Gydomojo masažo čempionas: „Skausmą gali sukelti ir stresas“

Gydomojo masažo specialistas iš Klaipėdos Liutauras Zubė neseniai pripažintas Lietuvos gydomojo masažo čempionu. Gegužės pradžioje vykusiame III atvirame Lietuvos masažuotojų čempionate jis laimėjo pirmąją vietą gydomojo masažo kategorijoje.

Daugelis mūsų naudojasi masažuotojų paslaugomis, bet, ko gero, mažai kas žino, kad tarp masažuotojų, kaip ir tarp sportininkų, visame pasaulyje vyksta įvairios varžybos.

Klaipėdiečiui L. Zubei pastarasis laimėjimas - ne pirmas. Šiais metais vasario mėnesį jis taip pat laimėjo auksą tarptautiniame Baltijos masažo čempionate, kuriame dalyvavo atstovai iš dešimties šalių. Auksas buvo įteiktas už geriausią gydomojo masažo pasirodymą.

"Mano darbą įvertino dvi pasaulio masažo asociacijos: International Massage Association ir World Massage Council. Tai patys didžiausi mano darbų įvertinimai. Po tokio pripažinimo įgavau pasaulinio lygio kvalifikaciją. Visuomet malonu ir garbė, kai varžybų metu ir po varžybų prieina teisėjai ir domisi tavo technika.

Visuose mano pasirodymuose modeliais būna tikri pacientai. Šį kartą mano modelis buvo kaklo slankstelio traumą patyręs jaunuolis, kuris jau šešerius metus nevaikšto ir sunkiai valdo rankas. Pasirodymu metu dariau segmentinį stuburo ir nugaros masažą. Jo tikslas - išgauti apatinių galūnių spastiką ir patikrinti, ar nėra visiškai nutrauktos stuburo smegenys bei nervai. Ilgą laiką taikant šią masažo metodiką bei atliekant tam tikrus fizinius pratimus ir elektrostimuliaciją, galima atgaivinti jutimą ir atkurti motoriką. Tai asmeninė mano sukurta technika. Ją sukūriau remdamasis moksline literatūra ir ilgalaike praktika. Iki šiol dar nesutikau nė vieno masažuotojo, kuris panašiai atliktų masažą. Todėl mano technika varžybų metu buvo įvertinta gana aukštais balais", - pasakojo L. Zubė.

Gydomojo masažo specialistas pasiektais laimėjimais neapsiriboja ir jau yra pasiruošęs išbandyti savo jėgas Pasaulio masažo čempionate, kuris vyks Kopenhagoje birželio 30-liepos 2 dienomis. Šiame čempionate kasmet dalyvauja apie 400 dalyvių iš 50 šalių.

Pagrindinė L Zubės specializacija - centrinė nervų sistema, per kurią ir jaučiame visus kūno negalavimus.

„Jeigu skauda kuri nors kūno dalis, tai nereiškia, kad pažeidimas ir yra būtent toje vietoje, todėl visuomet svarbiausia nustatyti skausmo priežastį“, - sako L. Zubė ir primena, kad ne visuomet skausmo priežastis yra fizinės problemos. Daugeliu atvejų skausmas gali atsirasti dėl patiriamo streso.

„Pavyzdžiui, pacientui skauda trapecijas arba blauzdas, be to, šios kūno vietos labai sukietėjusios. Šiuo atveju neurologas jokių pakitimų ar pažeidimų neranda ir išrašo nuskausminamuosius arba atpalaiduojančius vaistus, rekomenduoja masažą. Bet nė vienas iš šių pasiūlytų gydymo būdų nepadeda. Ką tuomet reikėtų daryti? Pirmiausia specialistas privalo išsamiai surinkti visą informaciją apie paciento gyvenimo būdą ir daryti išvadas apie jo ligą. Gal pacientas tiesiog patiria stresą darbe, šeimoje ir jam tiesiog reikia ramybės ir atpalaiduojančio masažo“, - pasakojo L. Zubė.

Pasak jo, panašių istorijų, kai gydytojai paciento tinkamai neapžiūrėjo ir padarė neteisingas išvadas, gana nemažai.

„Pavyzdžiui, į mane kreipiasi pacientas su diagnoze: sėdmens nervo uždegimas. Jau pusę metų naudojo nuskausminamuosius ir priešuždegiminius vaistus, bet skausmas nedingo. Visuomet prašau parodyti paciento apžiūros gydytojo išrašą. Dažnai paaiškėja, kad gydytojas paciento fizine prasme neapžiūrėjo ir padarė neteisingą išvadą. Būna taip, kad pacientui vaistų nereikia vartoti ir jo problema yra blogai suleisti vaistai, t. y. susidarę “guzeliai„, kurie spaudžia nervą. Tokiais atvejais, išsiaiškinus tikrąją skausmo priežastį, jau po trijų masažų pacientas būna sveikas“, - patirtimi dalijosi gydomojo masažo specialistas.

Jis prisiminė ir kitą istoriją, kai į jį kreipėsi pacientas, jau dešimt metų kenčiantis pėdos skausmą. Apsilankė pas daugumą specialistų, atliko daugybę masažo procedūrų, tačiau paaiškėjo, kad problema ne pėdoje, o stuburo išvaržoje, kuri užspaudė nervą, vėliau nuo skausmo ir savisaugos sukietėjo ir sutrumpėjo raumenys, pasikeitė eisena ir padidėjo skausmas.

„Tokiais atvejais masažą reikia pradėti ne nuo skaudančios pėdos, o stuburo srityje“, - paaiškino L. Zubė.

Dar, pasak jo, labai paplitusi problema, kai žmogus skundžiasi skausmais širdies srityje, vartoja įvairius vaistus širdžiai gydyti, o paaiškėja, kad problema - tarpšonkauliniame nerve.

"Pacientui atrodo, kad skausmas kyla iš krūtinės pusės, bet iš tiesų jo pradžia - nuo stuburo. Tenka atlaisvinti nervą, atpalaiduoti šonkaulius, retais atvejais panaudoti manualinę terapiją.

Taip, ligų daug, bet ne visuomet reikia vartoti vaistus. Tiesiog mylėkite savo kūną, sportuokite, valgykite saikingai ir nors kartą per mėnesį apsilankykite pas masažuotoją. Taip jūs gyvenime patirsite mažiau streso ir nuovargio, o jūsų kūnas jums padėkos", - sako L. Zubė.

Taip, ligų daug, bet ne visuomet reikia vartoti vaistus.

FOTO APRASAS Liutauras Zubė (klūpi antras iš kairės) III atvirame Lietuvos masažuotojų čempionate laimėjo pirmąją vietą gydomojo masažo kategorijoje.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder