Rašytoja ir psichologė Marielisa Reyes leidinyje „ Yourtango“ įvardijo 10 auklėjimo klaidų, kurių vaikai užaugę nekenčia.
Asmeninių ribų pažeidimas. Daugelis tėvų negerbia savo vaikų asmeninės erdvės. Psichoterapeutas Šonas Groveris pažymi, kad tokie vaikai, tapę suaugusiais, bando nustatyti ribas, tačiau tai daro sunkiai, nes nuo vaikystės buvo mokomi, kad nepriklausomybės siekis yra savanaudiškumas.
Kaltės primetimas. Tėvai, kurie atsakomybės už savo klaidas jausmą perkelia vaikams, sukelia jų pasipiktinimą ir pyktį. Klinikinis psichologas Danielis Lobelis teigia, kad tokiems vaikams sunku pasitikėti ir siekti intymumo.
Nesugebėjimas atsiprašyti. Tėvai, kurie atsisako pripažinti savo klaidas, pakerta vaiko savigarbą. Tai sukelia nevertumo ir neteisybės jausmą.
Pažeminimas kaip bausmė. Marlena Romero pabrėžia, kad žeminančios pastabos formuoja vaiko kompleksus, ypač jei žeminimas vyksta viešai.
Per didelė apsauga. Tyrimai rodo, kad perdėta globa mažina vaiko pasitikėjimą savimi, trukdo jam tobulėti ir priimti savarankiškus sprendimus.
Agresyvus elgesys. Įžeidžiantis elgesys griauna vaiko saugumo jausmą ir sukelia emocinę įtampą, dėl kurios gali nutrūkti tėvų santykiai.
Nerealūs lūkesčiai. Perdėti reikalavimai vaikui paprastai atspindi tėvų norą kompensuoti savo pačių nesėkmes. Tai tampa vaikų depresijos ir nerimo sutrikimų priežastimi.
Finansinė kontrolė. Per didelis vaiko ribojimas finansų srityje turi įtakos jo psichologiniam savarankiškumui, tai patvirtina daugybė tyrimų.
Sėkmės menkinimas. Psichoterapeutė Annie Wright pastebi, kad tėvai gali pavydėti vaikų pasiekimų ir sumenkinti jų svarbą, o tai menkina vaikų savivertę.
Nesugebėjimas palaikyti. Kai tėvai atsisako pripažinti vaiko sėkmės svarbą, tai skatina nepageidaujamumo ir vienišumo jausmą.
Šios savybės pabrėžia sąmoningo tėvų auklėjimo, pagrįsto pagarba, parama ir rūpesčiu, svarbą.
Šaltinis: cursorinfo.co.il
Rašyti komentarą