14 Matcha arbatos privalumų sveikatai: mažina liemens apimtį ir gerina miego kokybę

Ši japoniška arbata yra ryškios ir gražios žalios spalvos. Dėl didelio chlorofilo kiekio jos skonis primena šviežiai užaugintos daržovės skonį. Joje esančios aminorūgštys lemia saldų matcha arbatos poskonį.

Kokia yra Matcha arbatos nauda sveikatai?

1. Daug antioksidantų

Matcha arbatos antioksidantų sudėtis yra didesnė nei kitų rūšių žaliųjų arbatų. Tyrimo duomenimis, epigalokatechino galato (EGCG), natūralaus antioksidanto, gaunamo geriant matčą, yra 137 kartus daugiau nei EGCG, gaunamo geriant kinišką žaliąją arbatą.

Matcha arbatos įtraukimas į savo mitybą gali padidinti antioksidantų, kurie apsaugo sveikas kūno ląsteles nuo laisvųjų radikalų atakų ir pažeidimų, kiekį.

2. Suteikia atsipalaidavimo

Matcha arbatoje esantys natūralūs polifenoliai, tokie kaip EGCG, pasižymi raminamosiomis savybėmis. Jos padeda protui atsipalaiduoti ir nusiraminti, taip pat pagerina miego kokybę.

Aminorūgšties L-teanino koncentracija matcha arbatoje yra penkis kartus didesnė nei kitose arbatos rūšyse. Ši aminorūgštis sukelia alfa bangų generavimą smegenyse, o tai padeda protui atsipalaiduoti nesukeliant mieguistumo.

Matės arbata gali padėti nusiraminti ir atsipalaiduoti, nes turi tam tikrų raminamųjų savybių

3. Apsaugo nuo vėžio

Matcha žaliojoje arbatoje esantys polifenoliai apsaugo nuo vėžio, nes mažina vėžinių ląstelių augimą ir dauginimąsi. EGCG geba slopinti naviko augimą, blokuodamas kraujo tekėjimą link naviko, kuris priešingu atveju padeda augliui augti.

Oksidacinis stresas yra susijęs su vėžio atsiradimu ir progresavimu. Matcha arbata, būdama gausus antioksidantų šaltinis, kovoja su oksidaciniu stresu ir saugo nuo vėžio atsiradimo.

4. Padeda mesti svorį

Ilgalaikis matcha arbatos vartojimas gali būti naudingas kovojant su nutukimu, kurį sukelia daug riebalų turinti mityba. Vieno tyrimo duomenimis, kasdien geriama matcha arbata padeda sumažinti liemens apimtį.

EGCG, veiksmingiausia matcha arbatos sudedamoji dalis, didina riebalų deginimą ir energijos sąnaudas, o tai gali padėti mesti svorį.

Ji neleidžia riebalams kauptis organizme ir naudoja juos energijai gaminti, taip pat greitina medžiagų apykaitą.

Matcha arbatoje esantis natūralus antioksidantas epigalokatechino galatas gali padidinti nepageidaujamų riebalų deginimą ir taip sumažinti svorį

5. Gerina pažinimą (smegenų galią)

Matcha arbata gali pagerinti pažinimą arba padidinti proto galią. Matcha arbatoje esančios fitocheminės medžiagos skatina žmogaus smegenų veiklą ir pakelia nuotaiką, kartu gerina mokymosi įgūdžius, supratimą, suvokimą ir atminties galią.

Šie junginiai mažina nerimą, palankiai veikia atmintį ir dėmesį bei aktyvina smegenų ląsteles. Matcha arbatoje esantys kofeinas ir teaninas slopina išsiblaškymą ir gerina koncentraciją bei dėmesio koncentraciją.

6. Kontroliuoja 2 tipo cukrinį diabetą

Tyrimų duomenimis, matcha arbatoje esantis EGCG gali sumažinti aukštą gliukozės kiekį kraujyje. Reguliariai geriant matcha arbatą reguliuojamos kasos beta ląstelės, kurios gerina insulino sekreciją.

Sumažėjęs kūno svoris ir kūno riebalų procentas padeda valdyti 2 tipo cukrinį diabetą. Kadangi matcha arbata padeda mažinti svorį ir mažinti riebalų kiekį, ji sustiprina insulino veikimą ir skatina gliukozės patekimą į raumenis. Taigi matcha arbata mažina gliukozės perteklių kraujyje.

Reguliarus matcha arbatos gėrimas pagerins insulino sekreciją ir padės valdyti 2 tipo cukrinį diabetą

7. Stiprina imunitetą

Matcha arbatoje esančios fitocheminės medžiagos skatina imuninių ląstelių veiklą ir mažina riziką susirgti autoimuninėmis ligomis. Ji didina "reguliuojančiųjų T ląstelių", kurios atlieka svarbų vaidmenį imuninės sistemos veikloje, skaičių. Jos apsaugo organizmą nuo svetimų įsibrovėlių atakų ir saugo sveikas ląsteles nuo pažeidimų ir žūties.

8. Kontroliuoja hipertenziją ir gerina širdies sveikatą

Ilgalaikis matcha arbatos vartojimas gali sumažinti aukštą sistolinį ir diastolinį kraujospūdį, taip pat sumažinti su hipertenzija susijusių širdies ir kraujagyslių ligų bei insulto riziką.

Tyrimais nustatyta teigiama koreliacija tarp reguliaraus matcha arbatos vartojimo ir širdies sveikatos pagerėjimo. Matcha arbatoje esantys katechinai, ypač EGCG, neleidžia užsikimšti ir sukietėti arterijoms bei susidaryti trombams arterijose.

Matcha arbatos katechinai skatina kraujagyslių išsiplėtimą, kuris užtikrina sklandžią kraujo tėkmę visame organizme. Jis padeda atsipalaiduoti vidinėms arterijų ir kraujagyslių sienelėms ir slopina jų susitraukimą. Tai padeda kraujui lengvai tekėti nepažeidžiant arterijų ir kraujagyslių.

9. Gerina virškinimą

Matcha arbatoje yra daug aktyvių ir sveikatai naudingų junginių. Šioje arbatoje esantys antioksidantai reguliuoja žarnyno veiklą ir gerina virškinimo procesą.

Šie antioksidantai iš žarnyno išplauna atliekas ir toksinus, o tai savo ruožtu pagerina maistinių medžiagų įsisavinimą iš maisto.

Šioje japoniškoje arbatoje esantys polifenoliai stiprina žarnyną ir apsaugo jį nuo bakterijų atakų.

10. Detoksikuoja organizmą ir apsaugo nuo inkstų pažeidimų

Matcha arbata yra sveikas gėrimas, kuris saikingai vartojamas saugo inkstus. Įdomus tyrimas parodė, kad matcha arbatoje esantis EGCG kontroliuoja inkstų pažeidimo progresavimą asmenims, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu.

Jis neleidžia inkstuose kauptis toksinams ir kitoms kenksmingoms medžiagoms, kurios priešingu atveju gali pakeisti inkstų funkciją.

11. Kovoja su bakterinėmis, virusinėmis ir grybelinėmis infekcijomis

Matcha arbatoje esantys polifenoliniai komponentai gali slopinti įvairių bakterijų augimą. Šie sveiki junginiai naudingi kovojant su burnos infekcijomis, pavyzdžiui, dantų ėduonimi.

EGCG slopina bakterijų ir virusų augimą ir dauginimąsi. Matcha arbatos komponentai moduliuoja bakterijų ir virusų struktūrą ir daro juos mažiau kenksmingus.

12. Apsaugo nuo ŽIV

Matcha arbata gali būti naudinga ŽIV sergantiems asmenims. Ji sulėtina ŽIV infekcijos sukeltą imuninių ląstelių irimą. EGCG slopina ŽIV prisitvirtinimą prie T ląstelių CD4 molekulių. Ji dar labiau slopina viruso dauginimąsi.

13. Apsaugo nuo akių ligų

Matcha arbatoje esantys sveikatai naudingi junginiai, tokie kaip EGCG, gali apsaugoti akis. Reguliariai vartojant matcha arbatą, akių struktūros įsisavina katechinus.

Matcha arbatos katechinai sumažina žalingą oksidacinį stresą ir apsaugo akių struktūras nuo pavojingų nestabilių molekulių atakos. Tai padeda išlaikyti sveiką regėjimą ir gali padėti išvengti akių ligų.

14. Didina energiją

Matcha arbata greitina medžiagų apykaitą, padeda numesti svorio ir gerina organizmo energijos lygį. Pagreitėjus medžiagų apykaitai, pagerėja maisto virškinimas ir maistinių medžiagų įsisavinimas, todėl jaučiatės energingesni.

Šioje arbatoje esantys antioksidantai padeda atsikratyti toksinų ir kitų atliekų, dėl kurių kitu atveju galite jaustis vangūs ir mažiau aktyvūs.

Koks yra šalutinis Matcha arbatos poveikis?

Matcha arbata, vartojama saikingais kiekiais, dažnai yra saugi ir naudinga. Tačiau kai kurie žmonės gali persistengti, norėdami gauti "papildomos" naudos sveikatai.

Bet koks perteklius turi šalutinį poveikį. Per didelis matcha arbatos kiekis gali sukelti kofeino antplūdį, kuris sukelia nerimą, nemigą, padažnėjusį širdies plakimą, dirglumą ir galvos skausmą.

Kaip paruošti Matcha arbatą?

Pradėkite nuo 1-2 arbatinių šaukštelių matcha arbatos miltelių persijojimo, naudodami arbatos sietelį į keraminį dubenėlį.

Į dubenėlį įpilkite 100-120 ml garuojančio vandens.

Naudodami vielinį plakiklį maišykite matcha arbatą minutę ar dvi arba tol, kol susidarys putų sluoksnis.
Mėgaukitės japoniška Matcha arbata.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder