Nereikia pirkti: kaip lengvai užsiauginti šilauoges savo sode

(2)

Daug skanių uogų dabar galima rasti kiekviename sode. Viena iš jų - šilauogės.

Įveisę jas savo sode, gausite skanių uogų, pasižyminčių gydomosiomis savybėmis. Tačiau prieš pradedant jas auginti, svarbu žinoti keletą taisyklių ir patarimų.

Prieš rinkdamiesi veislę savo sodui, atsižvelkite į tokius veiksnius, kaip jūsų regiono klimatas ir dirvožemio sąlygos. Geriau rinktis tokią veislę, kuri tinka jūsų klimatui ir gali užauginti sveikus vaisius.

Sodinimo vieta dieną turėtų būti gerai apšviesta saulės, nes šilauogės mėgsta saulėtą orą. Svarbu, kad dirva būtų gerai nusausinta, nes šilauogės nepakenčia užsistovėjusio vandens.

Prieš sodinant šilauoges svarbu paruošti dirvą. Jis turėtų būti gerai nukenksmintas, o jo pH turėtų būti tolygus - maždaug 3,5-4,5. Tai galite pasiekti įterpdami organinių trąšų arba komposto.

Šilauogių sodinukus geriausia sodinti anksti pavasarį arba vėlai rudenį. Sodindami palikite maždaug 1-1,2 metro atstumą tarp krūmų, kad jie laisvai augtų.

Pasodinus šilauoges reikia reguliariai laistyti, ypač pirmaisiais metais. Šaknų sistemai vystytis reikia daug vandens.

Prieš tai taip pat reikėtų tręšti trąšomis, kuriose gausu fosforo, kalio ir magnio, kad būtų skatinamas sveikas augimas ir vystymasis.

Mulčiavimas padės išlaikyti dirvos drėgmę ir atsikratyti piktžolių. Taip pat reikėtų reguliariai genėti krūmus, kad jie būtų geros formos ir augtų gausus derlius.

Šilauogių krūmų priežiūra:

Laistymas: šilauoges reikia reguliariai laistyti, ypač pirmaisiais metais po pasodinimo.

Mulčiavimas: dirvos mulčiavimas pjuvenomis padės sulaikyti drėgmę, nuslopinti piktžoles ir parūgštinti dirvą.

Tręšimas: Šilauoges reikėtų tręšti specialiomis uogakrūmiams skirtomis trąšomis.

Genėjimas: Šilauoges reikėtų genėti kasmet, šalinant senus ir pažeistus ūglius.

Apsauga nuo kenkėjų ir ligų:

Šilauogės yra atsparios kenkėjams ir ligoms, tačiau kartais jas gali pažeisti paukščiai. Paukščių apsaugai nuo paukščių galima naudoti tinklus ar kitas tvoras.

Derliaus nuėmimas: Šilauogės prinoksta liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Uogas skinkite rankomis, kai jos visiškai sunoksta.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder