Nuo šiukšlintojų ginsis užtvaromis

(2)

Pasitinkant švaros mėnesiu tituluojamą balandį apgailestaujama, kad šiukšlynais paverčiamų vietų uostamiestyje sąrašas netrumpėja. Todėl šiemet planuojama Klaipėdoje apsunkinti automobilių privažiavimą prie nelegalių sąvartynų.

Skaičiuojama, kad šiemet Klaipėdoje yra 44 vietos, kurios dėl piktavališkų žmonių vėl virto sąvartynais, nors praėjusiais metais buvo kruopščiai išvalytos.

Pasak už miesto tvarką atsakingų valdininkų, tokių vietų sąrašas kasmet išlieka panašus. Belieka stebėtis, kai esant galimybei stambiagabarites atliekas ir padangas priduoti nemokamai specialiose aikštelėse, kai kurie vis dar veža jas tiesiog į miškelį ar išverčia į griovį.

"Deja, bet kai kurių žmonių įpročiai nesikeičia. Todėl nuo šiemet planuojame pradėti taikyti prevencinę priemonę - įrengti užtvarus. Tokio patarimo sulaukėme iš Klaipėdos aplinkos apsaugos departamento, kurio specialistai daugiausiai ir aptinka nelegalių sąvartynų.

Pagauti teršėjus nėra paprasta, bet galima tiesiog apsunkinti jų pateikimą automobiliais iki teršiamų vietų.

Tokias prevencines priemones jau seniai naudoja nacionaliniai parkai, urėdijos", - pasakojo Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Rimkienė.

Kaip vieną pavyzdžių ji paminėjo prie III vandenvietės ir Kuršių marių esantį Kairių miškelį.

„Labai gražus miškelis, bet taip teršiamas, kad net liūdna žiūrėti. Ko tik ten nėra - ir statybinių atliekų, ir biodegraduojančių, ir tų pačių padangų, tepalų. Ko tik nori. Nespėjame išvežti ir vėl tas pats“, - pasakojo specialistė.

Pasak J. Rimkienės, nelegalius sąvartynus Savivaldybė tvarko savo jėgomis, ir ne tik balandį. Dažnai išliuobti prišiukšlintas vietas tenka net kelis kartus per metus. Suprantama, tam tenka leisti biudžeto pinigus.

„Tvarkyti nelegalių sąvartynų negalime prašyti pačių miestiečių, nes kalba eina ir apie pavojingas ir stambias atliekas. Tačiau talkininkus kviečiame prisidėti švarinant miestą ir padėti po žiemos tinkamai sutvarkyti parkus, pajūrį, žaliuosius plotus prie upės ir kt. Nuo praėjusios savaitės jau sulaukėme įvairių talkininkų skambučių. Paprastai pirmosios kregždės būna švietimo įstaigos, noriai miestą padeda švarinti ir įvairios asociacijos, klubai, verslo įmonės“, - pasakojo J. Rimkienė ir priminė, kad Klaipėdos mieste talkų mėnesis vyks nuo balandžio 3 iki 30 d.

Norintieji prisidėti prie miesto tvarkymo, turėtų kreiptis į Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyrių, kad jiems būtų paskirta teritorija. Po talkos surinktų atliekų išvežimu pasirūpina Savivaldybė, tik reikia pranešti, kur jos sukrautos.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder