
Europarlamentaras S. Jakeliūnas metė pirštinę Europos Komisijos pirmininkei dėl privalomos vakcinacijos, kurios ji nereikalauja
(6)„Šiandien Europos Parlamente įvyko dar viena spaudos konferencija, kurioje pasisakėme prieš siūlymus įvesti privalomą COVID-19 vakcinaciją“, – savo „Facebook“ puslapyje teigė europarlamentaras.
Pasak jo, dėl šališkos žiniasklaidos ir globalios cenzūros apraiškų beveik nematome mokslininkų debatų vakcinų ir kitais su COVID-19 susijusiais klausimais.
„Mes raginami tikėti mokslu, tačiau vietoje mokslinės diskusijos stebime nuolatinę propagandą, manipuliavimą duomenimis ir baimės jausmu.
Paminėjau ir tai, kad iš esmės jau ir dabar turime priverstinę vakcinaciją, nes reikalavimas visur pateikti COVID-19 pažymėjimą verčia dalį žmonių vakcinuotis prieš savo norą.
Tai pažeidžia ES Pagrindinių Teisių Chartiją, kurios 3-iame straipsnyje rašoma: „Kiekvienas asmuo turi teisę į fizinę ir psichinę neliečiamybę.“
Tad mes – prieš privalomą ir priverstinę vakcinaciją!“ – pareiškė S. Jakeliūnas.
Politikas taip pat pasidalijo nuotrauka, kurioje – jis ir keli bendražygiai, o fone užrašas skelbia: „Ursula von der Leyen – už privalomą vakcinaciją? Mes – prieš!“
Prieš savaitę Europos Komisijos pirmininkė U. von der Leyen užsiminė, kad ES turėtų „pagalvoti apie privalomą vakcinaciją“ nuo COVID-19: „Mano asmeninė pozicija yra...
Manau, kad yra suprantama ir tikslinga vesti tokią diskusiją dabar.“
Pirmadienį Eurokomisijos atstovas Ericas Mameris patikslino, kad ES šalys savarankiškai reguliuoja skiepijimo nuo COVID-19 sąlygas, todėl Komisija nesiims iniciatyvos svarstyti privalomo visuotinio skiepijimo galimybę.
„Ji (U. von der Leyen – Alfa.lt past.) aiškiai nurodė, kad tai yra valstybių narių prerogatyva. Ne Komisijos reikalas teikti rekomendacijas valstybėms narėms šia tema, – pareiškė E. Mameris.
– Po to ji išsakė savo nuomonę apie vakcinaciją Europoje.
Ji priminė, kad vis dar yra apie 150 mln. nepasiskiepijusių europiečių. Didžioji dauguma šių žmonių galėtų pasiskiepyti.
Šiuo kontekstu ji sakė mananti, kad būtų naudinga pradėti tokias diskusijas.“
Jis dar kartą pabrėžė, kad „instituciniu požiūriu tai aiškiai yra valstybių narių kompetencija“.
Rašyti komentarą