Kuo skubiau atsisakykite šių produktų: jie didina jūsų cholesterolį (12)

Aukštas cholesterolis reiškia, kad kraujuje yra per daug cholesterolio, o dėl to kaltas riebus maistas. Kokio maisto vertėtų atsisakyti?

Esant aukštam cholesterolio kiekiui, padidėja širdies ligų ir insulto rizika, tad jį būtina atidžiai stebėti. Pakeitus dietą, galite sumažinti cholesterolio kiekį kraujuje.

Štai kokio maisto reikėtų vengti.

Koks maistas yra netinkamiausias?

Jei jūsų aukštas cholesterolio kiekis, turėtumėte įvertinti, kiek valgote riebalų. Dar svarbiau ‒ būtina žiūrėti, kokius riebalus valgote. Kai kurie riebalai yra naudingi cholesterolio kiekio mažinimui, o kiti jį didina.

Sotieji riebalai

Yra dviejų tipų riebalai: sotieji ir nesotieji.

Sotieji riebalai didina cholesterolio kiekį ir, deja, jų gausu daugelyje maisto produktų.

Daug sočiųjų riebalų turi šie maisto produktai:

Pyragai su mėsa;

Dešros ir riebi mėsa;

Sviestas, ghi sviestas ir taukai;

Grietinėlė;

Kietieji sūriai;

Pyragai ir sausainiai;

Maisto produktai, kurių sudėtyje yra kokosų arba palmių aliejaus.

Trans-riebalai

Trans-riebalai yra dar viena riebalų rūšis, galinti padidinti cholesterolio kiekį.

Trans-riebalų natūraliai rasite nedideliais kiekiais kai kuriuose maisto produktuose, pavyzdžiui, mėsoje, piene ir pieno produktuose.

Tačiau dirbtiniai transriebalai randami dažniau kai kuriuose perdirbtuose maisto produktuose, pavyzdžiui, sausainiuose ir pyraguose, rašo express.co.uk.

Dauguma britų nevalgo daug transriebalų, tačiau visada turėtumėte patikrinti maisto riebalų etiketes, ar produkte nėra transriebalų.

Atsargiai su etiketėmis, kuriose rašoma, kad sudėtyje yra hidrintų riebalų arba hidrintų aliejų, nes transriebalai randami hidrintuose riebaluose.

Maistas, kuriame natūraliai yra daug cholesterolio

Kai kuriuose maisto produktuose iš tikrųjų yra cholesterolio, vadinamo dietiniu cholesteroliu.

Šie maisto produktai yra laikomi dietiniu cholesteroliu ir juose yra daugiau cholesterolio nei kituose maisto produktuose.

Tai, pavyzdžiui, kiaušiniai ar krevetės. Dietinis cholesterolis nėra toks blogas jūsų bendro cholesterolio kiekio atžvilgiu kaip sotieji riebalai.

Jo tik pamiršta paminėti kad didžiausia problema yra labai stipriai perdirbtas ir chemizuotas pseudo maistas su kuriuo organizmas net nežino ką daryti, cholesterolis yra reikalingas organizmui tik kad kai vartoji daug cukraus cholesterolis pradeda keistis ir užkemša kraujagysles.
Alvyds, 2021-10-02 08:23
Valgykit tokius produktus,kokius valgo verlininkai,milijonieriai,argi jūs negaunat 200-250.Galit eiti gyventi į mišką ir graužti šakeles.Medžiotojai jūsų nešaudys,ne šernai ar stirnos esat.
×, 2021-10-01 13:30
Ale kiek buku žmoniu yra, vieni nežino kas yra trans riebalai, lygina prie homiku nes matomai sapnuoja juos, kiti nenori rūpintis savo sveikata ir ignoruoja visa tai kol nesuserga kokiokims širdies ar kepenų ligomis ar padidėjusiu kraujo spaudimu nuo cholesterolio aukšto lygio, kiti net nesupranta kas yra blogasis ir gerasis cholesterolis, o geriausia kai žmonės dar serga rusiška nostalgija ir jos ilgysi, gyria gera rusiška maista, jo jis buvo naturalus valgyklose, bet namie žmogus maitinosi labai blogai su daktariška dešra ir kėdainiu cukrumi su miltiniais patiekalais, kur pasekoje buvo dar didesnės eilės pas daktarus ir didelis sergamumas įvairiomis ligomis dėl cholesterolio, nes to cholesterolio niekas netikrino ir nesekė, tai ir nebuvo cholesterolio ligų. Susiprotėkite ir sveikata tikrinkitės kaip tikrinate kas du metus savo automobilį per tech abžiura, taip pat stenkitės gerai maitintis, tai tikrai busite sveiki. Sekmės.
Ray, 2021-09-24 15:15
Sidebar placeholder