Kodėl rožės nežydi ir kaip priversti jas žydėti

Vasarą nežydinčios rožės - priežastis rimtai susimąstyti, ką padarėte ne taip. Papasakosime apie dažniausias priežastis, kodėl rožės nežydi, ir ką daryti, kad jos žydėtų.

Rožė per jauna arba per sena

Pirmaisiais metais po pasodinimo rožė nežydi, jai reikia laiko prisitaikyti, ramybės ir gero prieglobsčio žiemai. Jei jauna rožė žydi pirmaisiais metais, rekomenduojama net nupjauti pumpurus. Sena rožė taip pat nedžiugins žydėjimu, todėl būtinai reguliariai ją genėkite.

Rožės sodinimo vieta nesėkminga

Rožės yra gana išrankūs augalai, jos mėgsta šilumą ir nepakenčia skersvėjų. Geriausia rinktis atvirą, saulėtą vietą ant nedidelės kalvos. Rožės labai jautriai reaguoja į saulės šviesos trūkumą, visiškam vystymuisi ir žydėjimui reikia bent 8 valandų saulėje.

Rožės neturėtų būti sodinamos

  • medžių, tvorų ir statinių pavėsyje,

    vėjuotose vietose, kur daug skersvėjų,

    ir vietovėse, kuriose yra aukštas gruntinio vandens lygis.

Šilta šviesa lemia augimo stiprumą, žiedų skaičių, krūmo sveikatą.

Rožėms tinkama dirva

Rožės mėgsta lengvą ir derlingą dirvožemį. Jei dirva sunki, prieš sodindami sodinuką išpurenkite ją 5-7 cm gylyje, įberkite derlingo substrato, sumaišyto su humusu arba kompostu.

Rožių šaknų augimas

Skiepytos rožės laikui bėgant išaugina daug šaknų (laukinių) ūglių. Ūgliai turi daug smulkių lapelių ir spyglių, kurie storina ir silpnina krūmą. Jei norite, kad rožė žydėtų, reguliariai išpjaukite laukinius ūglius ir nepalikite kelmų. Šaknies ūglių dominavimas rodo, kad sodinant buvo padaryta klaida – daigas pasodintas ne į reikiamą gylį, ne 3-5 cm.

Teisingas rožių genėjimas

Tinkama rožių priežiūra - tai kasmetinis jų genėjimas. e tai palaipsniui sumažins žydėjimą. Be jo žydėjimas palaipsniui mažės. Procedūra ne visada atliekama teisingai. Dažniau rožės kenčia nuo stipraus genėjimo, dėl kurio sutrinka medžiagų apykaitos procesai ir susilpnėja augalas. Todėl turėtumėte apsiriboti sanitariniu genėjimu, pašalinti sergančius ir pažeistus ūglius, kurie suteiks krūmui dekoratyvinę išvaizdą.

Po žydėjimo būtinai pašalinkite nuvytusius žiedus kartu su dalimi ūglių. Taip ne tik išsaugosite krūmo dekoratyvumą, bet ir paskatinsite naujų pumpurų formavimąsi.

Kai kurių rožių grupių (angliškų rožių, vijoklinių rožių) pavasarį negalima stipriai genėti. Jiems šakojimąsi paskatinti naudojamas tik sanitarinis ir šviesus pjovimas.

Kad rožė išleistų naujus ūglius, būtina laiku, geriausia kasdien, šalinti nuvytusius žiedus. Vadinamuosius „akluosius“ ūglius, neišleidusius pumpurų, reikėtų sutrumpinti maždaug perpus, paliekant pumpurą, taip skatinant šakotis. Taip galima pasiekti žydėjimo.



Jei pavasarį nepašalinote plonų ir neproduktyvių ūglių, augančių krūmo viduje arba arti žemės, pašalinkite juos vasarą.

Rožių laistymo klaidos

Norint, kad rožė vešliai žydėtų, ją reikia laistyti retai, bet daug, kad visa šaknų sistema būtų prisotinta vandens. Po to būtinai išpurenkite dirvą, kad nesusidarytų hermetiška pluta. Krūmus galite mulčiuoti. ac dirvoje ilgiau išsilaikys drėgmė, nereikės purenti ir nereikės kovoti su piktžolėmis.

Klaidos tręšiant rožes

Norint, kad rožės vešliai žydėtų, augalą reikia gerai tręšti. Patartina nepersistengti su azoto trąšomis, antraip vietoj žiedų sulauksite vešlių žalių lapų. Geriausia rožes maitinti paruoštomis kompleksinėmis trąšomis, perpuvusiu vištų mėšlu, praskiestu santykiu 1:15. Prie augalo žydėjimo prisideda ir įvairios liaudiškos priemonės, pavyzdžiui, mielės, svogūnų lukštai, jodas, cukrus.

Netinkamas rožių dengimas žiemą

Augalus, kad žiemą jie neiššaltų, būtina uždengti žiemai. Augalus atverkite palaipsniui, kad jie nesušaltų ir nesukietėtų. Jei delsite ir ilgai nenuimsite dangos, ūgliai gali išdygti ir supūti. Dažniausiai pasitaiko infekcinis nudegimas, kurį galima pastebėti pavasarį nuėmus dangą, kai ant ūglių atsiranda violetiškai rudų dėmių. Taip užsikrėtusius krūmus reikėtų išrauti ir sudeginti.

Dėl ligų ir kenkėjų rožės taip pat gali prastai žydėti

Dažnai rožės kenčia nuo tokių ligų, kaip miltligė, rūdys, juodoji dėmėtligė, ir kenkėjų, tokių kaip voratinklinės erkės, skydamariai, amarai, rožių pjūkleliai ir lapgraužiai.Jei augalas smarkiai pažeistas ligų ar kenkėjų, rožė nustoja žydėti. Todėl būtina reguliariai atlikti profilaktinį purškimą, pavyzdžiui, česnakų ar dilgėlių užpilais, naudoti specialius preparatus nuo kenkėjų.

Rožių žydėjimas

Jei rožės auga ilgiau nei 3 metus, laikas jas atjauninti. Rožės mediena blogai praleidžia maistines medžiagas, pamažu augalas pradeda žydėti ir galiausiai dėl nežinomų priežasčių žūsta. Todėl kasmet pavasarį nupjaukite trejų metų ūglius, vietoj kurių krūmas išleis naujus, jaunus, žalius, ir jie perims žydėjimo estafetę.

Greita pagalba jei rožės nežydi

Jei rožė, kuri staiga „atsisako“ žydėti, yra jaunesnė nei 3 metų, „sėdi“ geroje vietoje, atrodo sveika, nepaveikta, nenuslopinta šaknų augimo, pirmiausia reikia:

Nukirpkite iki stipraus lapo ar pumpuro, dažniausiai čia susiformuoja naujas ūglis; Viską, kas yra viršuje, reikia iškirpti.

Maitinkite, daugiausia kaliu, humatais kartu su mikroelementais.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder