Apelsinų žievelės gali būti raktas į širdies sveikatos gerinimą - tyrimas

(1)

Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis Žemėje.

Nauji Floridos universiteto tyrimai atskleidė, kad apelsinų žievelės gali būti raktas į širdies ir kraujagyslių sveikatą.

Mokslininkė Yu Wang ir jos komanda tyrė apelsinų žievelių ekstrakto, kuriame gausu naudingų fitocheminių medžiagų, galimybes sumažinti kenksmingų cheminių medžiagų gamybą, praneša „Medical Xpress“.

Tyrimo rezultatai parodė, kad apelsinų žievelių ekstraktas veiksmingai slopino kenksmingų medžiagų gamybą.

Tyrėjai ekstrakte taip pat aptiko junginį, vadinamą feruloilputrescinu, kuris taip pat reikšmingai slopina fermentą, atsakingą už kenksmingų cheminių medžiagų gamybą.

„Tai naujas atradimas, kuris atskleidžia anksčiau nepripažintą feruloilputrescino potencialą mažinant širdies ir kraujagyslių ligų riziką“, - komentavo Wangas.

„Šie rezultatai rodo, kad apelsinų žievelės, kurios citrusinių vaisių pramonėje išmetamos kaip atliekos, gali būti perdirbtos į vertingus sveikatą stiprinančius ingredientus, pavyzdžiui, maisto papildus ar maisto produktų sudedamąsias dalis“, - aiškino Vangas.

„Mūsų tyrimai atveria kelią funkcinių maisto produktų, praturtintų šiais biologiškai aktyviais junginiais, kūrimui ir suteikia naujų gydymo strategijų širdies sveikatai“, - užbaigė mokslininkas.

Kitos naujienos apie vaisių naudą

Mitybos specialistai teigia, kad kasdien vartojant apelsinus organizmas gauna vitasino C, stiprinančio imuninę sistemą.

Apelsinai taip pat naudingi odai, nes didelė vitamino C dozė apelsine skatina kolageno gamybą.

Apelsinuose taip pat yra antioksidantų, skaidulų ir įvairių vitaminų bei mineralų, kurie gerina bendrą sveikatą ir padeda išvengti lėtinių ligų.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder