druskos ir kepkite keptuvėje su trupučiu aliejaus, kol vištiena iš išorės paruduos ir iškeps. Prieš pjaustydami vištieną ir dėdami į salotas, leiskite jai atvėsti.

Vietoje vištienos galite naudoti kitokią mėsą, taip pat rinktis skirtingų rūšių kietąjį sūrį, vietoje svogūno įpjaustyti svogūno laiškų, o kad būtų dar sočiau, pridėti smulkesnių makaronų.“

Tokias salotas galite vynioti į pitą ar tortiliją, be to, tai puikus užkandžio variantas priešpiečiams darbe ar mokykloje.

„Padažą galite pasirinkti pagal skonį: sumaišyti kelis šaukštus turimo majonezo su grietine ar natūraliu jogurtu, pagardinti prieskoniais ar garstyčiomis, o gal pasigaminti avokadų majonezo.

Jam tereikės prinokusio avokado, citrinos sulčių, šiek tiek aliejaus, garstyčių ir druskos bei pipirų pagal skonį. Visus komponentus, išskyrus aliejų, reikia sutrinti trintuvu iki kreminės konsistencijos, tada įpilti aliejaus ir gerai išmaišyti“, – siūlo L. Barčaitė.

RECEPTAS

Salotoms* reikės:

1 šviežio brokolio – brokoliai „Bellaverde Rimi“;

1 puodelio smulkintos keptos ar virtos vištienos – viščiukų vidinė filė „Rimi Greatlife“;

60 g smulkinto kietojo sūrio – kietasis tarkuotas sūris „Rimi Formaggio“;

1 raudonojo svogūno;

turimo padažo;

pipirų – pagal skonį.

Kaip gaminti:

1. Smulkiai supjaustykite brokolius, perliekite juos verdančiu vandeniu, nukoškite jį, atvėsinkite brokolius. Virtą ar keptą vištieną taip pat supjaustykite mažais gabalėliais.

2.Į didelį dubenį sudėkite brokolius, vištieną, smulkintą sūrį, smulkiai supjaustytą svogūną ir turimą padažą. Gerai išmaišykite, kol viskas tolygiai pasidengtų padažu. Pagal skonį įberkite šviežiai grūstų pipirų.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder