Australijos mokslininkai stebina pasaulį: pagaliau išaiškino, kodėl vieni žmonės serga COVID-19, o kiti ne

Australijos mokslininkai pagaliau atskleidė, kodėl kai kurie žmonės, užsikrėtę šiuo virusu, sunkiai suserga ar net miršta, o kiti dar iki šiol nėra sirgę ar jų ligos simptomai buvo nežymūs.

Atradimas per baltymus

Natūraliai atsirandantis baltymas LRRC15 veikia prisitvirtindamas prie viruso neleisdamas COVID-19 dalelėms susijungti su dar pažeidžiamesnėmis ląstelėmis.

Tokiu būdu ir sumažėja užsikrėtimo tikimybė.

Vis dėlto nėra žinoma, kaip baltymas LRRC15 atsiranda žmonių organizme, tačiau jis yra randamas po užsikrėtimo.

Mokslininkai, atradę užsikrėtimo virusu priežastį, mano, jog tai ateityje padės kuriant naujus vaistus.

Tyrimo autoriai nurodė, jog pacientų, mirusių nuo COVID-19, organizmuose buvo gaminamas nepakankamas kiekis baltymo arba jis buvo gaminamas per lėtai.

Tokią mokslininkų teoriją patvirtina Londone atliktas tyrimas, kurio metu iš kraujo mėginių buvo tiriamas LRRC15 baltymas.

Britai tyrimo metu nustatė, jog sunkia COVID-19 forma sergančių pacientų kraujyje baltymų kiekis buvo mažesnis nei sergančiųjų lengva COVID-19 forma.

Taip pat britų mokslininkai teigė, jog šiuo metu kuria dvi COVID-19 plitimo prevencijos strategijas, kurioms bus naudojamas baltymas LRRC15.

Daugiausia baltymų – pas sergančiuosius

Tyrimui vadovavęs australas profesorius, imunologas Gregas Neely'is patikino, kad jo komanda buvo viena iš trijų nepriklausomai tarptautiniu mastu tyrusių specifinio baltymo sąveiką su COVID-19.

Kitos komandos dirbo Oksfordo universitete Jungtinėje Karalystėje, Jeilio bei Brauno universitetuose JAV.

„Man, kaip imunologui, beprotiškai įdomu tai, jog baltymas yra toks natūralus imuninis receptorius, apie kurį mes nežinojome, nors jis visada egzistavo mūsų plaučiuose.

Specifinis baltymas blokavo ir kontroliavo virusą“, – aiškino profesorius.

Habilituotas daktaras ir tyrimo bendraautoris gydytojas Lipinas Loo atskleidė, jog LRRC15 baltymo COVID-19 sergančių žmonių plaučiuose buvo gerokai daugiau nei pas nesergančiuosius.

„Kai nudažome nepažeistą plaučių audinį, specifinio baltymo dalelių daug nematome, tačiau viruso paveiktame organe LRRC15 – daug“, – sakė gydytojas.

L. Loo pridūrė, jog naujai identifikuotas baltymas gali tapti natūraliu ginklu su COVID-19. „Galime tikėtis, jog LRRC15 taps natūralia kovos su virusu dalimi“, – pabrėžė tyrimo bendraautoris.

L. Loo taip pat atskleidė, jog LRRC15 gali būti randamas daugelyje organų: plaučiuose, odoje, liežuvyje, fibroblastuose, placentoje ar limfmazgiuose, o po užsikrėtimo COVID-19 baltymas organizme gaminasi iš naujo.

Mokslininkų komanda viliasi, kad jų atradimas padės sukurti naujus antivirusinius ir antifibrozinius vaistus, skirtus išvengti COVID-19 ir kitų virusų, pažeidžiančių plaučius.

Natūrali kova su virusu – įmanoma

Naujojo Pietų Velso universiteto Kirby instituto virusologas profesorius Stiuartas Turvilis gyrė šį tyrimą.

Portalui „Guardian“ jis sakė, jog G. Neely'io komanda puikiai išmano tai, ką vadiname funkcine genomika.

„Tai yra gebėjimas vienu metu pažadinti arba išjungti tūkstančius baltymų, o tai labai svarbu tiriant naujus virusus.

Toks atradimas jau dabar leidžia ir ateityje leis mums apsaugoti imuninę sistemą ir natūraliu būdu nuslopinti viruso plitimą.

Kai kuriais atvejais toks natūralus „stabdys“ gali būti toks veiksmingas, kad virusas niekada neperaugs į pandemiją.

Taip pat tai gali būti vienas iš daugelio veiksnių, galinčių pagerinti žmonių apsisaugojimą nuo virusų“, – pasakojo virusologas.

alfa.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder