Skelbia, kiek politikų sutiko užleisti Seimo viešbučio butus ukrainiečiams: įvardijo pavardes
Penktadienis – paskutinė diena, kai šie dar gali pateikti informaciją apie ketinimus laikinai išsikelti kitur ir į savo butus priimti ukrainiečius.
Kaip portalui lrytas.lt nurodė Seimo kanceliarijos atstovė Justė Radzevičiūtė-Laugalienė, savo Seimo viešbučio butus pabėgėliams nusprendė užleisti Petras Gražulis, Mindaugas Puidokas, Jurgita Šiugždinienė, Justinas Urbanavičius, Viktoras Pranckietis, Jurgis Razma, Andrius Mazuronis ir Tomas Vytautas Raskevičius.
Sąrašas iki vakaro dar gali pasipildyti.
Iš viso Seimo viešbutyje yra 72 butai. Vienas iš jų yra skirtas Vadovybės apsaugos tarnybai, saugančiai Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, todėl šiuo metu esančiuose neužimtuose devyniuose butuose taip pat galės apsigyventi karo pabėgėliai iš Ukrainos.
Siūlymą suteikti parlamentarams galimybę užleisti savo turimus butus Seimo viešbutyje, o laisvuose kambariuose apgyvendinti pabėgėlius, Seimo valdybai pateikė Laisvės frakcija ir keli pavieniai parlamentarai.
Seimo vadovybė trečiadienį vieningai pritarė tokiam siūlymui, taip išreikšdama solidarumą su už laisvę kovojančiais ukrainiečiais.
„Džiaugiuosi, kad Seimas iš savo pusės irgi prisidės prie humanitarinės krizės sprendimo ir pagalbos karo pabėgėliams“, – sakė Seimo pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen.
Savo Seimo viešbutyje esantį trijų kambarių butą ukrainiečiams jau yra užleidęs parlamentaras P.Gražulis.
Jo bute apsigyveno penkios ukrainietės moterys ir du mažamečiai vaikai. Tiesa, kai kurie politikai pabėgėlius tvirtina priėmę ne į Seimo viešbučio kambarius, o į savo asmeninius namus.
Seimo viešbutis yra sostinės Gedimino prospekte, priešais parlamento rūmus.
Jame yra 72 vieno, dviejų ir trijų kambarių butai.
Pirmumo teisę apsigyventi viešbutyje turi Seimo nariai, neturintys nuosavo būsto sostinėje, tačiau esant laisvų vietų gali gyventi ir kiti parlamentarai, tik jie turi susimokėti už komunalines paslaugas.
Lietuvoje jau registravosi 20 060 karo pabėgėlių iš Ukrainos, daugiau nei 8,6 tūkst. iš jų – nepilnamečiai.
7 964 asmenys, užregistruoti Vilniaus registracijos centre, dar 2 312 – Alytaus, 1164 – Klaipėdos, 1 045 – Marijampolės migracijos centre. 445 pabėgėliai iš Ukrainos registravosi Kauno registracijos centre, 811 – Šiaulių centre, dar 6 319 asmenų registruoti 10-yje Migracijos departamento teritorinių skyrių.
Jungtinių tautų duomenimis, nuo Rusijos pradėto karo Ukrainoje pradžios šalį paliko apie 3,2 mln. piliečių.