Pasyviai balsuojantis jaunimas - ne tik pajūrio problema

Nors per pastaruosius 10 metų jaunimo balsavimo aktyvumas Klaipėdoje padidėjo, tačiau jis vis dar yra vangus. Tik maža dalis jaunuolių domisi politika, rinkimais ir jų rezultatais.

Klaipėdoje, kaip ir visoje Lietuvoje, didžioji dalis rinkimuose dalyvaujančių piliečių yra vyresnio amžiaus, jauni žmonės balsuoja nenoriai.

„Labai dažnai paklausus, kodėl jauni žmonės neina balsuoti, jie atsako, kad nemato tų veidų, tų žmonių, kuriuos norėtų ir galėtų palaikyti. 

Čia turbūt ir išryškėja kandidatų trūkumo bei tinkamumo klausimas“, - realiausias priežastis, kodėl jaunimas balsuoja vangiai, įvardijo Klaipėdos miesto jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ pirmininkė Samanta Nardiuževa.

Šiais metais vykusių prezidento rinkimų I ture balsavo 49 procentai Lietuvoje gyvenančių 18-29 metų jaunuolių.

Nors per pastaruosius 10 metų šis skaičius žymiai paaugo (2012 m. duomenimis, Seimo rinkimuose balsavo tik 18 proc. Lietuvoje gyvenančių 18-29 metų piliečių), jaunuoliai vis dar yra pasyviausiai balsuojanti gyventojų grupė.

„Viena iš priežasčių, kodėl jaunimui neįdomi politika, yra tai, kad ir jie politikams nelabai įdomūs, juk vis tiek aktyviai nebalsuoja.

Kodėl žmonės domisi arba nesidomi politika, galima paaiškinti ir tuo, kiek jų šeimose yra kalbama apie politiką, ar yra skatinami balsuoti, dalyvauti rinkimuose“, - teigė “Žinau, ką renku" tinklo koordinatorė Aušrinė Diržinskaitė.

Jos teigimu, pilietiškumą galima išugdyti ne tik šeimose, bet ir mokyklose.

„Mokiniai gali drąsiai diskutuoti politinėmis temomis per pilietiškumo pamokas. Tikrai yra mokytojų, kurie įdomiai ir interaktyviai veda veiklas“, - tikino A. Diržinskaitė.

Mokyklose pilietiškumo pagrindų kaip atskiro dalyko mokoma 9-10 klasėse.

Skatinti jaunimą eiti balsuoti nėra lengva, todėl organizacijos įvairiais būdais stengiasi pritraukti jaunus žmones.

„Mūsų interneto svetainėje galima susipažinti su kandidatais, sužinoti daugiau apie jų veiklą, netgi užduoti jiems klausimą. Tinklalapyje įmanoma sužinoti, kurioje vienmandatėje piliečiai galės atiduoti savo balsą“, - teigė A. Diržinskaitė.

„Žinau, ką renku“ komanda organizuoja ir politinius debatus.

S. Nardiuževa primena, kad yra kelios informacinės kompanijos, kurios gali būti patrauklios jaunam žmogui. Visą reikalingą informacija galima rasti interneto svetainėse „Žinau, ką renku“ ir „Žinau viską“.

Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai vyks šių metų spalio 13 d.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder