Kai kurie žmonės gimsta su sumažintu miego poreikiu. Jie visiškai atsigauja per keturias valandas, tuo metu, kai kitiems reikia septynių – devynių valandų. Kinijos mokslininkai atrado genetinę mutaciją, atsakingą už tai.
Kinijos mokslų akademijos atradimas svarbus ir dėl to, kad daugumai žmonių miego trūkumas provokuoja širdies ir kraujagyslių ligų vystymąsi ir didina ankstyvos Alzheimero ligos riziką. Žmonės su šia mutacija tarsi turi supergalią, leidžiančią miegoti be žalos sveikatai.
Miego trukmė ir kokybė priklauso nuo fosfato molekulių apykaitos tarp nervinių ląstelių. Už tai atsakingas SIK3 genas. Būtent jis mutavo. Mutacija pavadinta N783Y. Ji keičia SIK3 baltymo struktūrą, trukdydama jam pernešti fosfato molekules, teigiama straipsnyje. Modifikuoti pelėms su šia mutacija miegojo vidutiniškai 30 minučių mažiau.
Tuo pačiu metu ekspertai primena, kad bet kuris žmogus, kuris miega mažiau nei šešias-aštuonias valandas arba daugiau, rizikuoja susirgti tokiomis sveikatos problemomis kaip padidėjęs kraujospūdis, cukrinis diabetas ir širdies bei kraujagyslių ligos.
Anksčiau buvo pranešta, kad šiuolaikiniai tyrimai rodo, kad moterims reikia ne mažiau kaip 7–9 valandų miego kiekvieną naktį. Iš tiesų jie rodo, kad moterys, miegodamos daugiau nei 9 valandas, gali būti labiau linkusios į nutukimą ir kitas sveikatos problemas.
Rašyti komentarą