Vingio pasažas

Spartės Vingio pasažo tvarkymo darbai

Klaipėdos savivaldybės pasirašė atnaujintą sutartį su UAB „Stamela“ dėl Vingio pasažo ir aplinkinės teritorijos sutvarkymo. Tikimasi, kad vėluojantis projektas įgaus pagreitį ir jau ateinančia vasarą darbai bus baigti.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus vyriausioji patarėja Inga Kubilienė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad sutartis su rangovu dėl Vingio pasažo pasirašyta dar 2020 metų pabaigoje. Darbus buvo planuota baigti 2023 metų pradžioje.

„Projektas dėl įvairių priežasčių buvo ne kartą stabdomas“, - sako I. Kubilienė.

Anot jos, dabar yra išspręsti vandentiekio ir nuotekų tinklų, kiti kilę klausimai. Taip pat, pabrangus medžiagoms, įstatymų numatyta tvarka buvo indeksuota sutarties vertė.

Pradinėje sutartyje numatyta objekto rekonstrukcijos kaina išaugo 0,3 milijono - iki 1,4 milijono eurų.

„Pagal naujai pasirašytą susitarimą darbai turi būti atlikti iki kitų metų rugsėjo mėnesio, tačiau planuojama, kad jie bus baigti 2023 metų vasaros pradžioje“, - tikisi I. Kubilienė.

Ilgalaikė statybvietė

Įdomu tai, kad iki šios vasaros pabaigos per maždaug 1,5 metų šiame objekte oficialiai buvo atlikta darbų tik už 120 000 eurų. Dabar darbai turėtų paspartėti keleriopai.

Savivaldybė dėl tokios situacijos turi savo argumentų.

Projektas vykdomas miesto biudžeto lėšomis, todėl jis buvo išdėstytas beveik per 4 metų laikotarpį, kad jo finansavimas nebūtų didelė našta biudžetui.

Tačiau ši vieta jau tapo našta aplinkinių namų gyventojams ir Vingio pasažo verslininkams.

Jie antrus metus turi taikstytis su statybvietės situacija. Ir tokia padėtis tęsis dar beveik metus.

Rekonstruos akligatvį

Reikia tikėti, kad kiti Klaipėdoje vykdomi projektai vyks sklandžiau.

Šią savaitę paskelbta apie įvažiuojamojo kelio į Taikos pr. 109 rekonstravimą.

Techniniame darbo projekte numatyta išplėsti gatvės, kurios ilgis - 160 m, važiuojamąją dalį iki 5,5 m pločio (dvi eismo juostos po 2,75 m pločio), įrengti kelio bortus.

Kairėje kelio pusėje gyventojų ir šalia esančių prekybos įstaigų lankytojų patogumui bus įrengtos (statmenai važiuojamajai daliai) 48 automobilių stovėjimo vietos, šalia bus įrengtas šaligatvis.

Naudojant šiuolaikiškus taupius LED šviestuvus bus įrengtas naujas apšvietimas, kita reikalinga infrastruktūra.

„Klaipėdoje, kaip ir kituose didmiesčiuose, parkavimo vietų trūkumas yra problema, todėl miesto Savivaldybė, spręsdama, kurie iš ilgo artimiausiais metais suplanuotų atlikti darbų sąrašo turi būti atlikti kuo greičiau, pirmenybę teikia tiems darbams, kurie miesto gyventojų kasdienybę padarytų patogesnę“, - sako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Jis mano, kad kelios dešimtys naujų parkavimo vietų palengvins gyventojų pastangas ieškant, kur saugiai pastatyti automobilį.

Minėta teritorija yra šalia kitų jau pradėtų tvarkyti teritorijų (atnaujinama Raudonės g., vyksta Naujakiemio g. šaligatvių tvarkymo darbai bei šalia Taikos pr. likusio anksčiau nesutvarkyto šaligatvio su dviračių taku ruožo remonto darbai (bus atnaujintas ruožas tarp Raudonės g. ir Taikos pr. 80, vakarinė pusė), tad baigus darbus patogiau bus visam mikrorajonui - ne tik atskirų daugiabučių gyventojams.

Šio kelio rekonstrukcijos darbus atliks rangos darbų konkursą laimėjusi UAB VVARFF. Sutarties kaina - 302,5 tūkst. eurų.

Planuoja pabaigtuves

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis „Vakarų ekspresui“ sakė, kad jau baigiami Rumpiškės gatvės kvartalo kiemų sutvarkymo darbai.

„Pirmais etapas jau baigtas, dar liko smulkūs darbai ir bus baigti du kiti etapai“, - sako A. Dobranskis.

Anot jo, kiemų tvarkymo projektai nesustos ir toliau. Artimiausiu metu laukia darbai Malūnininkų gatvėje, taip pat Žardininkų mikrorajone.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder