Įžymybių trenerė R. Vilkienė nustebo sužinojusi, kas sukėlė nugaros skausmus: „Pagalbą radau odontologo kabinete"

Žinoma asmeninė sporto trenerė Rasa Vilkienė tvirtina, jog jos profesijoje kiekvienas nepageidaujamas kūno skausmas kardinaliai sustabdo tiek darbą, tiek visą aktyvią veiklą. Deja, moteriai teko susidurti su varginančiais nugaros ir pakinklio srities skausmais.

Kineziterapeutai niekuo padėti negalėjo, mat patologijos ar anatominių pakitimų nenustatė, tačiau Rasa pagalbą rado odontologo kabinete. Pasirodo, kūno skausmus sukėlė netaisyklingo sąkandžio problemos.

Klaidinga manyti, kad išsikraipę dantys yra tik estetinė problema. Ilgai negydomas netaisyklingas sąkandis gali turėti kur kas rimtesnių pasekmių. Kai dėl nuolatinės apkrovos pažeidžiami žandikaulio sąnariai ir dėl to tampa sunkiau kramtyti, juntamas maudimas, skausmas, greičiau dyla ir susidėvi dantys. Dėl netaisyklingo sąkandžio gali atsirasti kaklo, sprando, migreniniai galvos skausmai, veido asimetrija ar net laikysenos sutrikimai.

„Kai pacientas įeina pro duris, jam kartais net nereikia išsižioti, mat viskas parašyta ant jo kūno. Pastaruoju metu kreipiasi daugiau žmonių dėl varginančios migrenos, netobulos šypsenos, dantų susigrūdimo, bet dažnai žmonės nesusieja tokių dalykų, jog sąkandžio patologija gali būti tiesiogiai atsakinga už laikysenos sutrikimus, už jų veido bruožus", - pasakoja Klaipėdos estetinės odontologijos ir implantologijos klinikos „Dens Perfectus" įkūrėjas, odontologas gyd. Paulius Deineka.

Žinomiems pramogų ir verslo pasaulio atstovams sporto paslaptis dalijanti, asmeninė ir grupinių treniruočių trenerė Rasa Vilkienė taip pat neįtarė, kad jos tam tikri kūno skausmai gali būti susiję su sąkandžio problemomis. Ilgai kamavusią bėdą jai pavyko išspręsti tik užsukus į odontologo kabinetą.

„Prieš daug metų niekas net nekalbėjo apie tai ir kuomet pradėjau jausti skausmus nugaros bei pakinklio zonose, teko susimąstyti. Vaikščiojau pas osteopatus, pas kineziterapeutus, bet niekas jokių anatominių pakitimų nerado. Vis tik man buvo atliktas apatinių dantų laminatas bei apmauti viršutiniai dantukai, jog būtų lygūs ir gražūs. Pradėjo penkeri metai po šių procedūrų ir pasijautė problemos", - atvirauja Rasa.

Sporto trenerei akis atvėrė pokalbis su estetinės odontologijos ir implantacijos klinikos „Dens Perfectus" įkūrėju, 27-erius metus burnos chirurgu protezavimo bei estetikos srityje dirbančiu odontologu Pauliumi Deineka.

Iš specialisto moteris išgirdo apie ortotropiją – mokslą apie veido bruožų formavimą per sąkandį. Tai nauja odontologijos kryptis, vystoma vos kelis dešimtmečius.

„Labai dažnai kartoju savo pacientams, jog turint tokius gražius dantis, imti ir atiduoti gydytojui, kad juos sudrožtų, yra nusikaltimas. Juos reikia ištiesinti, sustatyti į tam tikras vietas, kaip sukūrė Motulė gamta.

Per sąkandį yra taisoma viso žmogaus laikysena, tačiau tą siūlyčiau daryti ne breketų pagalba, o pačia moderniausia kapų sistema. Kai atsirado skaidrios kapos, iš karto supratau, kad tai yra tas įrankis, kurio man trūko visą gyvenimą. Jų dėvėjimas atpalaiduoja kramtomuosius raumenis, atsipalaiduoja kaklo sukamasis raumuo, pečių juosta, mentės, tuomet klubas, keliai ir čiurnos", - teigia gyd. P. Deineka.

Ortotropijos pagrindinis tikslas yra per raumenų tonusą, laikyseną bei taisyklingos burnos ertmės organų funkcijos pratimus pataisyti netinkama linkme besiformuojančius apatinį ir viršutinį žandikaulius. Pasak odontologo P. Deinekos, šis gydymo būdas gali padėti išspręsti ne tik žandikaulio sąnario problemas, bet ir patobulinti veido išvaizdą, pagerinti miego kokybę, kvėpavimą, laikyseną ir bendrą organizmo būdą.

„Pacientų dantų 3D ar skaitmeniniai atspaudai, kuriuos mes nuskanuojam per keletą minučių, yra siunčiami į centrus Vokietijoje, Italijoj ar Prancūzijoje. Ten profesionalių ortodontų, IT specialistų ir dantų technikų komanda suplanuoja gydymo planą.

Skirtumą tarp tradicinio breketų sistemos gydymo ir gydymo kapomis galima sulygini su keliavimu į tikslą vadovaujantis senais žemėlapiais ir su moderniausia navigacija. Tikslą abiem atvejais pasieksime, tik klausimas kada", - teigia gyd. P. Deineka.

Sporto trenerė Rasa Vilkienė pastebėjo, jog tiesinimo kapos kur kas pranašesnės nei tradicinė ortodontinė sistema breketais, mat kapos yra permatomos, esant poreikiui, pavyzdžiui valgant ar sportuojant, jas galima išsiimti, lengvesnė jų priežiūra, o nešiojimas – neskausmingas.

„Norint turėti gražų veidą, gražią simetriją ir sveikatą – tikrai verta apsilankyti pas odontologus, pasidomėti. Tam nereikia jokių chirurginių intervencijų", - teigia Rasa.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder