Šiuo metodu rudenį genėkite kaulavaisius - jie geriau atlaikys šalnas ir duos gausų derlių
Jei genėjimas atliekamas teisingai, augalai be problemų išgyvens šaltąjį laikotarpį ir naująjį sezoną duos gausų derlių.
Kauliniai vaismedžiai, pavyzdžiui, vyšnios, slyvos ir abrikosai, turi tam tikrų priežiūros ypatumų. Jiems reikia daugiau dėmesio, ypač kai reikia šerti ir genėti. Nors genėjimas dažnai planuojamas pavasarį, patyrę sodininkai rekomenduoja jį atlikti rudenį.
Kodėl reikia genėti rudenį
Ruduo yra optimalus metas akmeniniams medžiams genėti, nes tai padeda juos paruošti ne tik naujam sezonui, bet ir žiemos šalčiams. Rudeninis genėjimas sumažina infekcijų riziką, leidžia medžiui geriau atlaikyti šalčius ir suformuoja sveiką vainiką.
Kaip genėti medžius:
Pagrindinis genėjimas turi būti sanitarinis. Jį reikėtų numatyti rugsėjo mėnesį, o jei ruduo šiltas, jį galima perkelti į spalio mėnesį.
Svarbu genėti šakas 45° kampu, nes tai padeda išvengti drėgmės kaupimosi ant pjūvių ir sumažina ligų riziką.
Nupjaukite ligotas ir pažeistas šakas, taip pat tas, kurios auga vainiko viduje arba liečia žemę. Tai padės medžiui geriau kvėpuoti ir gauti daugiau saulės šviesos.
Pašalinkite jaunus ūglius ant kamieno ir šakotas šakas, kurios gali storinti vainiką ir atimti iš medžio jėgą.
Atliekant sezoninį genėjimą, nepašalinkite daugiau kaip 1/3 šakų tūrio, kad medis nepatirtų didelio streso. Jei reikia atlikti intensyvų genėjimą, geriau genėjimą paskirstyti keliems sezonams.
Nepamirškite genėjimo rudenį, nes taip sumažinama infekcijų rizika, skatinamas tinkamo vainiko formavimasis ir didinamas atsparumas šalčiui.
Šaltinis: gordonua.com
Rašyti komentarą