Norma - iki 5 stiklinių per dieną: šį gėrimą turėtų gerti visi pagyvenę žmonės dėl ilgaamžiškumo

(2)

Jungtinės Karalystės mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino, koks gėrimas aktyvina smegenų veiklą ir apsaugo nuo senatvinių ligų.

Papasakosime, kokią naudą juodoji arbata teikia vyresnio amžiaus žmonių organizmui, kokias ligas ji gydo.

Kaip juodoji arbata veikia vyresnio amžiaus žmonių sveikatą: mokslininkų tyrimas

Niukaslo universiteto mokslininkai atliko įdomų tyrimą, kurio metu analizavo pagyvenusių 85+ metų amžiaus žmonių arbatos gėrimo įpročius. Savo eksperimento rezultatus mokslininkai paskelbė leidinio „BMC Nutrition“ puslapyje. Straipsnyje rašoma, kad dažnai vartojant juodąją arbatą sumažėja demencijos ir Alzheimerio ligos rizika.

Vėliau buvo atliktas dar vienas tyrimas dėl arbatos poveikio vyresnio amžiaus žmonėms. Eksperimento metu paaiškėjo, kad tų, kurie per dieną išgerdavo bent penkis puodelius šio gėrimo, atmintis ir dėmesio koncentracija buvo gerokai geresnė nei tų, kurie nemėgsta gerti arbatos.

Be to, gėrimą mėgstančių vyresnio amžiaus žmonių psichomotorinės funkcijos geresnės, jų judesiai tikslesni, o reakcija atliekant sudėtingas užduotis gerokai greitesnė. Mokslininkai daro prielaidą, kad didesnį protinį darbingumą ir geresnes pažinimo funkcijas lemia juodosios arbatos sudėtis. Taip pat daroma prielaida, kad, be gėrimo, geresnei savijautai įtakos turi ir bendravimas prie stalo geriant arbatą.

Kokia yra juodosios arbatos nauda bendrai organizmo sveikatai

Juodosios arbatos naudos paslaptis slypi galingoje antioksidacinių medžiagų sudėtyje, esančioje arbatos lapeliuose. Antioksidantai, flavonoidai, katechinai ir polifenoliai palaiko tinkamą bendrą organizmo sveikatą. Antioksidantų junginiai užkerta kelią uždegimams organizme, todėl užkerta kelią priešlaikiniam senėjimui ir vėžiui.

Vienas puodelis juodosios arbatos suteikia trečdalį polifenolių paros normos mūsų organizmui. Remiantis mokslininkų tyrimų rezultatais, polifenoliai gali užkirsti kelią šioms ligoms:

  • Aterosklerozei;
  • cukriniam diabetui;
  • hipertenzija;
  • vėžio.

Gėrime esantis taninas teigiamai veikia žarnyną, palaikydamas mikrofloros pusiausvyrą, taip pat mažina žarnyno veiklą ir lengvina šlapinimąsi.

Gėrimas taip pat labai naudingas kaulų ir dantų tvirtumui, nes jo sudėtyje yra fluoro, kuris apsaugo nuo dantų ėduonies. Tačiau nepiktnaudžiaukite šiuo gėrimu, nes jis gali patamsinti dantų emalį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder