JK išbandoma vakcina nuo žarnyno vėžio, gali būti prieinama jau po kelių metų

JK išbandoma vakcina nuo žarnyno vėžio, gali būti prieinama jau po kelių metų

Didžiojoje Britanijoje yra išbandoma pirmoji pasaulyje vakcina nuo žarnyno vėžio, kuri gali būti prieinama jau po dvejų metų, dėl ko nebereikės atlikti operacijų.

ią vakciną „Royal Surrey NHS Foundation Trust“ gydytojai bando su pacientais Jungtinėje Karalystėje ir Australijoje. Mokslininkai tikisi, kad šis gydymas, kuris skiriamas trimis dozėmis kas dvi savaites, išmokys imuninę sistemą kovoti su vėžiu ir jį nykti, skelbia „The Daily Mail“. Jei tai pavyks, gali nebereikėti taikyti dabartinio standartinio gydymo – naviko pašalinimo operacijos. Be to, būtų užkirstas kelias ir vėžio atsinaujinimui ateityje.

Vakciną sukūrė „Royal Surrey NHS Foundation Trust“ onkologas dr. Tony Dhillonas ir Adelaidės universiteto profesorius Timas Price'as.

„Manome, kad daugeliui šių pacientų vakcina padės visiškai atsikratyti vėžio. Kalbame apie būtent tokį lygį, o ne tik apie naviko sumažėjimą. Jau yra vaistų, kurie veikia šiuos baltymus ir duoda didelį atsaką, tačiau žmonės turi juos vartoti amžinai, todėl tikimės, kad mūsų vakcina bus tokia pat gera ar net geresnė“, – sako vakcinos kūrėjai.

Biotechnologijų įmonės „Imugene“ sukurta vakcina yra nukreipta prieš baltymą, kuris sukelia imuninės sistemos defektą, ir iš esmės suaktyvina organizmo imuninį atsaką. Pirmiausia ji bus išbandyta dešimtyje Jungtinės Karalystės vietų ir Australijoje su 44 pacientais, sergančiais antros arba trečios stadijos liga, kol vėžys dar nėra išplitęs į kitas kūno dalis. Pacientams bus atlikta endoskopija ir ištirtas audinių mėginys, kad būtų nustatyta, ar jie atitinka reikalavimus. Po to jiems bus atliekami tyrimai ir tik tada, dviejų savaičių intervalu, bus suleisti trys skiepai.

Dar vienas skenavimas bus atliktas prieš operaciją, kurios metu bus pašalintas likęs vėžys.

Jei vakcina bus veiksminga, mokslininkai įsitikinę, kad per dvejus metus ji galėtų būti licencijuota naudoti, o tolesni bandymai būtų atliekami su ketvirtos stadijos pacientais ir įvairių tipų vėžiu.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder