Ar badavimo dietos veikia?

Daugelis žmonių pasirenka badavimą kaip pagrindinį svorio metimo būdą. Kiti badauja tam, jog detoksikuotų organizmą, kiti - dėl religinių priežasčių. 

Jei badaujate, nes norite numesti svorio, turėtumėte persvarstyti šį pasirinkimą. Atsikratyti kūno kilogramai gali greitai sugrįžti, kai nustosite badauti.

Jei jūsų tikslas - organizmo detoksas, turėtumėte žinoti, jog organizmas geba pašalinti toksinus iš organizmo pats. Tai puikiai atlieka kepenys. 

Badavimo dietos skiriasi. Tam tikrų dietų principas - gerti tik skysčius, kitos dietos siūlo drastiškai sumažinti kalorijų kiekį. O dar kitos siūlo badauti kas antrą dieną. 

Kodėl badavimas gali lemti kilogramų sugrįžimą?

Kai yra suvartojama mažiau kalorijų, nei reikalauja organizmas, kūnas pereina į bado režimą. Tam, jog taupytų energiją, medžiagų apykaita sulėtėja. 

Kai nustojate badauti ir grįžtate prie normalios dietos, galite susigrąžinti prarastus kilogramus, o gal net keliais daugiau. 

Bado metu organizmas prisitaiko prie situacijos, dėl to rečiau jaučiamas alkio jausmas. Tačiau, kai nustosite badauti, jūsų apetitas gali sugrįžti į įprastą. Galite net jaustis dar alkanesni, o tai lems persivalgymą. 

Badavimas kas antrą dieną lemia panašius rezultatus. Jis leidžia atsikratyti svorio, tačiau neilgam. 

Viename tyrime pastebėta, jog žmonės, kurie badavo kas antrą dieną nesugebėjo išlaikyti sumažėjusios kūno masės, o kilogramai palaipsniui grįždavo atgal. 

Ar badauti saugu?

Kelių dienų badas daugeliui žmonių nėra pavojingas, jei jie nėra dehidratuoti ir yra sveiki. 

Mūsų organizmui būtini vitaminai, mineralai, kitos maistinės medžiagos, tad, jei negauname jų pakankamai su maistu, tai gali lemti nuovargį, galvos svaigimą, vidurių užkietėjimą, dehidrataciją, šalto oro netoleravimą. 

Žmonių grupės, kurios neturėtų badauti yra žindančios moterys, žmonės, turintys lėtinių ligų, vyresnio amžiaus žmonės bei vaikai. 

Kai nusprendžiate išbandyti naują dietą, ypač tokią, kurioje būtina badauti, paklauskite, ar tai yra saugu savo gydytojo. Keli tyrimai rodo, jog protarpinis badavimas turi sveikatai naudingų savybių. Tyrimai rodo, jog protarpinis badavimas gali padėti kontroliuoti lėtines ligasm, tačiau šie tyrimai - tik kelių mėnesių trukmės, tad vis dar nežinoma, ar toks badavimas yra naudingas ilgalaikėje perspektyvoje. 

Visada rekomenduojama laikytis sveikos mitybos principų. Jei nežinote nuo ko pradėti, pasikonsultuokite su gydytoju dietologu. 

Šaltinis: https://www.webmd.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder