Kaip natūraliai pristabdyti odos senėjimą: laiko patikrinti patarimai!

Odos senėjimas – tai natūralus procesas, tačiau išlaikyti skaisčią ir elastingą odą trokšta kiekviena moteris. Senstanti oda tampa sausesnė, praranda elastingumą, atsiranda pigmentinių dėmių ir raukšlių.

Tinkama odos priežiūra gali pristabdyti šį procesą, ir išlaikyti sveiką ir gražią odą – tikrai įmanoma, jei laikysitės tam tikrų patarimų. Taigi, kai pristabdyti odos senėjimą?

1. Tinkamai valykite o

Visada rinkitės tokį prausiklį ar makiažo valiklį, kuris nesausintų odos. Valyti veido o būtina ir tuomet, jei nenaudojate makiažo priemonių – per dieną oda išskiria riebalų, kurie pasiskirsto ant odos paviršiaus, ir juos būtina nuvalyti.

Pirmiausia ant veido uždėkite šiltą sudrėkintą rankšluostį ir palaikykite kelias minutes, tuomet valykiteodą jūsų odos tipui tinkančiu valikliu. Nuplaukite o vandeniu, ir nenusausinkite odos rankšluosčiu. Kai veido oda bus sausa, patepkite o kremu.

2. Maitinkite o

Bent kartą per savaitę rekomenduojama pasidaryti veido kaukę. Puikiai tiks ir natūralios veido kaukės, kurias galite pasigaminti iš šaldytuve esančių produktų. Įvertinkite, kas geriausiai tinka jūsų odos tipui, ir bent kartą per savaitę skirkite 20-30 minučių odos maitinimui.

3. Drėkinkite o

Odos drėkinimas – tiesiog būtinas visais metų laikais. Net ir tuomet, jei jūsų oda yra riebi ar mišri, svarbu naudoti odos drėkinimo priemones. Laikui bėgant oda tampa sausesnė, todėl pasirūpinkite palaikyti optimalų drėgmės balansą.

4. Atsisakykite žalingų įpročių

Atlikti tyrimai parodė, kad rūkančių moterų oda sensta net penkis kartus greičiau, todėl norint palaikyti skaisčią ir gyvybingą odą, būtina atsisakyti šio žalingo įpročio.

Venkite būti patalpose, kuriose yra rūkoma – tai vienas svarbiausių dalykų, norint išsaugoti jauną odą. Alkoholio vartojimas taip pat sausina odą, ir ilgainiui ji praranda elastingumą, todėl svarbu nepiktnaudžiauti alkoholiu.

5. Saugokite odą nuo saulės

Šiltuoju metų laiku saugokite odą nuo saulės spindulių: būdamos saulėje naudokite apsauginį kremą, ir atminkite, kad nuo 10 iki 15 valandos saulės spinduliai yra patys kenksmingiausi.

Apsauginiu kremu tepkitės dar prieš išeidamos iš namų, kas 2-3 valandas pakartokite šią procedūrą, o tuomet, jei maudysitės vandens telkiniuose, po maudynių pasitepkite kremu iš naujo. Apsisaugoti nuo kaitrios saulės padės ir skrybėlė plačiais kraštais.

6. Tinkamai maitinkitės

Mityba taip pat turi didelę įtaką odos senėjimui. Svarbu, kad gautumėte pakankamai organizmui reikalingų maistinių medžiagų bei vitaminų. Stenkitės per dieną išgerti bent 8 stiklines vandens, dažniau maisto produktų, kurių sudėtyje gausu baltymų.

Dažniau valgykite žuvį, kurios sudėtyje esantys gerieji riebalai padeda išlaikyti lygią ir elastingą odą, valgykite maisto produktus, kuruose yra vitamino A, B ir C. Ribokite tokių maisto produktų suvartojimą, kuriuose gausu angliavandenių, rinkitės ekologiškus maisto produktus, ir mažinkite saldumynų kiekį.

7. Masažuokite o

Odos masažas gali daryti tikrus stebuklus. Masažas gerina kraujo apytaką, stangrina veido odą, bei mažina stresą. Rekomenduojama masažuoti odą kelis kartus per savaitę – masažo seansas turėtų trukti bent 15 minučių.

8. Koreguokite įpročius

Geras poilsis ir mankšta – tai du dalykai, kurie gali padėti išlaikyti jauną odą. Stenkitės puikiai išsimiegoti, ir dažniau mankštinkitės – tai gali padėti pristabdyti odos senėjimą. Stenkitės į iškilusius sunkumus reaguoti pozityviau – stresas yra vienas didžiausių odos priešų, tad keiskite požiūrį į tam tirus dalykus.

Nepamirškite, kad tik nuo jūsų priklauso, kaip atrodys oda, ir tam vertėtų skirti pakankamai dėmesio. Visi išvardyti patarimai leis jums dar ilgiau išlaikyti skaisčią ir elastingą odą, ir jūs atrodysite dar jaunesnė nei nurodyta jūsų asmens dokumente.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder