Ashwagandha - žolelė, kuri gali jums padėti atsikratyti streso

Ashwagandha - žolelė, kuri gali jums padėti atsikratyti streso

Ashwagandha - netoksiškas augalas, kurio populiarumas auga dėl jo savybės moduliuoti stresą ir nerimą. Ši žolė naudojama jau nuo senų laikų, yra svarbi tradicinės medicinos dalis Indijoje. Ši žolė jau nuo seno buvo naudojama įvairioms ligoms - nuo reumato iki nemigos. 

Ashwagandha priklauso adaptogeninių augalų grupei. Tokie augalai geriausiai atsiskleidžia, jei naudojami gaminant arbatas, miltelius, tinktūras, papildus ir savo natūralioje formoje. 

Žinoma, tyrimų, nagrinėjančių šios žolelės naudas vis dar nedaug, tačiau štai, kokias naudingas ashwagandha žolės savybes atrado mokslas:

Mažina stresą ir nerimą 

Ashwagandha geriausiai žinoma dėl savo nerimą mažinančių savybių. Keli tyrimai rodo, jog ši žolė gali itin efektyviai sumažinti patiriamą stresą bei nerimą. Taip pat pastebėta, jog ši žolė gali pagerinti miego kokybę. 

Mažina kraujo gliukozę ir riebalus 

Keli maži klinikiniai tyrimai pastebėjo, jog ashwagandha gali būti naudinga norint sumažinti kraujo gliukozės kiekį bei trigliceridus. Kiti tyrimai šios žolės efektyvumo lygino net su medikamentais, paskiriamais žmonėms, kurie serga II tipo cukriniu diabetu. 

Didina raumenų masę bei jėgą 

Tyrimai vis dar vykdomi, tačiau pastebėta, jog ashwagandha gali padidinti žmonių greitį, jėgą, didinti raumenų masę, sumažinti kūno riebalų kiekį. 

Gerina moterų seksualines funkcijas

Tyrimai taip pat pastebėjo, jog ashwagandha buvo veiksminga moterims, kenčiančioms nuo seksualinės disfunkcijos. 

Gerina vaisingumą ir didina testosterono lygį vyrų organizme

Ashwagandha gali būti naudinga ir vyrams. Pastebėta, jog ashwagandha, paskirta nevaisingiems vyrams, gerino spermos kokybę, subalansavo lytinius hormonus, o net 14 proc. daugiau šeimų sugebėjo susilaukti kūdikio. 

Gerina koncentraciją ir atmintį 

Mažos apimties tyrimai parodė, jog ashwagandha gali pagerinti kognityvines funkcijas, atmintį ir galimybę atkartoti fizinius veiksmus po instruktažo. 

Palaiko širdies funkciją 

Bent 2 tyirmai parodė, jog ashwagandha gali pagerinti VO2 max lygį, kuris parodo, kiek deguonies organizmas sunaudoja intensyvaus fizinio aktyvumo metu.

Šie lygiai naudojami norint nustatyti, kaip gerai širdis ir plaučiai perneša deguonį į raumenis fizinio aktyvumo metu. Didesni VO2 lygiai gali reikšti, jog širdis yra sveika ir gerai funkcionuoja fizinio krūvio metu. 

Rizika ir šalutiniai reiškiniai

Ashwagandha yra saugus, netoksiškas augalas, tačiau turite apsvarstyti tam tikrus faktorius, jei norite įtraukti ją į savo dienos racioną. 

Ar vartojate kitus vaistus? Pasikonsultuokite su gydytoju, jei vartojate kokius vaistus, nes ashwagandha gali padidinti arba sumažinti jų veikimą. 

Ar turite kitų ligų? Nerekomenduojama vartoti ashwagandha papildų, jei esate nėščia, maitinate krūtimi, turite susilpnėjusią imuninę sistemą, laukiate operacijos, turite skydliaukės funkcijos sutrikimų. Pastebėtina, jog taip pat galima alergija šiam augalui. 

Kokia dozė ashwagandha papildų yra saugi? Ekspertai sako, jog organizmas gali neįsisavinti visų 300 mg vienu kartu. Geriau šiuos papildus vartoti kelis kartus per dieną. 

Visada vertą ashwagandha papildus rinktis iš patikimo tiekėjo, įsitikinant, jog papildas atkeliavo iš saugios, tikrinamos vietos. 

Šaltinis: https://www.forbes.com

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder