Negalite miegoti be savo partnerio? Štai ką su tuo daryti

Negalite miegoti be savo partnerio? Štai ką su tuo daryti

Per pastaruosius kelerius metus poros, išgyvenančios „miego skyrybas“, buvo labai populiarios – arba tiesiog suvokimas, kad bendras miegas ne visada yra toks harmoningas dalykas, koks, žmonių nuomone, turėtų būti. Bet ką daryti, jei iš tikrųjų sunku užmigti, kai partnerio nėra?

Tai taip pat įprasta, ypač tarp žmonių, kurių partneriai mirė, sakė dr. Wendy Troxel, klinikinė psichologė iš Jutos ir vyresnysis elgesio ir socialinis mokslininkas iš RAND Corporation.

Kai kurios priežastys, dėl kurių taip nutinka, yra susijusios tik su partneriu, o kitos yra labiau susijusios su jūsų su juo laikomu režimu prieš miegą, kuris gali būti palankesnis užmigti nei tas, kurį turite be jo.

Buvo tiek daug dėmesio skiriama poroms, kurios miega atskirai, bet trūko kitos istorijos dalies apie tai, kodėl daugelis porų nori miegoti kartu ir kodėl yra toks psichologinis potraukis miegoti su žmogumi“, – autorius Troxelis. 

Partnerio kvėpavimo garsas, šalia tavęs esančio kūno svoris ir šiluma bei saugesnio ir apsaugoto jausmas – ypač moterims – visa tai gali nuraminti jūsų mintis, o tai yra būtina būsena geram miegui.

„Mūsų smegenys nori jaustis saugiai, kad užmigtų, o vienas geriausių būdų jaustis saugiai yra santykinai nuspėjama rutina ir aplinka“, - sakė Troxelis.

Taip pat yra teigiamas fiziologinis glamonėjimosi, laikymosi už rankų ar lytinių santykių prieš užmiegant poveikis, kuris gali stimuliuoti geros savijautos hormonus, tokius kaip oksitocinas, kuris mažina stresą, sakė Troxelis.

Ši veikla taip pat reiškia, kad prieš miegą praleidžiate mažiau laiko prie ekranų, sakė Dr. Raj Dasgupta, Huntington Health klinikinės medicinos profesorius Pasadenoje, Kalifornijoje. Miego ekspertai rekomenduoja išjungti ekranus bent pusvalandį prieš einant miegoti.

Be to, „partneriai taip pat tampa ėjimo miegoti ritualo ir rutinos dalimi“, – sakė Troxelis.

Įprastas aspektas yra labai svarbus norint gerai pailsėti, nes jis padeda reguliuoti mūsų cirkadinį ritmą ir signalizuoja mūsų smegenims, kad laikas miegoti, sakė ekspertai.

Ekspertai teigė, kad kai prarandate tą bendrą patirtį su savo partneriu ir jaučiatės mažiau saugūs, tai gali padidinti jūsų streso lygį.

Ką galite padaryti

„Kartais gali būti, kad žmogus gali jausti poreikį išmokti miegoti vienas, nors jam labiau patinka miegoti su savo partneriu – vien dėl logistikos ir tęstinumo, kai partnerio nėra“, – sakė dr. Joshua Tal. 

Viena iš problemų, kylančių bandant pagerinti savo miego sveikatą, yra ta, kad partneris paprastai nėra išvykęs pakankamai ilgai, kad galėtumėte iš esmės išsiugdyti savarankiško miego įgūdžius, pridūrė Tal.

„Po poros naktų prastai išsimiegosite. Taigi, svarbu suteikti sau galimybę eksperimentuoti be žmogaus, kad sužinotumėte, jog galite tinkamai miegoti ir be jo“, – sakė Tal.

Nesvarbu, ar skiriate sau daugiau laiko treniruotėms, ar ne, yra dalykų, kuriuos galite pabandyti gauti reikalingą komfortą ir palengvinti miegą vienam.

Tai gali būti tempimas, joga, meditacija, šiltas dušas, aromaterapija arba kvėpavimo metodai, tokie kaip progresuojantis raumenų atpalaidavimas, 4-7-8 kvėpavimas arba diafragminis kvėpavimas, teigia ekspertai.

Jei jums reikia kokiu nors būdu pajusti savo partnerio buvimą, šalia savęs laikykite jo nuotrauką arba daiktą, turintį jų kvapą, sakė Tal. Galbūt tai yra vieni iš neseniai dėvėtų marškinių arba pagalvė, ant kurios užpurkštas odekolonas ar kvepalai.

Troxel sakė, kad kūno pagalvė gali padėti pakeisti jų svorį lovoje.

Jei nerimaujate dėl to, kad kambaryje jaučiasi per tylu be jūsų partnerio kvėpavimo, „ventiliatoriai arba balti garsai yra tikrai tinkami kvėpavimo triukšmui imituoti“, - sakė Tal.

Kai kurios poros miega atskirai – arba bent jau taip pradeda naktį – dėl skirtingų miego įpročių, nors ir nori miegoti kartu.

Jei esate ryto žmogus, o jūsų partneris yra pelėda, galbūt jie galėtų prisiglausti prie jūsų, kad užmigtumėte, tada tyliai išeiti iš kambario daryti viską, ko nori, kol bus pasiruošę miegoti, – sakė Trokselis.

Jei jūsų kūnas nesutaria dėl patalynės ar čiužinio, pabandykite naudoti kitokias antklodes. Jei turite galimybių, du skirtingo kietumo čiužinius galima sustumti arba pažvelgti į čiužinį su technologija, leidžiančia skirtingų tekstūrų ir aukščio lygius iš skirtingų pusių.

Kai kurios poros turi įprotį prieš pat miegą susiskambinti palinkėti labos nakties, tačiau kai kuriems žmonėms tai gali būti labiau žalinga nei naudinga, jei tai padidina ilgesio ir vienišumo jausmą, o ne komfortą, sakė Troxelis. Atkreipkite dėmesį į tai, kas jums tinka.

Ir, žinoma, yra senos sveiko miego gairės, sakė Dasgupta. Svarbu per vėlai nevalgyti ir nevartoti alkoholio ar kofeino, turėti vėsią, tamsią ir ramią aplinką ir reguliariai keltis bei eiti miegoti tuo pačiu metu, pridūrė jis.

Pasak ekspertų, darydami visus šiuos dalykus net tada, kai jūsų partnerio nėra šalia, jūsų šansai išlaikyti sveiką miego rutiną gali padidėti.

Parengė pagal: www.edition.cnn.com

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder