Lietuvos grilio čempionai pataria, kaip ant laužo gaminamą maistą paversti dar skanesniu
Svarbiausi prieskoniai – dūmas ir gera nuotaika
Jau du dešimtmečius maistą gamtoje ruošianti „Wild Chef Kitchen“ komanda pabrėžia, kad svarbiausia yra mėgautis procesu. „Maisto gamyba namuose yra monotoniška ir įprasta, o gamtoje viskas vyksta kitaip. Turi mėgti gamtą ir į ją išvykti, reikia turėti malkų, tinkamą įrangą ir produktų, surasti tinkamą vietą. Suprantama, jog taip gaminti yra didesnis iššūkis, tačiau šis procesas, kai reikia įdėti daugiau meilės ir darbo, maisto skonį paverčia ypatingu“, – sako vienas iš kulinarijos projekto „Wild Chef Kitchen“ idėjos autorių Jonas Cimerman.
Jo kolega, kulinarinio projekto bendraautorius Tomas Larionovas priduria, jog ilga stovyklavimo patirtis leido suprasti, kad gamtoje galima ne tik šašlykus bei dešreles kepti ar sriubą virti, bet ir pasigaminti kitų, neįprastų patiekalų, kurie natūralioje aplinkoje tampa dar gardesni.
„Skonis yra subtilus dalykas, tačiau gaminimo procesas maistą paverčia skanesniu. Paprasta kiaušinienė ar keptos bulvės ant laužo turės visai kitą skonį nei gamintos namuose, ant dujinės ar elektrinės viryklės. Be abejo, svarbiausi prieskoniai yra laužo dūmas ir gera nuotaika“, – pabrėžia T. Larionovas.
Venkite puodų bei keptuvių su plastikinėmis rankenomis
Pasak J. Cimerman, išvykus į gamtą reikėtų surasti tinkamą laužavietę, turėti sausų beržinių ar kitų lapuočių malkų, kirvį, pjūklą bei karščiui atsparias pirštines. Taip pat derėtų pasirūpinti anglimis, uždegimo priemonėmis bei tinkama įranga maisto ruošimui.
„Geriausias sprendimas – ketaus ar plieno puodai bei keptuvės. Namuose naudojamos, teflonu aptrauktos keptuvės su plastikinėmis rankenomis yra netinkamas pasirinkimas. Taip pat netinka ir puodai su plastikiniais laikikliais“, – pabrėžia J. Cimerman.
Gelbsti mėsos temperatūrai matuoti skirtas termometras
Maistą gamtoje gaminanti komanda pabrėžia, jog geram patiekalo skoniui didžiausią įtaką turi šviežumas, tinkamas produktų laikymas ir tinkamas gaminimo būdas.
Norint išvengti apsinuodijimo, svarbu maisto produktus išlaikyti šviežius, nes vasarą gamtoje maistas greitai genda. Pasak T. Larionovo, patikrinti, ar mėsa iškepė, galima įvertinus jos vaizdą, kaitros intensyvumą, mėsos storį ir rūšį, tačiau paprasčiausia praktika – kepamo šašlyko ar kepsnio atsipjovimas ir paragavimas.
„Kitas paprastas metodas – termometras, skirtas vidinėms mėsos temperatūroms matuoti, – sako jis. – Galbūt tai skamba kiek inovatyviai, bet, patikėkite, tai padės tiksliai ir kokybiškai iškepti mėsą.“
Gardžiam skoniui užtikrinti – tik kokybiški produktai
Gaminant šedevrus gamtoje, reikia nepamiršti rinktis tik šviežiausius ir kokybiškiausius maisto produktus.
„Dažnai renkamės „Fazer“ prekių ženklo „Street Food“ produkciją – duoneles, mėsainių bandeles, kišenėles skrudinimui. Tai – kokybiški produktai, kuriuos laikant supakuotus gamtoje kelias dienas, jie nepraranda savo šviežumo ir skonio. Jie tinkami įvairių patiekalų gamybai – tiek pusryčių sumuštiniams, tiek užkandžiams, pietų ar vakarienės patiekalams“, – sako J. Cimerman, kurio komanda Lietuvoje maistą dažniausiai gamina Labanoro girioje.
„Čia esama nemažai stovyklaviečių, tinkamų maisto gamybai ir poilsiui. Belieka išsirinkti stovyklavimo vietą, pasirūpinti įranga, atsivežti šviežių produktų ir gerą nuotaiką“, – teigia jis.
Rašyti komentarą