Apdovanojimas. Įteikimo ceremonijoje dalyvavo VšĮ „Būk mano draugas“ direktorė Galina Kučinskienė (iš kairės į dešinę), U. Radvila, Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė ir VMVT vadovas A. Bauža. Asmeninio archyvo nuotr.

Politikui Ugniui Radvilai – apdovanojimas už gyvūnų gerovės siekį

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariui Ugniui Radvilai įteiktas garbingas apdovanojimas už nuoseklią ir ilgametę pagalbą gyvūnams. Jis tapo pirmuoju miesto politiku, pelniusiu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos įsteigtą specialų padėkos ženklą. Šis aukščiausias tarnybos apdovanojimas šalyje skiriamas gyvūnų mylėtojams, kurie skleidžia gyvūnų gerovės idėjas ir rodo pavyzdį kitiems.

Apdovanojimas kaip įpareigojimas

Nuo 2002 metų Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kasmet išrenka ir specialiu padėkos ženklu  „Sekime Šv. Pranciškaus pavyzdžiu“ apdovanoja labiausiai šalyje nusipelniusį gyvūnų mylėtoją. Tarnybos visų Lietuvos miestų departamentai teikia kandidatūras, ką apdovanoti ir kas vertas šio ženklo bei padėkos. Apdovanojimas įteikiamas minint Pasaulinę gyvūnijos ir gyvūnų globėjo šventojo Pranciškaus Asyžiečio dieną.

Tarybos narys U. Radvila tapo pirmuoju politiku ir antruoju klaipėdiečiu, pelniusiu šį apdovanojimą. Jis skirtas už daugiau kaip 10 metų nuosekliai skiriamą dėmesį ir pagalbą įvairioms gyvūnų prieglaudoms, Lietuvos jūrų muziejui, nenutraukiamą finansinę paramą ir prisidėjimą prie gyvūnų gerovei ir apsaugai svarbių projektų, už reikšmingų pokyčių inicijavimą gyvūnų gerovės srityje. U. Radvila negalėjo dalyvauti spalio pradžioje vykusioje apdovanojimo ceremonijoje sostinėje, tad garbės ženklą ir padėkos raštą prieš kelias diena jam įteikė Klaipėdos VMVT departamento vadovas Antanas Bauža.  

„Man tai nėra vien įvertinimas, nes gyvūnus globoju jau ilgą laiką.  Šis apdovanojimas –  didelis įpareigojimas ir paskata ateičiai toliau dėti visas pastangas, kad gyvūnėlių gyvenimas jūroje ir žemėje būtų kiek įmanoma  draugiškesnis, kad Klaipėdoje mažėtų beglobių gyvūnų ir keistųsi gyventojų požiūris į šalia gyvenantį ar bandantį išgyventi keturkojį“, - taip tarnybos parodytą dėmesį įvertino U. Radvila.

Būtini esminiai pokyčiai

Politikas pasidžiaugė, kad situacija mieste dėl beglobių gyvūnų pamažu gerėja dėl prieglaudų, iš kurių daugiausiai gyvūnų priglaudžia ir išgelbėja „Būk mano draugas“. U. Radvilos manymu, labiausiai dėkoti reikėtų gyvūnų prieglaudų darbuotojams, kurie suteikia laikiną pastogę benamiams gyvūnams, juos gydo, rūpinasi ir ieško naujų namų. Deja, Lietuva yra viena pirmaujančių šalių pagal beglobių gyvūnų skaičių.

Sunku rasti atsakymą, kodėl taip susiklostė. Elgesys su gyvūnais reikalauja esminių pokyčių – nuo pririštų prie grandinių laikymo iki žiaurių nužudymų, suspardant ar nuskandinant gyvus. Šioje srityje dar daug „neartų aruodų“. Kalbu  ne vien tik apie finansinę dalį. Turime šviesti visuomenę ir skatinti jos atsakomybę, kol visuomenės sąmoningumas ir atsakingumas pasieks tokį lygį, kad miestui užteks vienos nedidelės prieglaudos“, - sakė politikas.

U. Radvila apgailestavo, kad dar nepakankamai dėmesio skiriame gyvūnų elgesio sampratai, pamiršdami, kad gyvūnai yra neatskiriama mūsų planetos ir mūsų pačių egzistencijos dalis.

Klaipėdos VMVT vadovas A. Bauža pastebi pažangą gyvūnų gerovės srityje per pastaruosius 20 metų. Prie pokyčių esą prisideda ir Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyrius. Tarnybos vadovui antrino U. Radvila, pasidžiaugęs, kad valdininkų požiūris į šią opią problemą keičiasi ir situacija po truputį gerėja, nors ir labai lėtai. „Mano geriausias keturkojis draugas Bučkis norėtų, kad pokyčiai vyktų gerokai greičiau – prie to galime prisidėti kiekvienas“, - sakė U. Radvila, raginęs nelikti abejingais, matant žiaurų elgesį su gyvūnais. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder