Mokslininkai ne kartą įrodė, kad sveikas gyvenimo būdas, įskaitant teisingą mitybą, gali pailginti žmogaus gyvenimą, net jei jis turi genetinį polinkį sirgti ligomis, kurios jį trumpina.
Endokrinologė ir Niujorko Florence Komittee tiksliosios medicinos ir sveikatos centro įkūrėja "Business Insider" pateikė patarimų, kaip pailginti gyvenimo trukmę.
"Nemanau, kad kuri nors maisto produktų grupė yra bloga, tačiau labai perdirbtas maistas ir saldūs gėrimai gali pakenkti jūsų sveikatai", - pažymėjo endokrinologė.
Laikykitės Viduržemio jūros regiono dietos
"Neužsiciklinkite ties jokiomis konkrečiomis dietomis. Viduržemio jūros regiono mitybos būdas yra bene sveikiausias", - patarė komitetas.
Nepaisant pavadinimo, Viduržemio jūros regiono dieta neabejotinai yra mitybos planas, kuriame mažai perdirbtų maisto produktų ir raudonos mėsos.
Daugiausia joje yra vaisių, daržovių, ankštinių daržovių, alyvuogių aliejaus ir liesų baltymų šaltinių, įskaitant žuvį ir vištieną. Taip pat retkarčiais galima išgerti taurę raudonojo vyno.
Kiekvieną valgį pradėkite nuo baltymų šaltinio
"Vienas iš senėjimo požymių, kurį galime sustabdyti ir pakeisti, yra raumenų nykimas, kuris prasideda sulaukus 30 metų.
Vienas iš būdų tai padaryti - vartoti pakankamai baltymų", - pataria endokrinologas.
Jos teigimu, kiekvieną valgymą pradėti nuo baltymų padeda paskirstyti maistą taip, kad visą dieną jaustumėtės sotūs.
"Kiekvienam pacientui sakau, kad kiekvieną valgį ir užkandį pradėtų nuo baltymų šaltinio.
Taigi, jei valgote obuolį, pabandykite kartu su juo suvalgyti saują riešutų arba jogurto kaip baltymų šaltinį. Arba pusryčiams suvalgykite ką nors panašaus į kiaušinius ar sūrį", - pridūrė komitetas.
Valgykite subalansuotą maistą
Ekspertas patikino, kad subalansuotas maistas, kuriame yra baltymų, skaidulinių medžiagų ir sveikų riebalų, padeda organizmui lėčiau išskirti gliukozę, todėl išvengiama diabeto priepuolių, kurie paprastai ištinka suvalgius saldžių maisto produktų.
"Pradėję valgyti nuo baltymų ir valgydami pakankamai sveikų skaidulų bei riebalų, jaučiatės sotūs, o tai paskatina teisingą gliukozės ir po jos einančio insulino išsiskyrimą, todėl netrukus po valgio nesijaučiate silpni ir nervingi", - aiškino ekspertas.
Nesekite tuo, ką daro kiti
Komitetas paragino nekreipti dėmesio į tai, kaip maitinasi jūsų draugai, ar į kokias nors madingas dietas, nes kiekvieno poreikiai ir pageidavimai skiriasi.
"Kai kuriems iš mūsų tai reiškia valgyti mažomis porcijomis kas kelias valandas. Kitiems tai reiškia valgyti tris kartus per dieną.
Dar kitiems tai reiškia aštuonias ar dvylika valandų nevalgyti naktį, o valgyti tik nuo vidurdienio iki aštuntos valandos", - pabrėžė endokrinologas.
Ji patarė daryti tai, kas jums tinka, ir neversti savęs laikytis bet kokio pasninko, kurio jūsų organizmas netoleruoja.
"Kiekviena akimirka yra galimybė gyventi visavertį gyvenimą. Kai negyvename dabarties akimirka, neišnaudojame pasitaikančių galimybių", - sakė ji.
Rašyti komentarą