Daiva Razmuvienė

Daiva Razmuvienė: formuojasi nauja omikron banga (5)

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologės Daivos Razmuvienės teigimu, Lietuvoje formuojasi nauja omikron atmainos banga. Anot D. Razmuvienės, fiksuojama vis daugiau vietinių užsikrėtimų, todėl susirgimų tikrai nemažės.

„Iš pirmųjų 14 registruotų atvejų buvo apie 60 proc. įvežtinių, o dabartiniu metu 38 proc. įvežtiniai, o visi kiti yra vietiniai: arba protrūkiais formuojasi, arba žmonės nežino, kur užsikrėtė. Tai kalba apie tai, kad omikron atmaina Lietuvoje plinta. Matant vakar paros skaičius, jie dideli ir jie tikrai nemažės, sergamumo tendencija tik didės“, – antradienį žurnalistams sakė D. Razmuvienė.

Epidemiologės teigimu, kitos šalys taip pat fiksuoja jau penktąją koronaviruso bangą.

„Prancūzija registruoja apie 220 tūkst. naujų atvejų per parą, Italijoje ta pati situacija, neatsilieka ir Jungtinė Karalystė. Manau, jie taip pat laiko, kad tai yra omikrono nauja banga, ko gero, jau penkta koronaviruso banga. Lietuvoje lygiai tas pats, kadangi mes vėliau įsijungėme, mūsų registruojamų susirgimų skaičius, be abejonės, trupučiuką dar mažesnis, bet hospitalizacijos skaičiai po truputį auga“, – teigė D. Razmuvienė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder