Reikia priimti savo vienatvę ir paversti ją teigiama jėga, pozityvia vienatve.
Štai 8 veiksmingi būdai, kaip rasti laimę net tada, kai jaučiatės visiškai vieniši
Priimkite vienatvę
Vienatvę suvokiame kaip kažką negatyvaus, kaip būseną, kurios reikia visomis išgalėmis vengti. Tačiau į vienatvę reikia pažvelgti iš kitos perspektyvos ir panaudoti vienatvę savo tikslams.
Vienatvė gali būti galinga savirefleksijos ir asmeninio augimo priemonė. Kai esate vieni, turite laisvę tyrinėti savo mintis, suprasti savo jausmus ir tiesiog būti su savimi. Tai nereiškia, kad reikia ignoruoti vienatvę ar bandyti nuo jos pabėgti - tai neįmanoma. Reikia priimti vienatvę ir paversti ją teigiamu dalyku.
Vienas veiksmingiausių būdų tai padaryti - sąmoningumo praktika. Sutelkdami dėmesį į dabarties akimirką ir priimdami ją be vertinimo, galite rasti ramybę vienatvėje ir paversti ją teigiama patirtimi.
Kaip pastebėjo garsus psichologas Carlas Jungas: „Vienatvė atsiranda ne dėl to, kad šalia nėra žmonių, bet dėl to, kad negalite pranešti to, kas jums atrodo svarbu.“ Laikas, skirtas pabūti vienam su savimi, kaip tik ir yra ta akimirka, kai galite leisti sau sužinoti svarbius dalykus.
Praktikuokite dėmesingumą
Sąmoningumas yra galinga priemonė, kuri gali padėti ne tik susidoroti su vienatve, bet ir atrasti laimę vienatvėje. Būti sąmoningam reiškia išlikti dabarties akimirkoje, nevertinti savo minčių ir jausmų ir priimti dalykus tokius, kokie jie yra.
Sąmoningas savo jausmų įsisąmoninimas padės jums suprasti, kad jaustis vienišam yra normalu, padės atkreipti dėmesį į savo mintis ir jausmus nevertinant jų ir priimti viską taip, kaip yra. Toks priėmimas gali suteikti ramybės ir laimės jausmą net ir tada, kai esate vieniši.
Atraskite naujų pomėgių
Viena didžiausių vienatvės dovanų - nauji interesai ir pomėgiai. Nauji pomėgiai, interesai leidžia įsilieti į srautą, kuris, pasak psichologo Mihaly Csikszentmihayi, yra „psichinė būsena, kai asmuo, užsiimantis tam tikra veikla, yra visiškai pasinėręs į energetinio susitelkimo, visiško įsitraukimo ir malonumo jausmą“.
Reguliariai rūpinkitės savimi
Rūpinimasis savimi yra svarbus aspektas kelyje į laimę, ypač kai jaučiatės vieniši. Tai reiškia, kad reikia reguliariai rūpintis savo psichine, emocine ir fizine gerove. Psichologiniu požiūriu tai gali padėti sumažinti stresą ir nerimą, pagerinti nuotaiką ir pakelti savivertę.
Taigi, tai reiškia, kad reikia reguliariai mankštintis, sveikai maitintis, laikytis geros miego higienos ar net tiesiog skirti laiko atsipalaiduoti ir daryti tai, kas jums patinka.
Nevenkite būti šalia ir bendrauti
Gali pasirodyti keista, bet kartais geriausias būdas įveikti vienatvės jausmą yra pabūti esamose vietose, nueiti į parką, kavinę ar muziejų. Nebūtinai turite leistis į gilius pokalbius su nepažįstamais žmonėmis, kartais užtenka būti kitų žmonių akivaizdoje, kad sumažintumėte vienatvės jausmą.
Kaip patvirtina psichologiniai tyrimai, net ir minimalus bendravimas su žmonėmis gali pagerinti mūsų nuotaiką ir bendrumo jausmą.
Ugdykite dėkingumą
Dėkingumo praktikavimas yra galingas būdas atrasti laimę, kai jaučiatės vieniši. Tai reiškia, kad reikia sutelkti dėmesį į teigiamus savo gyvenimo aspektus ir vertinti tai, ką turite, o ne galvoti apie tai, ko jums trūksta.
Dėkingumo dienoraščio vedimas, kuriame kasdien rašote, už ką esate dėkingi, gali būti veiksmingas būdas ugdyti tokį mąstymą. Ši paprasta praktika gali pakeisti jūsų dėmesį nuo vienišumo jausmo prie malonumo ir džiaugsmo jausmo.
Tyrimai parodė, kad dėkingumas gali padidinti laimę, sumažinti depresiją ir pagerinti bendrą savijautą.
Daugiau būkite gamtoje
Buvimas gamtoje yra kažkas nepaprastai raminančio. Nesvarbu, ar tai būtų pasivaikščiojimas parke, žygis į kalnus, ar tiesiog pasisėdėjimas paplūdimyje, bendravimas su gamta gali labai pagerinti mūsų savijautą.
Net paprastas rytinis pasivaikščiojimas miesto parke gali suteikti ramybės ir laimės. Saulėlydžio stebėjimas, paukščių čiulbėjimo klausymasis ir vėsaus ryto oro pojūtis gali nuraminti, subalansuoti ir suteikti džiaugsmo.
Ieškokite prasmingų ryšių
Kai jaučiatės vieniši, svarbu prisiminti, kad draugystė yra pagrindinis žmogaus poreikis. Nors vienatvė gali suteikti jėgų, svarbu ją subalansuoti bendravimu ir socialiniais ryšiais.
Tai nereiškia, kad jums reikia didelės kompanijos ar nuolatinio bendravimo. Svarbiau yra santykių kokybė, o ne kiekybė - ieškokite ryšių, kurie teikia jums džiaugsmo, žmonių, kurie, kaip jaučiate, jus supranta ir vertina.
Prisiminkite psichologo Viljamo Džeimso žodžius: „Esame tarsi salos jūroje - atskiri paviršiuje, bet susiję gelmėse.“
Nepamirškite, kad vienatvė gali būti introspekcijos, kūrybiškumo ir savęs pažinimo šaltinis; tai galimybė tyrinėti naujus interesus ir ugdyti dėmesingumą bei dėkingumą.
Vienatvė nėra nuolatinė būsena - tai žmogiškosios patirties dalis, su kuria visi susiduriame skirtingais gyvenimo laikotarpiais. Ir kaip sakė psichologas Carlas Rogersas: „Įdomus paradoksas tas, kad kai priimu save tokį, koks esu, tada galiu keistis.“
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą