„Su kuo sutiksi tu Naujus metus?“ (1)

Artėjant Naujiesiems metams domėjomės, kaip ir kur juos ketina sutikti klaipėdiečiai. Klausėme kaip Romo Dambrausko dainoje „Su kuo sutiksi tu Naujus metus?“, ar jie turi kokias nors tradicijas, svajonių, kaip juos norėtų sutikti, ar eina mieste prie eglutės, ar šiemet apkarpė šventinį biudžetą.

Aistė ŽALNIERAITIENĖ, keturių berniukų mama

Aistė ŽALNIERAITIENĖ

Naujuosius metus sutiksime namie, artimųjų rate. Tarpušvenčiu, gruodžio 27 d., mano trynukai šventė dešimtuosius savo gimtadienius. Taigi jau esame ir po vienos, ir po kitos šventės, o dar gruodžio 31 d. yra jų močiutės, mano mamos, gimtadienis. Dažniausiai stengiamės švęsti su ja.

Kadangi mūsų toks gausus būrys - trynukai dar turi brolį, kuris po Naujųjų, sausio 30 d., švęs 12 gimtadienį - dažniausiai švenčiame namie arba važiuojame pas Lietuvoje gyvenančius giminaičius. Pas juos buvome pernai. Paprastai kas antrus metus liekame namie.

Išvažiuoti mums į kokią nors kitą šalį būtų truputį brangoka. Svajoju su vaikais nuvykti pas Kalėdų Senelį į Laplandiją. Sutikti Kalėdas, Naujuosius metus tokiame krašte būtų visai įdomu.

Manau, gausios šeimos visada skaičiuoja išlaidas ir su dovanomis nepersistengia. Žinoma, šis laikmetis baugina, nes paskolos, elektra, šildymas brangsta, bet šventės yra šventės, pas vaikus Kalėdų Senelis tikrai atėjo.

Džeraldas Kazys SIVICKIS, Klaipėdos vaikų ligoninės gydytojas

Džeraldas Kazys SIVICKIS

Mes kažkaip nelabai sureikšminame tų Naujųjų metų. Man Kalėdos rimtesnė šventė nei jie.

Į šiltus kraštus nevažiuosime. Paprastai Naujuosius metus sutinkame namie, nuosavame kieme, su kaimynais ir fejerverkais. Su kaimynais dažniausiai susitinkame gatvėje. Žinoma, 24 val. paprastai keliame taurę šampano. Jeigu kur nors šalia yra televizorius, būna, paklausome šalies vadovo sveikinimo.

Gal kuriais metais ir buvome nuėję pasižiūrėti prie miesto eglės, bet dažniau Naujuosius sutinkame pas save užmiestyje. Pas mus, žinokite, tų fejerverkų netrūksta.

Žinoma, būtų smagu sutikti juos, pavyzdžiui, kalnuose, šiltuosiuose kraštuose. Kas nors naujo ir nepatirto mums visada patinka. Tik tiek, kad tai padaryti nėra labai paprasta. Visų pirma darbai, visų antra, norint kažkur važiuoti, reikia turėti atostogas. Be to, šventiniu laikotarpiu kelionės pas mus pabrangsta. Todėl ir mąstai, ar verta, gal geriau vėliau išvažiuoti į tą kelionę.

Andromeda GRAUSLIENĖ, komunikacijos specialistė

Andromeda GRAUSLIENĖ

Šventėms skiriamas mūsų biudžetas niekada didelis nebuvo. Maisto visada užtenka. Mes dabar gyvename labai gerais laikais, kai vos ne kiekviena diena yra Kalėdos ir Naujieji metai. Ir eilinį trečiadienį gali pasigaminti puikų krevečių patiekalą ir degustuoti gerą vyną. Esame tiesiog išlepę, per šventes svarbu ne maistas, o žmonės. Mūsų kapelionas prieš Kalėdas sakė labai gražų pamokslą, kad reikėtų pagalvoti apie kitus, neturinčius galimybės taip gerai švęsti.

Naujuosius metus švęsiu tradiciškai su artimiausiais draugais. Susirenkame su vaikais kur nors privačioje erdvėje, pasidarome karnavalą. Kaukę kiekvienas pasirenka pats, kokią nori. Negaliu sakyti, kuo aš rengsiuosi, nenoriu sugadinti staigmenos. Vaikai irgi būna su kaukėmis ir kostiumais. Jiems labiausiai smagu, kad gaus saldumynų ir galės ilgai neiti miegoti.

Jeigu kuriais metais renkamės pas ką nors mieste, tai būtinai nueiname ir prie eglės. Šiemet būsime toli nuo jos. Mes niekada nešaudome fejerverkų. Nematau tikslo - ir kainuoja brangiai, ir gąsdina gyvūnus, ir daug šiukšlių lieka. Šventė dėl to, kad patriukšmauji, nepasidaro gražesnė ar smagesnė, ji tokia būna tada, kai šalia smagūs žmonės ir gera kompanija.

Kelionės - nuostabus dalykas, bet sakoma, kad kaip sutiksi Naujuosius metus, tokie jie ir bus. Jeigu juos sutiksi užsienyje, tai ir „malsiesi“ po pasaulį visus metus.

Mindaugas BENDŽIUS, muzikos prodiuseris

Mindaugas BENDŽIUS

Galiu pasakyti, tai ne didelė paslaptis - Naujuosius metus sutiksiu Ispanijoje. Gruodžio 30 d. išskrendu pas draugus ir sausio pradžioje grįšiu. Vykstu tik su žmona ir sūnumi. Dukra mokosi universitete, jai sausio 4 d. prasideda sesija, ji negali.

Kalėdos - man labai svarbi šeimos šventė, o Naujųjų metų nesureikšminu. Dabar man Kalėdos visiškai nukonkuravo juos. Jie man daugiau asocijuojasi su sovietmečiu, kai būdavo labai didelė šventė, ir su darbymečiu, nes kokius 15 metų dirbdavau koncertuose. Šį kartą brolis dirbs su grupės „Man-go“ merginomis Birštone, o aš išskrendu.

Draugai pakvietė ir tai sutapo su Naujaisiais metais. Nėra taip, kad būtent jų švęsti vykstu į Ispaniją. Galima sakyti, valgysime eilinę vakarienę. Būsime savaitę, šiaip pasivažinėsime po tą šalį. Ir pernai švenčiau Naujuosius metus, o šiaip visada tądien vykdavo koncertai.

Prie miesto eglės gerti šampano per pačius Naujuosius niekada neinu, neturiu tokios tradicijos, o jos įžiebimo šventės stengiuosi niekada nepraleisti vien dėl sūnaus.

Giedrė RADZEVIČIENĖ, kineziterapeutė

Giedrė RADZEVIČIENĖ

Naujuosius metus sutiksiu Klaipėdoje, namuose su šeima: su tėvais, savo vyru ir šunimi. Ir prie miesto eglės 24 val. nueisime į Teatro aikštę.

Anksčiau visada važiuodavome švęsti kur nors į šalia esančias šalis, pavyzdžiui, į Latviją. Bet šiais metais kažkaip nusprendėme tą vakarą praleisti su šeima.

Gal ir norėčiau Naujuosius metus sutikti kur nors kalnuose... Alpių kalnuose būtų labai šaunu, tačiau bet kokiu atveju su šeima. Manau, kad už jokius pinigus negalima nupirkti to laiko, kai būtent Naujuosius metus pradedame visi kartu.

Šiemet dalį savo biudžeto skyrėme Ukrainai, remiame tiek, kiek galime, ir skatiname savo artimuosius tai daryti. Mes nesikeitėme kalėdinėmis dovanomis. Sakėme, kiek kas gali, paaukokime šitai šaliai, palaikykime ją.

Dinas KAČINSKAS, Šatrijos seniūnaitis

Dinas KAČINSKAS

Jeigu nebus viruso antpuolio, švęsime ten, kur visada - namuose. Dar gal kur nors išvažiuosime iš savo burbulo susitikti su kitais ūkiniais vienetais.

Iš tikrųjų tai dabar baisu kur nors važiuoti. Nuvairavęs nuo pagrindinio kelio, gali ten ir pasilikti. Norėčiau vykti su dyzeline mašina, kad kur neužklimpčiau.

Žinoma, kad šiemet taupome mokesčiams, tad batonui su sviestu nebelieka. Kol kas nepavyksta tiek sutaupyti, kad galėtume emigruoti. Kai susitaupysime, reikės važiuoti į šiltesnius kraštus, kur nėra didelių šildymo kaštų, varveklių mokesčių ir kt. Maža ką, gal prasigyventumėme ten.

Sutikti Naujuosius metus kokiame nors šiltame krašte, kur nereikia valgyti kirminų, gal kokioje Turkijoje, būtų neblogas variantas.

Nesu fejerverkų mėgėjas. Būna, išeina žmogus pašvęsti ir parsineša pažastyje gabalą fejerverko. Be to, jie gąsdina šunis. Per Naujuosius metus stengiuosi nevaikščioti. Vienas dalykas, slidūs šaligatviai, kitas - minios žmonių. Man tas variantas, kai Kalėdas, Naujuosius metus galėjo švęsti du ūkiniai vienetai ir per 2 metrų atstumą, labiau tiko. Dar galėtų būti televizorius tarp jų.

Man patiko, kai pernai Vilniuje eglutę saugojo šauliai ir dalyvavo Naujųjų metų šventėje. Buvo žaliai apsirengę, tiko prie eglutės, su automatais, blizgančiais batais. Visai kita nuotaika buvo. O dabar viskas pažliugę, druską, sako, varnos sulesė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder