Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki" komunikacijos vadovė, sako, kad pirkėjai domisi sveikatai palankesne mityba, o jų krepšeliuose atsiduria šviežias maistas, vaisiai, daržovės, sveikesni desertai.
„Lietuviai vis dažniau vadovaujasi sveikos mitybos taisyklėmis. Pastebime išaugusi dėmesį sveikesnės kategorijos maistui, konditerijos ir kulinariniams gaminiams.
Pavyzdžiui, sveikuoliškų salotų be pridėtinio cukraus pardavimai per metus išaugo net 24 proc. Sezoniniai vaisiai ir daržovės taip pat sulaukia didesnio dėmesio.
Smaližiai domisi ir sveikesnių desertų linija: saldumynais be laktozės, su mažiau cukraus ar be glitimo ar desertais, kuriuose itin mažai angliavandenių“, – teigia V. Budrienė.
Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad norint, jog maistas atneštų kuo daugiau naudos – reikia mokėti derinti tarpusavyje skirtingus produktus.
„Renkantis, ką valgyti, svarbu pagalvoti ne tik apie patiekalo skonį, bet ir produktų suderinamumą. Pavyzdžiui, egzistuoja tokių maisto produktų porų, kurias valgant kartu organizmas itin pasipildo naudingomis medžiagomis.
Pavyzdžiui, pomidorai ir brokoliai, žalioji arbata ir citrina ar paprikos ir lapiniai kopūstai“, – sako „Iki“ atstovė ir pateikia keletą gardžių derinių, kurie padės geriau įsisavinti svarbias maisto medžiagas – vitaminus, mineralus bei antioksidantus.
7 ypatingi deriniai
Pomidorai ir brokoliai.
Derinant šias daržoves, stiprinamas imunitetas. Tokie antioksidantai kaip likopenas pomidoruose ir sulforafanas brokoliuose geriau įsisavinami, jei vartojami kartu. Garinimas padidina brokolių, o gaminimas su aliejumi sustiprina pomidorų maistinę vertę.
Bananai ir jogurtas.
Šis derinys rekomenduojamas po intensyvios treniruotės. Valgomi kartu dėl kalio bananuose bei baltymų jogurte šie produktai pagerina raumenis atstatančių gliukozės ir aminorūgščių įsisavinimą, todėl bananus ir jogurtą rekomenduojama valgyti ruošiantis žygiams, įvairiausioms varžyboms ar velomaratonui.
Žalioji arbata ir citrina.
Žaliojoje arbatoje yra DNR atkuriančio antioksidanto katechino, o citrinų sultyse esantis vitaminas C sustiprina jo teigiamą poveikį penkiskart. Taip pat citrinų sultys padeda geriau įsisavinti žaliojoje arbatoje randamus antioksidantus.
Paprikos ir lapiniai kopūstai.
Vitaminas C padeda kūnui įsisavinti daugiau geležies. Paprikose itin gausu vitamino C, o lapinės daržovės, tokios kaip lapiniai kopūstai savyje turi daug geležies. Abiejose šiose daržovėse taipogi gausiai aptinkama vitaminų A ir E, kalio bei angliavandenių, reikalingų subalansuotai mitybai.
Žemės riešutų sviestas ir pienas.
Mononesotieji riebalai žemės riešutų svieste padeda organizmui įsisavinti daugiau vitamino D iš pieno. Šis derinys taip pat kūnui suteikia didesnį kiekį kalcio ir baltymų.
Avinžirniai ir burokėliai.
Avinžirniuose gausu vitamino B6, padedančio įsisavinti magnį. Juos itin naudinga vartoti su kitais magnio turinčiais produktais, pavyzdžiui, burokėliais.
Avokadai ir pomidorai.
Mononesotieji riebalai avokaduose sustiprina likopeno, esančio pomidoruose, poveikį net keturis kartus. Avokado riebalai taip pat padeda lengviau įsisavinti likopeną iš pomidorų.
Rašyti komentarą