Po jūrinės stovyklos - planai mokytis Klaipėdoje

Klaipėdoje išlydėti pirmos Lietuvoje jūrinės stovyklos „Myliu jūrą“ dalyviai. Šešiolika jaunuolių iš Vilniaus ir Kauno rajonų, Panevėžio, Kėdainių, Ukmergės, Šakių, Kalvarijos visą savaitę uostamiestyje gilinosi į jūros, uosto ir laivybos specifiką, susipažino su įvairiausiomis jūrinėmis profesijoms, išbandė moderniausius jūrinius treniruoklius, plaukė laivais, išbandė vandens sportą. 

„Tokią jūrinę stovyklą rengėme pirmą kartą, tačiau tikrai ne paskutinį. 

Matome, kad jaunimui ši sritis yra įdomi, nes nutolusiuose nuo jūros regionuose ne visi žino, ką reiškia valdyti laivą, kaip elgtis ekstremaliose situacijose, kokia yra jūrininkų darbo kasdienybė, kur galima mokytis su jūra, uostu susijusių profesijų, kokios perspektyvos atsiveria pradėjus karjerą jūroje. 

Itin nudžiugino faktas, kad po mūsų surengtos jūrinės stovyklos keli jaunuoliai nusprendė jau šį rudenį mokytis Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centre, kai kurie baigę gimnaziją, ateityje planuoja rinktis Lietuvos jūreivystės akademiją. 

Tariame nuoširdų ačiū mūsų draugams ir partneriams, kurie sutelkė jėgas ir jaunimui sukūrė neeilinę jūrinę kelionę“, - sakė Aleksandras Kaupas, Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas, pabrėžęs, kad ši jūrinė stovykla buvo surengta savanorišku pagrindu – stovyklautojams ji buvo nemokama. 

Stovyklą organizavo Lietuvos jūrininkų sąjunga kartu su Baltijos jūrų skautų organizacija. 

„Baltijos jūrų skautai rengia daug įdomių ir turiningų stovyklų, tačiau ši išsiskyrė itin plačiu spektru veiklų. 

Kartu su jaunuoliais lankėmės mokymo įstaigose, kurios rengia būsimus specialistus jūrai ir uostui, susipažinome su jūrinėmis profesijomis, bendravome su jūrų kapitonais, karinių jūrų pajėgų kariškiais, paplūdimio gelbėtojais, uosto darbuotojais, laivų-vilkikų įgulomis. 

Lietuvos jūrų muziejuje dalyvavome edukacijose ir delfinų pasirodymuose, sutelkę jėgas švarinome pajūrį, lankėmės didžiuose jūriniuose keltuose. 

Visas veiklas, kurių suskaičiavome kone 20, išvardinti sudėtinga, tačiau jaunimas Klaipėdą paliko kupinas emocijų – stovyklautojai patikino, kad jeigu kitais metais tokia stovykla vyktų, ją tikrai rekomenduotų savo draugams. 

Taip pat jie pakvietė mūsų jūruomenę atvykti į savo mokyklas ir jose pristatyti su jūra susijusias perspektyvas“, - sakė Jurgita Paškevičienė, organizacijos „Baltijos jūrų skautai“ vadovė.  

Stovykloje dalyvavo devynios merginos ir septyni vaikinai. Stovyklautojai patikino, kad didžiausią įspūdį jiems paliko užmegztos naujos pažintys ir apsilankymai Karinių jūrų pajėgų flotilėje ir „DFDS Seaways“ kelte „Luna Seaways“. 

Atliktoje apklausoje jaunimas akcentavo, kad be kitų veiklų juos itin sužavėjo irklavimas vikingo valtimi, delfinai, šaudymas iš lanko, Pabėgimo kambarys kariniame laive „Sūduvis“ ir susitikimai su jūrų kapitonais.

Prie stovyklos veiklų prisidėjo AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija" (KLASCO), Lietuvos jūreivystės akademija, Lietuvos jūrų muziejus, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras, Lietuvos karinės jūrų pajėgos, Klaipėdos irklavimo centras, „Klaipėdos paplūdimiai”, „Novikontas”, UAB „Towmar Baltic”, AB DFDS Seaways, Jūrų agentūra Forsa,  projektas „Jūros ambasada”, R.Jaugos IĮ, paplukdžiusi jaunimą laivu „Lagūna”. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder