omicron

COVID-19 omikron atmaina, tikėtina, jau tapo dominuojančia Lietuvoje

COVID-19 omikron atmaina, tikėtina, jau tapo dominuojančia Lietuvoje, teigia Statistikos departamento bei Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) atstovai.

„Omicron labai greitai išplito Lietuvoje ir jau yra dominuojanti atmaina. Šiuo metu beveik visuose teigiamą PCR tyrimo atsakymą turinčiuose mėginiuose, kurie yra tikrinami papildomu specialiuoju qPCR metodu, preliminariai nustatančiu viruso atmainą (...), yra įtariama omicron atmaina“, – trečiadienį pranešė Statistikos departamentas vienoje iš savo paskyrų feisbuke. 

Pasak departamento, pagal minėtą metodą, Kalėdų laikotarpiu atmainos paplitimas „greičiausiai buvo mažiau nei 10 proc., o šiuo metu paplitimas tikėtina viršija 90 procentų“.

Pabrėžiama, kad šie duomenys gauti dar neatlikus papildomų tyrimų sekoskaitos metodu, kurie galutinai patvirtina viruso atmainą, tačiau užtrunka bent apie dvi savaites. Departamento teigimu, šiuo preliminariuoju būdu ištiriama apie trečdalis visų teigiamų COVID-19 mėginių.

Tai, jog omikron atmaina greičiausiai tapo dominuojančia, BNS patvirtino ir NVSPL specialistas Lukas Žemaitis. Jis priminė, kad papildomai ištyrus teigiamą COVID-19 mėginį qPCR metodu ir juo nustačius vieną mutaciją, būdinga ir omikron, mėginiai toliau tiriami sekoskaitos metodu.

„Bet žinant omikrono specifiką, kad jis per kelias dienas padvigubėja, tikėtina, kad kai atliksime sekoskaitą, tai pasitvirtins. Tad šie skaičiai iš esmės gali atspindėti realybę. Žinant, kas plinta, labai tikėtina, kad taip ir bus remiantis PGR tyrimais“, – pripažino ekspertas.

Savo ruožtu Statistikos departamentas pažymi, jog gruodžio pabaigoje virš 90 proc. qPCR metodu nustatytų įtariamų omicron atmainos atvejų pasitvirtino ir PGR metodu, todėl „tikėtina, kad šiuo metu ši dalis yra dar didesnė dėl didėjančio paplitimo“.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder