Įvardyti septyni įpročiai, kurių reikia atsisakyti iki 50 metų, kad senėjimas būtų sveikas

(1)

Gyvenimo būdo pasirinkimas jaunystėje daro didelę įtaką tam, kaip senstame ir kaip būsime sveiki po 50 metų.

Nacionalinio senėjimo instituto duomenimis, sveikam senėjimui įtakos turi įvairūs veiksniai. Ir nors genetika nuo mūsų nepriklauso, gyvenimo įpročius galime pakeisti, kad gyventume geriau. Tai - mankšta, reguliarūs apsilankymai pas gydytoją, tinkama mityba ir rūpinimasis savo emocine savijauta.

Ekspertai mano, kad norėdami sveikai senti, iki 50 metų amžiaus turėtumėte atsikratyti septynių žalingų įpročių.

Neignoruokite širdies ir kraujagyslių sveikatos

Norėdami būti sveiki sulaukę 50-ies, turite imtis tinkamų veiksmų, kol dar esate jauni. Visų pirma, sako gydytojas kardiologas ir klinikinės medicinos docentas Antreas Hindoyanas, padidėja širdies smūgio rizika. 

Jei derinsite tinkamą mitybą ir kasdienį fizinį aktyvumą, galite jas gerokai sumažinti. Idealiu atveju žmogus turėtų vidutiniškai bent 30 minučių per dieną užsiimti vidutinio intensyvumo širdies veikla (pavyzdžiui, eiti pasivaikščioti) arba 25 minutes tris kartus per savaitę užsiimti intensyvia širdies veikla.

Labai svarbi burnos higiena

Kai jūsų amžiaus skaičius artėja prie 50 metų, labai svarbu rūpintis burnos sveikata. Dantenų ligos dažnai siejamos su išemine širdies liga, nors apie tai mažai kas susimąsto. Jei jau dabar įprasite laikytis geros kasdienės burnos higienos, tikimybė susirgti dantenų ligomis sulaukus 50 metų bus mažesnė.

Pamirškite apie rūkymą

Žinoma, mesti rūkyti svarbu bet kuriame amžiuje. Johns Hopkins Health teigia, kad jau po 24 valandų, kai metate cigaretes, pradeda mažėti širdies smūgio rizika.
Atsikratykite viršsvorio

Raktas į gerą sveikatą ir judrumą po 50-ies yra sveiko kūno svorio palaikymas. Su amžiumi vis sunkiau numesti viršsvorį, todėl šis patarimas gali atrodyti itin sudėtingas. Taip yra dėl sumažėjusios medžiagų apykaitos. Dr. Gordishas nurodo, kad pirmiausia reikia sumažinti riebalų kiekį pilvo srityje. Norėdami tai padaryti, derinkite fizinius pratimus su tinkama mityba.

Pamirškite nesveiką maistą

Labai svarbu kuo anksčiau pradėti valgyti sveiką maistą. Jūsų mitybos pagrindą turėtų sudaryti visaverčiai maisto produktai. Nacionalinis senėjimo institutas teigia, kad naujausi tyrimai parodė, jog geriausia sveikatai dieta yra Viduržemio jūros regiono mitybos stilius. Jame yra daug šviežių vaisių ir daržovių, neskaldytų grūdų ir sveikų riebalų.

Neleiskite, kad stresas imtų viršų

Stenkitės išmokti įvairių atsipalaidavimo ir streso valdymo technikų ir stenkitės planuoti stresą keliančius įvykius, kurie nutinka jūsų gyvenime. Meditacija, joga ir net paprastas kasdienis pasivaikščiojimas gryname ore labai padeda pagerinti nuotaiką, nes atbaido neigiamas mintis. Tai turėtų tapti nauja jūsų kasdienybe iki 50 metų.

Miego trūkumas

Kad būtumėte sveiki, turite miegoti ne mažiau kaip 7 valandas per parą. Taigi, jei supratote, kad miegate nepakankamai, jau šiandien turite pradėti ugdyti sveikus įpročius. Yra daug įvairių dalykų, kuriuos galite daryti, kad geriau išsimiegotumėte. 

Pavyzdžiui, Nacionalinis senėjimo institutas pataria, laikytis reguliaraus grafiko. Eikite miegoti ir kelkitės tuo pačiu metu. Svarbu vengti miegoti vėlai dieną, nes tai gali trukdyti užmigti naktį. Mankšta arba pasivaikščiojimas lauke gali padėti geriau užmigti.

Šaltinis: tsn.ua

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder